Říjen 2016

mám to už za sebouu ...

31. října 2016 v 17:41 | Silmarilli |  moe vykecávky
Stěhování úspěšně za mnou a tak je čas se taky ozvat.
Krabice vybalené, pytle roztříděné, vše vydrhnuté a internet úspěšně zapojený. Nikdy bych nevěřila, jak moc to může být náročné. Obzvlášt pro mě, coby panelákovou holku, která jde do baráčku. Dvůr i sklepy byly po bývalém majitely tak zaházené bordelem, že nám trvalo dva nebo tři dny, všechno vyklidit a odvést. Nakonec jsme řezali dřevo na poličky do spíže a jednoho sklepa, abych měla kam dávat věci. Ještě jsme vymalovali co bylo potřeba, vyvrtali co bylo potřeba a nakonec jsme si včera udělali odpočinkový den, plný válení a totální pohodičky :).
Už nám zbývají dotřídit takové ty maličkosti, co se stejně špatně zařazují a bude téměř hotovo. Zatím co stěhování už mám za sebou, tak co se týče blogu, tak mám plno restů před sebou. Přišel my nový brandnooz box, takže to sem musím ještě hodit,ale teď už ne :)

Lepší vyhořet....

20. října 2016 v 10:03 | Silmarilli |  moe vykecávky
Né nadarmo se říká, lepší vyhořet. Já mohu pouze přikyvovat jak moc je to pravdivé.... Kolik krámů je schopný každý člověk za celkem krátkou dobu nashromáždit, to je mi záhadou.

Když jsme se s mužem z předchozího podnájmu stěhovali do tohohle, byly to v podstatě na chvíli , teď mě mrazí v zádech pokaždé, když se kouknu na tu obrovskou haldu krabic. Třináct krabic jich už je plných a to ještě nemám sbalené nádobí :D Jenom moje knihy vyšli pomalu na tři krabice.Máme momentálně malý byt, ale oba jsme ho byly schopni naplnit tolika krámama, že se to zdá až nemožné.

Kuchyni budu balit až jako poslední a tak zatím můžu vydechnout. Navíc jsem si připadala jako totální alkoholik. Pořád jsme chodili a nacházeli flašky chlastu, které jsme nasbírali na narozeninách atd. A když jsem k tomu naskládala ještě domácí ořechovku,kterou jsem letos dělala, ( a že je výborná) tak jsem nestačila mrkat, že je to na krabici a půl. ( pijeme minimálně i když se tomu nedá věřit :D )

Nenávidím se stěhovat...to balení a vybalování je vážně o nervy. Pozitivní je tak možná to, že jdem do našeho. A možná ještě, že u toho vyhážeme plno krámů. Už aby to bylo za náma.,....

Tím to se tedy s vámi na krátko loučím, protože zítra už začínáme stěhovat. Nevím jak dloouho to potrvá,ale v baráčku ještě nemáme internet...
Tak se tu mějkte krásně, užívejte počasí.. i když není moc vydařé a držte mi palce ať to přežijeme :)

Sherrilyn kenyonová - Zmocni se noci

19. října 2016 v 13:24 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
série : Temní lovic
Díl : 7
Rok vydání v orig. : 2004Tak na tohle spojení jsem se už nějakou dobu těšila. Dva tak odlišní lidé a přece když se člověk nad tím zamyslel, tak je jenom logické, že je autorka dala dohromady. Neustále upnutý Valerius, který si neustále hlídá své chování a Tabitha, která co na srdci to na jazyku a správně švihlá a divoká holka. Už jenom tahle kombinace slibuje, že to bude dobrý příběh.

Bylo zajímavé ponořit se hlouběji do Valeriusova osudu a porozumět tak celému příběhu, který se týká i Zareka a Kyriana. Poukazuje to na to, že kolikrát nic není tak jak vypadá. A i když jste z knih o Zarekovi a Kyriánovi měli někdy chuť Valeriuse nenávidět, tahle kniha vám obměkčí srdce.
Navíc coby temnému lovci mu to dávají sežrat a on se s tím snaží vyrovnat. Nebo spíš, se snaží přežívat.

A Tabitha ? Ta zase byla ženou, kterou já bych nikdy být nedokázala a strašně se mi to líbilo. Někdo kdo si nebere servítky, nekdo komu je jedno co si ostatní myslí a jedná tak, jak chce žít. Někdo kdo se nestydí dát najevo co vlastně chce. Ona si prostě uměla říct co opravdu chce a nikdy se za to nestyděla. Je těžké být přítel někoho takového, ale zároveň víte, že vás nikdy nezklame..

Falešný patchwork - srdce

13. října 2016 v 8:45 | Silmarilli |  Tvoření
Mezí balením a uklízením jsem si našla zase chvilku pro sebe a utelevize jsem vytáhla své stuhy a špendlíky, které ležely v krabici celkem dlouho. Propíchané prsty mě sice nechyběli, ale to potěšení z tvoření něčeho nového zase ano :) A tak jsem se vrhla na srdíčko, které jsem ještě nikdy netvořila a říkala jsem si, že to bude do nového bydlení :)

Tak tady to je :)


Sherrilyn kenyonová - Noční Hra

11. října 2016 v 19:22 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Temní lovci
Díl : 6
Origin. Název : Night Play

Bride McTierneyová to s muži nemá lehké. Podle ní jsou to običejní sobci, kteří jí ve skutečnosti nikdy nemilovali. Považuje se za nezávislopu ženu a hluboko ve vnitř sní o princovi na bílém koni. Nikdy by jí nenapadlo, že její princ bude mít místo lesklé zbroje lesklou srst.
Vane Kattalakis není tím, čím se na první pohled zdá. Věčina žen lamentuje že jejich partner se chová jako pes. V Bridinom případě se její přítel chová jako vlk. Vlk-šelmočlověk kterého pronásledují nepřátelé prahnoucí po jeho smrti.
Vane netoužil po družce, ale sudičky mu předurčili Bride. Má tři týdny na to aby jí přesvědčil, že nadpřirozené věci existují, jinak ho čeká trest- krutý a pro úctihodného vlka nepřijatelný. Ale jak má vlk přesvědčit lidskou ženu, aby ,u svěřila do rukou svůj život, když jeho vlastní visí na vlásku ? Ve světě šelmolidíplatí pravidlo:Zvítězit může jen jediný alfa samec

Susan Ee - Svět poté

10. října 2016 v 10:37 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
série : Penryn a konec dní
díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Motto

V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem sestoupili andělé apokalypsy a uvrhli celý svět do chaosu. Pro všechny lidské bytosti nastal Svět poté. Nikomu se nedá věřit, každý musí spoléhat jen sám na sebe. To se týká jak Penryn, která pro ostatní jakoby vstala z mrtvých, tak i Paige, připomínající nyní oživlé monstrum. Po masakru přeživších lidí Paige zmizí a Penryn se vydává sestru hledat. Projíždí ulicemi San Franciska a nestačí se divit - kde všichni jsou? Pátrání ji zavede až do doupěte andělů, kde pronikne do jejich hrozivých plánů. Mezitím Raffe usilovně hledá svá křídla. Setkává se s Penryn a náhle stojí před otázkou - má zachránit svá křídla, nebo pomoci Penryn přežít?

Křupavá čokosmršť

5. října 2016 v 9:23 | Silmarilli |  Recepty
Můj mužík miluje sladké, takže každou chvíli něco peču a protože nerada dělám pořád do kola to samé, snažím se najít něco nového. A protože jsme nedávno kouppili obří pytel kukuřičných lupínků, řekla jsem si, že bych mohla zkusit najít něco s nimi. A ono se povedlo. Je to sladké, rychlé, nenáročné a podle mě to vypadá celkem dobře. U nás se po tom jen zaprášilo a tak jsem si říkala, že vám to taky ukážu :)


Brandnooz Box - Září

3. října 2016 v 13:35 | Silmarilli |  moe vykecávky
Dneska celkem brzo ráno mi došel opět brandnooz box a já jsem v něm hned začala lovit co mi to tentokrát přišlo. Musím říct, že jsem o hodně spokojenější než minule. Tentorát jsem v balíčku narazila na plno věcí, které mi hrozně chutnají a nebo, které jsem chtěla ochutnat a vyzoušet, takže za mě určitě super volba. I když musí být těžké zavděčit se všem, takže určitě se box nebude líbit každému :) Tak jdem na to ...