Listopad 2016

Ozdoba, stromeček

26. listopadu 2016 v 10:26 | Silmarilli |  Tvoření
V tescu u nás jsem objevila takovou vánoční ozdobu, která se mi moc líbila. Když jsem viděla cenu, hned se mi líbit přestala. Ale pak jsem si řekla,že to vypadá jednoduše a že bych si to mohla zkusit vyrobit. Sehnala jsem si teda potřeby. Květináč, barevné kuličky, nebo miny baňky, polyesterovou kouli, velkou skořicy, aby to hezky vonělo, tavnou pistol a kamínky barevné.
Myslím, že výsledek se docela zdařil a pravda je, že mě výroba dost bavila. Takže třeba vás to trochu inspiruje, nekupovat za každou cenu všechno. Navíc mě všechno stálo o víc jak polovinu levnějí, než kdybych to koupila hotové a ještě to byla zábava :)


Falešný patchwork - Věnce

23. listopadu 2016 v 19:10 | Silmarilli |  Tvoření
Protože se vánoce blíží neuvěřitelným tempem, začala jsem se na ně pomalu připravovat. Nakupuju dárky,chystám si suroviny na pečení, vytahuju ozdoby z krabice, které jsou pečlivě schované ve sklepě a začínám zdobit. Každý se asi připravujeme trošku jinak a někteří téměř vůbec.
Polovina mojí rodiny by vánoce nejraději vystřihli z kalendáře. Nebaví je zdobit,ani pohled na blikající světélka ( v tomhle se jim naštěstí nepodobám). Kapra si smaží spíš jen z povinosti a jediné co je na vánoce aspoň trochu těší je fakt, že se všichni sejdeme. Nadávají na zimu, nadávají na to, že utrácejí moc peněz za dárky. Vánoční stromeček vytáhnou 24. prosince a 26. prosince už ho pomalu zase balí.
Letos je to ale trochu jiné. V loňském roce jsem objevila falešný patchwork a vyrobila jsem si baňky na stromeček i vánoční věnec. Ten sklidil obrovský úspěch a i tahle část mé rodiny přišla s prosbou, že by ho chtěli taky. Moje srdce zaplesalo radostí, že jsem v nich vykřesala aspoň krapet vánoční nálady a vrhla jsem se na výrobu. A tak se vám dnes jdu pochlubit :)Čokoládové sušenky

20. listopadu 2016 v 8:56 | Silmarilli |  Recepty
Jeden den, přišla na návštěvu moje kamarádka a básnila o tom, jaké sklvělé sušenky objevila. Básnila o nich tak moc, že ještě ten den mi dala recept, já běžela do obchodu pro surovinky, které mi chyběli a pak jsem se na to vrhla.
Když jsem je vložila do trouby, byla jsem z nich nesvá a říkal si, že tak skvěle jak ty její, vypadat určitě nebudou. Když jsem je však z trouby vytáhla byla jsem opravdu překvapená, jak nakonec lákavě vypadaly. A nejen to. Dokonce báječně chutnaly. Obrovská výhoda těchto sušenek je ta, že vydrží i několik dní a neztvrdnou, jak je to u sušenek zvykem. Mě ba naopak druhý den chutnali snad ještě více.
Takže nejenom, že tenhle recept je poměrně jednoduchý a zvládneho i dřevo, jako jsem já, ale vypadají fantasticky a snad ještě lépe chtnají.
A komu jsem teď polechtala chuťové buňky, nebojte se toho a utíkejte si je taky upéct :)


Sherrilyn kenyonová - Temná strana měsíce

20. listopadu 2016 v 8:56 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Origin. název : Dark side of the moon
Díl : 10
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2006


Susan Michaelsová byla tou nejlepší reportérkou washingtonských novin, dokud si definitivně nezničila svou pověst a tak nespadla na malé papírování pro seattleské noviny, kde se mohla zabývat jen vraždícími moly a mimozemskými dětmi. Její život už nemohl být horší...
To si ale myslela do chvíle, než jí jeden z jejích článků nedovedl místního útulku, kde se jeden její zdroj začal chvástat o upírech a jako bonus ještě dostala kočku, na kterou je ke všemu alergická. Když se ale její nový mazlíček změní na krásného-smrtícího muže, měnícího podobu, Susan si uvědomí, že v životě se dějí i horší věci, než ztráta kariéry a psaní o blbostech.
Narozený do světa predátorů, byl Ravyn Kontis zrazen těmi, které miloval. Bez duše a bez soucitu strávil tři sta let bojem s démony, kteří si snaží podmanit lidstvo. Navzdory tomu, v něm Susan vzbuzuje něhu. Touhu. Lásku.
Konečná bitva začíná a lidská žena má moc roztříštit oba jejich světy.

Sherrilyn kenyonová - Živly noci

16. listopadu 2016 v 10:19 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Origin. Název : Unleash the Night
díl : 9
série : Temní lovci
Rok vydání : 2005


Svět šelmo-lidí je výjimečně krutý. Nikomu se nedá věřit. Není možné někoho milovat. Rozhodně ne, pokud chce šelmo-člověk přežít...

Sirotek Wren Tigarian vyrostl v prostředí, kterému nelze důvěřovat. Wren je kříženec dvou dravých zvířat - bílého tygra a sněžného leoparda - ale dokáže se měnit na člověka. Když něco chce, nikdo ho nezastaví. A teď chce Marguerite.
Marguerite D'Aubert Goudeauová je dcerou prominentního senátora USA, jenže nenávidí životní styl bohaté společenské vrstvy, ke které patří. Tak jako její matka, která svůj boj se životem vzdala. Svět lidí však ani netuší, že blízko něho existuje svět šelmo-lidí - utajený, neviditelný, nenápadný.
Jestliže chce Wren získat Marguerite, musí bojovat nejen proti lidem, kteří ho jako polozvíře nikdy nevezmou mezi sebe, ale i proti vlastním šelmo-lidem, kteří si přejí jeho smrt, protože ohrožuje jejich skrytý svět. Dvojice svádí dramatický boj s časem a s nepřáteli, kteří mají magické schopnosti. Wren a Marguerite jsou jako štvaná zvěř. Můžou přijít o své životy, o svou pravou podstatu.
zdroj: sherrilyn-kenyon.blogspot.cz

Šumivky do koupele

10. listopadu 2016 v 7:54 | Silmarilli |  Tvoření
Myslím, že téměř všichni postřehly jak se s různými DIY návody roztrhl pytel. Ani já nejsem výjimka a tyhle věci mě prostě baví.
Každý rok jsem si na Vánočních trhách kupovala šumivé bombičky do koupele ze kterých jsem byla nadšená. Asi před rokem se vynořilo plno návodů, jak si takovou šumivku vytvořit. Já jsem jako blázen letěla do obchodu a nakoupila všechno co bylo potřeba. Postupovala jsem podle návodu a čekala na vítězný okamžik, kdy šumivku vyklopím a dám si koupel. První pokus nedopadl a já si myslela, že jsem něco udělala špatně a tak se pokus opakoval. Pořád se nedařilo a mě se šumivka rozpadala a nebo něco podobného. A tak jak je u mě zvykem, jsem to vzdala. Teď po čase jsem se do toho vrhla znova a ještě s mnohem větším nadšením. A když se pokus nezdařil, hrála jsem si s tím tak dlouho dokud nebylo dílo dokonáno. :)
A tak se teď můžu chlubit vlastní tvorbou šumivek juchů :)


čertík

7. listopadu 2016 v 14:04 | Silmarilli |  moe vykecávky
Nejsem příliš zastánce brzké vánoční výzdoby, ale když jsem jeden den šla kolem obchodu, nemohla jsem odolat a něco jsem si už teď pořídila. Patří to spíš k Mikulášovi, ale já si to koupila hned jak jsem to uviděla.

Jedná se o tohohle čertíka, který se roštácky dloubá v nose :) Hned jak jsem ho uviděla získal si moje sympatie a popříchodu domů už má své vlastní místo :) Ještě pokud jsem to neřekla, je to svíčka, takže letos u nás budou hořet čertíci :)Sherrilyn kenyonová - Hříchy Noci

7. listopadu 2016 v 14:03 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Série : Temní lovci
origin název :
díl 8
rok vydání : 2005

Ve světe Temných lovců existuje kodex cti, kterým se musí řídit všichni, i ti "špatní hoši": Nikdy neublížit člověku. Nepít krev a nikdy se nezamilovat.

Ale nyní si každý Temný lovec myslí, že je nad zákonem a mylně se domnívá, že má nějakou moc nad životem a smrtí lidí.
A to je taky důvod, proč jsem byl stvořen. Kdo jsem? Jsem nebojácný postrach pro všechny kdo se protivý zákonu. Každý kdo ho překročí, čelí mému rozhořčení. A nikdo z nich se mě nemůže dotknout. Nikdo z nich mě ovlivnit.
Jsem neoblobný a bezcitný.

Nebo jsem si to myslel, dokud jsem nepoznal Temnou lovkyni, se jménem Danger (Nebezpečí), jejíž jméno bylo synonymem jejího života. Vůbec nikomu nedůvěřovala. Ani mě ani nikomu jinému. A kdo by se jí divil? Vždyť jsem přišel jako soudce, porotce a kat, a pravděpodobně odsoudím většinu jejích přátel. Přesto klíčem k záchraně některých z nich, byla právě ona. Bez ní jednoznačně všichni zemřou.

Young Natalie - Dokonalá chut aneb jak sníst svého manžela

3. listopadu 2016 v 9:54 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Rok vydání : 2014
Počet stran : 272
Nakladatelství : Domino

Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty.

Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly. Způsob, jakým se to Lizzie rozhodne učinit, vychází z jejího vrozeného smyslu pro praktičnost. Nic pro slabší povahy. Lizzie však svůj plán hodlá dovést do zdárného konce. Protože jedině tak bude moci začít konečně žít.

Brandnooz Box - Říjen

1. listopadu 2016 v 9:13 | Silmarilli |  moe vykecávky
Na novou adresu mi už přišla i první zásilka. A ano jedná se o Brandnooz box. A tak jak už po každé se jdu o něho podělit :)
Ještě bych chtěla dodat, že musíte omluvit kvalitu fotek, všechno fotím telefonem, protože nemůžeme najít od fotáku kabel :D Navíc musím podotknout, že se mi tentokrát balíček opět líbí a byly jsme příjemě překvapeni :)