Sherrilyn kenyonová - I ďábel může plakat

10. ledna 2017 v 15:26 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Origin. Název : Devil may cry
Díl : 13
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2007

Starověký sumerský bůh, Sin, byl jeden z nejsilnějších svého Pantheonu... Až do noci, kdy mu Artemis podvodem ukradla duši a nechala ho jen krůček před smrtí.
Po tisíciletí se bývalý bůh odvrátil od Temných lovců v touze po pomstě. Snil o navrácení svých pravomocí. Ale kéž by život byl tak jednoduchý.
Bohužel tu byla na práci větší ryba, tedy v jeho případě, démon. Smrtící gallové, kteří byli pohřbeni spolu s jeho Pantheonem, jsou nyní probuzeni a hladový po lidském mase. Jejich jediným cílem je zničit lidstvo a každého, kdo by se jim postavil do cesty. A Sin má to štěstí, že je jediný, kdo je může zastavit. Tedy pokud ho jistá žena nezabije jako první.
Jakákoliv důvěra v něm zemřela ve chvíli, kdy ho Artemis napálila, ale teď se musí spoléhat na cizí ženu, nebo budou svědky ničení biblických rozměrů.
Spojenectví mezi nepřáteli je vždy vzláštní, ale ne víc, než když osud světa visí na vlásku.
Nyní musí muž, který zná jen zradu, důvěřovat člověku, který by ho s největší pravděpodobností nejraději předhodil démonům. Artemis mu mohla ukrát božství, ale tenhle by mu mohl vzít i srdce.
Jedinou otázkou je, jak se zachová. Nechá ho žít, nebo ho nakrmí těmi, kdo chtějí jeho smrt?


Sin i Katra už měli možnost se mihnout v předchozích dílech. U Sina jsem tak nějak tušila, že příjde jeho vlastní, ale u Katri moc ne.
U Katri mi trochu trvalo, než jsem se naladila na její vlnu, ale když se to stalo, můžu jen doufat, že se s ní nesetkáváme naposledy. Je to zajímavá osobnost.
Navíc se tenhle příběh rozvýjí zajímavým směrem a člověk se tak dozvídá některé zajímavosti, které ho překvapí. Takže tahle kniha byla plná i napětí a neočekávaných skutečností, které čtenáře nutí číst dá. Musím říct, že tenhle svět temných lovců, bohů a jiných zajímavých stvoření, které autorka vatvořila, je pro mě čím dál víc zajímavý. A hodně jsem se do toho zamilovala :)

Knihy z této série jsou od Autorky Sherrilyn Kenyon (Kinley MacGregor) , která má na svém kontě hromadu skvělých knih. U nás je z této škály vydáno oficiálně malé zrnko z nich a tak pro lidi jako jsem já, které tyto knihy osloví a nadchnou je tu web. Jedná se o stránky, kde jsou překlady ostatních knih. Myslím, že knihy jsou přeloženy skvěle a i já odtud čtu opravdu hodně :) + anotace převzatá z www.sherrilyn-kenyon.blogspot.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LM LM | E-mail | Web | 9. března 2017 v 21:02 | Reagovat

Poznám rovnako menné anime a sériu pc hier :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama