hořkosladký život

21. srpna 2018 v 11:57 | Silmarilli |  Život dospěláka
Jistě nejsem sama, když řeknu, že někdy je život sluníčkoví. Téměř žádný mráček na obzoru a já bych nejradějí vyskočila z kůže, jak jsem štastná a pak přijde zase vdechnutí hořké chutě. Někdy se jen mírně převálí na jazyku a zase jde dál a někdy se rozhodne, že tu se mnou nějaký ten čas zůstane. Život je prostě nevyzpitatelný, ale dokud se to střídá a já v tom špatném nesetrvám, tak se mám vlastně dobře.

Ovšem jsou situace, které mě dokážou natolik vyvést z rovnováhy, až si říká, že ten balanc už neudržím. Jako když vás dostane do svých rukou člověk, kterého ta hořká chut pohltila na tolik, že se rozhodne nám ostatním život znepříjemnit. A ta moc, kterou díky svému postavení, nad vašim životem má, je až děsivá. Jednoho takového muže jsem teď potkala. Zloducha. Totálně mě několika větami odsoudil, zahanbil a ještě mi poničil mou budoucnost. A proč? Protože, jak jsem potom zjistila, jeho dobrý kamarád mi odmítl pomoct v situaci, kdy to bylo jeho povinností a já se tak musela obrátit na někoho jiného. To, že jsou přátelé, jsem se dozvěděla pozdě.

Aby jste chápali, jsem z Moravy a ten který mi skutečně pomohl je z Prahy a evidentně mu náš zloduch záviděl, jeho postavení, kterého dosáhl. Několikrát mi to omlátil o hlavu a že mi nevěří, že by mi jeho kamarád skutečně nepomohl. A kvůli tomuhle zničil to, co jsem potřebovala! Proč tak triviální věc, jako je Praha a Morava, může mít takový vliv?

Jak je možné, že tohle všechno se u nás může stát? Jak je možné, že vlastně ani nemám na koho se obrátit, aby mi pomohl to po něm dát zase do pořádku? Stále mi běhá v hlavě otázka proč. Proč tak vzdělaný člověk, který ma za sebou jistě plno úspěchů, je tak zahořklí?

V životě jsou velmi vzácné okamžiky štastných konců a i když nejsem pesimistka, upřímně jsem jich viděla málo, abych tvrdila opak. A tak mi nezbývá, než se smířit s prohrou a jít dál. Přesně proto tak ráda čtu a hlavně jeden z důvodů proč čtu knihy od Sherrilyn Kenyon. I když se v jejich knihá zdá, že špatný konec je nevyhnutelný a hrdinové musí projít opravdu těžkými zkoušky, vždy to má štatsný konec. A ten já potřebuju...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama