Sherrilyn kenyonová - Syn nikoho

13. října 2018 v 11:46 | Silmarilli |  Knížky co sem četla
Autor: Sherrilyn Kenyon
Rok vydání: 2014

Není snadné, když je váš život vaším osobním vtipem, ale Josette Landry s tou bestií uzavřela nestabilní mír. Život na ni nadále bude házet samé překážky, ale ona bude pokračovat a nevloží hlavu do trouby. Ale tak je to v pořádku. To, co ji nezabije, bude vyžadovat jen několik hodin duševního šílenství. Naprosto bez štěstí, Josette přijme práci kameramanky a fotografky v místní paranormální skupině, která se snaží rozjet vlastní show. Jo, jsou to ještě větší blázni, než ona. Jediná paranormální věc, na kterou věří je zázrak, který udržuje její zrezivělé staré auto v provozu. Ale když její skupina nechtěně propustí na svět něco opravdu zlého, jsou nuceni zavolat posily.


Od chvíle kdy se Josette setká s Cadeganem, ví, že na něm není něco úplně v pořádku. A není to jen proto, že ani nedokáže vyslovit jeho příjmení. Maboddimun. Tajemný a vyzbrojený smrtícím sarkasmem, je zřejmě mnohem starší, než je jeho zdánlivý věk…


Před mnoha staletími, Cadegan zaprodal svou duši za pomstu zrádci, který ho proklel. Nucen proti své vůli činit dobro, na životě nenávidí vše. Jediné, co chce, je najít cestu ven. Ale pro zatracené existuje jen věčné utrpení. A přesto na Josette je něco, co ho přitahuje, stejně jako ho to dráždí a frustruje. Něco, proti čemu nedokáže bojovat, ale když posledně cítil něco takového k ženě, stálo ho to duši.


Ví, že se od ní musí držet dál, ale zlo, jenž její přátelé rozpoutali, je odhodlané požrat její duši. Což je něco, co nemůže dovolit. Jestliže ztratí jen jediného nevinného, bude poslán zpět do nepředstavitelného vězení, vedle kterého bude jeho součastná mizérie vypadat jako zatracený ráj. Ale jak ji může udržet v bezpečí, když jen být s ní je tou největší hrozbou?Další kniha za mnou a mě až děsí,jak rychle tyhle knihy od Sherrilyn čtu. Miluju když se v jejich knihach objeví postavy o kterých už jsme měly možnost číst . Jako třeba acheron a styxx. Pokaždé se cítím jako bych měla možnost pozdravit staré známé.
I když se autorka snažila dělalo mi trošku potíž si skutečně představit místo kde cadegan žil. Jindy se mi obrázky skládají pomalu sami,ale tady to znejakeho důvodů prostě nešlo, což mi kazili dojem z celé knihy. Jinak jsem si cadegana oblíbila a určitě tuhle postavu spolu s Josette řadim mezi ty oblíbené.

Kniha byla jako vždy, skvělá a tuhle sérii prostě zbožňuju. Trošku očekávám že by se konečně mohla autorka smilovat a dat mi knihu o Jadenovi a Savitarovi. Myslím že nejsem jediná kdo by je uvítal. Jejich příběhy by mě skutečně zajímaly a mohlo by to být opravdu zajímavé. Ale to si pro nás autorka nejspíš šetří
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama