Knížky co sem četla

Sherrilyn kenyonová - Acheron

Pondělí v 13:18 | Silmarilli
Origin. Název : Acheron
díl : 15
série : Temní lovci
rok vydání : 2008

Na tenhle díl jsem byla opravdu zvědavá a hodně jsem se těšila. Acherona známe již od prvního dílu této série a vždycky pro nás všechny byl tak trošku záhadou. Občas jsme se sice dozvěděli něco nového o tomhle laskavém a smrtícím stvoření,ale to bylo asi tak všechno. Tahle kniha nám ukázala mnohé...

Nejprve jsme se v knize vrátili na úplný začátek Acheronova života. Musím říct, že jsem první půlku knihy hltala jak oživot a říkala si, bylo by vůbec reálné aby tohle všechno někdo zvládl a nezešílel přitom ? Přitom mě často napadala myšlenka, že vlastně něco podobného, ale né v takové míře se stejně u nás děje. Pořád si všichni navzájem ubližujeme a lžeme.
Acheron tak u mě stoupl ještě víc v cenně za to jaký si udržel pohled na svět. Já bych tak milostivá asi nezvládla být. A když už se prokoušeme vším tím co Acherona za život potkalo vrháme se do současnosti a je to snad ještě lepší. Člověk tak víc rozumí tomu co se děje. Jejich vztahu s Artemis a jeho celé osobnosti.
Tenhle díl byl opravdu jeden z těch nejlepších a to možná právě díky tomu, Acherona známe tak strašně dlouho a přitom vlastně vůbec.
A Tory? Ona byla někdo o kom jsem si říkala, že k Acheronovi prostě patří.


Knihy z této série jsou od Autorky Sherrilyn Kenyon (Kinley MacGregor) , která má na svém kontě hromadu skvělých knih. U nás je z této škály vydáno oficiálně malé zrnko z nich a tak pro lidi jako jsem já, které tyto knihy osloví a nadchnou je tu web. Jedná se o stránky, kde jsou překlady ostatních knih. Myslím, že knihy jsou přeloženy skvěle a i já odtud čtu opravdu hodně :) + zdroj anotace www.sherrilyn-kenyon.blogspot.cz

Sherrilyn kenyonová - Snový pronásledovatel

14. ledna 2017 v 9:49 | Silmarilli
Origin. Název : Dream Chaser
Díl : 14
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2008

Snění nikdy nebylo tak smrtelné a vzrušující...
Hádes málokdy dává druhou šanci.
Ale Xypher dostal jeden měsíc na zemi jako člověk, aby spasil sám sebe jedním dobrým skutkem, nebo bude odsouzen k věčnému mučení v Tartaru.
Simone Duboisová je žena s tajemstvím, o kterém ani neví. Nikdy nepochopila, proč ji mrtvý pronásledují. Zejména její parťák, který ji nikdy nenechává samotnou. Ale během let se už načila své schopnosti zvládat. Alespoň do doby, kdy jí do života vstoupil velmi fascinující a smrtící cizinec.
Nyní osud světa leží v jejích rukou...
Už dost hrozné bylo, že se na ni spoléhají mrtvý. Teď je tu ke všemu ještě Xypher, který od Simone potřebuje, aby otevřela portál do pekla.
A to jste si mysleli, že máte špatné dny...

Sherrilyn kenyonová - I ďábel může plakat

10. ledna 2017 v 15:26 | Silmarilli
Origin. Název : Devil may cry
Díl : 13
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2007

Starověký sumerský bůh, Sin, byl jeden z nejsilnějších svého Pantheonu... Až do noci, kdy mu Artemis podvodem ukradla duši a nechala ho jen krůček před smrtí.
Po tisíciletí se bývalý bůh odvrátil od Temných lovců v touze po pomstě. Snil o navrácení svých pravomocí. Ale kéž by život byl tak jednoduchý.
Bohužel tu byla na práci větší ryba, tedy v jeho případě, démon. Smrtící gallové, kteří byli pohřbeni spolu s jeho Pantheonem, jsou nyní probuzeni a hladový po lidském mase. Jejich jediným cílem je zničit lidstvo a každého, kdo by se jim postavil do cesty. A Sin má to štěstí, že je jediný, kdo je může zastavit. Tedy pokud ho jistá žena nezabije jako první.
Jakákoliv důvěra v něm zemřela ve chvíli, kdy ho Artemis napálila, ale teď se musí spoléhat na cizí ženu, nebo budou svědky ničení biblických rozměrů.
Spojenectví mezi nepřáteli je vždy vzláštní, ale ne víc, než když osud světa visí na vlásku.
Nyní musí muž, který zná jen zradu, důvěřovat člověku, který by ho s největší pravděpodobností nejraději předhodil démonům. Artemis mu mohla ukrát božství, ale tenhle by mu mohl vzít i srdce.
Jedinou otázkou je, jak se zachová. Nechá ho žít, nebo ho nakrmí těmi, kdo chtějí jeho smrt?

Sherrilyn kenyonová - Snolovec

7. ledna 2017 v 9:02 | Silmarilli
Origin. Název : Dream Hunter
díl : 11
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2007

Arik je něco jako predátor. Odsouzený bohy, žít věčnost bez emocí, může cítit jen ve snech ostatních. Několik tisíc let procházel mnohým lidským nevědomým, hledaje pocity. Až nakonec našel snílka, jehož živá mysl by mohla vyplnit tu prázdnotu jeho nitra.
Doktorka Megeara Kafieri, sledovala svého otce jak ničí svůj život a svou pověst, hledáním důkazů o tom,
že Atlantida byla skutečná. A když byl její otec na smrtelné posteli, tak mu musela slíbit, že mu vrátí jeho čest. Proto je nyní v Řecku, kde má v úmyslu jednou provždy dokázat, že starověký ostrov je přesně na tom místě, o kterém se zmiňoval její otec. Ale zklamání a neštěstí ji doprovázelo na každém kroku. Zejména od chvíle, kdy na moři našla plavat cizince. Jeho tvář totiž viděla už mnohokrát... ve svých snech.
To, o čem neměla ani ponětí, je, že Arik je držitelem starobylého tajemství, které ji může pomoci najít
mýtický ostrov Atlantidu.

Sherrilyn kenyonová - Temná strana měsíce

20. listopadu 2016 v 8:56 | Silmarilli
Origin. název : Dark side of the moon
Díl : 10
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2006


Susan Michaelsová byla tou nejlepší reportérkou washingtonských novin, dokud si definitivně nezničila svou pověst a tak nespadla na malé papírování pro seattleské noviny, kde se mohla zabývat jen vraždícími moly a mimozemskými dětmi. Její život už nemohl být horší...
To si ale myslela do chvíle, než jí jeden z jejích článků nedovedl místního útulku, kde se jeden její zdroj začal chvástat o upírech a jako bonus ještě dostala kočku, na kterou je ke všemu alergická. Když se ale její nový mazlíček změní na krásného-smrtícího muže, měnícího podobu, Susan si uvědomí, že v životě se dějí i horší věci, než ztráta kariéry a psaní o blbostech.
Narozený do světa predátorů, byl Ravyn Kontis zrazen těmi, které miloval. Bez duše a bez soucitu strávil tři sta let bojem s démony, kteří si snaží podmanit lidstvo. Navzdory tomu, v něm Susan vzbuzuje něhu. Touhu. Lásku.
Konečná bitva začíná a lidská žena má moc roztříštit oba jejich světy.

Sherrilyn kenyonová - Živly noci

16. listopadu 2016 v 10:19 | Silmarilli
Origin. Název : Unleash the Night
díl : 9
série : Temní lovci
Rok vydání : 2005


Svět šelmo-lidí je výjimečně krutý. Nikomu se nedá věřit. Není možné někoho milovat. Rozhodně ne, pokud chce šelmo-člověk přežít...

Sirotek Wren Tigarian vyrostl v prostředí, kterému nelze důvěřovat. Wren je kříženec dvou dravých zvířat - bílého tygra a sněžného leoparda - ale dokáže se měnit na člověka. Když něco chce, nikdo ho nezastaví. A teď chce Marguerite.
Marguerite D'Aubert Goudeauová je dcerou prominentního senátora USA, jenže nenávidí životní styl bohaté společenské vrstvy, ke které patří. Tak jako její matka, která svůj boj se životem vzdala. Svět lidí však ani netuší, že blízko něho existuje svět šelmo-lidí - utajený, neviditelný, nenápadný.
Jestliže chce Wren získat Marguerite, musí bojovat nejen proti lidem, kteří ho jako polozvíře nikdy nevezmou mezi sebe, ale i proti vlastním šelmo-lidem, kteří si přejí jeho smrt, protože ohrožuje jejich skrytý svět. Dvojice svádí dramatický boj s časem a s nepřáteli, kteří mají magické schopnosti. Wren a Marguerite jsou jako štvaná zvěř. Můžou přijít o své životy, o svou pravou podstatu.
zdroj: sherrilyn-kenyon.blogspot.cz

Sherrilyn kenyonová - Hříchy Noci

7. listopadu 2016 v 14:03 | Silmarilli
Série : Temní lovci
origin název :
díl 8
rok vydání : 2005

Ve světe Temných lovců existuje kodex cti, kterým se musí řídit všichni, i ti "špatní hoši": Nikdy neublížit člověku. Nepít krev a nikdy se nezamilovat.

Ale nyní si každý Temný lovec myslí, že je nad zákonem a mylně se domnívá, že má nějakou moc nad životem a smrtí lidí.
A to je taky důvod, proč jsem byl stvořen. Kdo jsem? Jsem nebojácný postrach pro všechny kdo se protivý zákonu. Každý kdo ho překročí, čelí mému rozhořčení. A nikdo z nich se mě nemůže dotknout. Nikdo z nich mě ovlivnit.
Jsem neoblobný a bezcitný.

Nebo jsem si to myslel, dokud jsem nepoznal Temnou lovkyni, se jménem Danger (Nebezpečí), jejíž jméno bylo synonymem jejího života. Vůbec nikomu nedůvěřovala. Ani mě ani nikomu jinému. A kdo by se jí divil? Vždyť jsem přišel jako soudce, porotce a kat, a pravděpodobně odsoudím většinu jejích přátel. Přesto klíčem k záchraně některých z nich, byla právě ona. Bez ní jednoznačně všichni zemřou.

Young Natalie - Dokonalá chut aneb jak sníst svého manžela

3. listopadu 2016 v 9:54 | Silmarilli
Rok vydání : 2014
Počet stran : 272
Nakladatelství : Domino

Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty.

Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly. Způsob, jakým se to Lizzie rozhodne učinit, vychází z jejího vrozeného smyslu pro praktičnost. Nic pro slabší povahy. Lizzie však svůj plán hodlá dovést do zdárného konce. Protože jedině tak bude moci začít konečně žít.

Sherrilyn kenyonová - Zmocni se noci

19. října 2016 v 13:24 | Silmarilli
série : Temní lovic
Díl : 7
Rok vydání v orig. : 2004Tak na tohle spojení jsem se už nějakou dobu těšila. Dva tak odlišní lidé a přece když se člověk nad tím zamyslel, tak je jenom logické, že je autorka dala dohromady. Neustále upnutý Valerius, který si neustále hlídá své chování a Tabitha, která co na srdci to na jazyku a správně švihlá a divoká holka. Už jenom tahle kombinace slibuje, že to bude dobrý příběh.

Bylo zajímavé ponořit se hlouběji do Valeriusova osudu a porozumět tak celému příběhu, který se týká i Zareka a Kyriana. Poukazuje to na to, že kolikrát nic není tak jak vypadá. A i když jste z knih o Zarekovi a Kyriánovi měli někdy chuť Valeriuse nenávidět, tahle kniha vám obměkčí srdce.
Navíc coby temnému lovci mu to dávají sežrat a on se s tím snaží vyrovnat. Nebo spíš, se snaží přežívat.

A Tabitha ? Ta zase byla ženou, kterou já bych nikdy být nedokázala a strašně se mi to líbilo. Někdo kdo si nebere servítky, nekdo komu je jedno co si ostatní myslí a jedná tak, jak chce žít. Někdo kdo se nestydí dát najevo co vlastně chce. Ona si prostě uměla říct co opravdu chce a nikdy se za to nestyděla. Je těžké být přítel někoho takového, ale zároveň víte, že vás nikdy nezklame..

Sherrilyn kenyonová - Noční Hra

11. října 2016 v 19:22 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 6
Origin. Název : Night Play

Bride McTierneyová to s muži nemá lehké. Podle ní jsou to običejní sobci, kteří jí ve skutečnosti nikdy nemilovali. Považuje se za nezávislopu ženu a hluboko ve vnitř sní o princovi na bílém koni. Nikdy by jí nenapadlo, že její princ bude mít místo lesklé zbroje lesklou srst.
Vane Kattalakis není tím, čím se na první pohled zdá. Věčina žen lamentuje že jejich partner se chová jako pes. V Bridinom případě se její přítel chová jako vlk. Vlk-šelmočlověk kterého pronásledují nepřátelé prahnoucí po jeho smrti.
Vane netoužil po družce, ale sudičky mu předurčili Bride. Má tři týdny na to aby jí přesvědčil, že nadpřirozené věci existují, jinak ho čeká trest- krutý a pro úctihodného vlka nepřijatelný. Ale jak má vlk přesvědčit lidskou ženu, aby ,u svěřila do rukou svůj život, když jeho vlastní visí na vlásku ? Ve světě šelmolidíplatí pravidlo:Zvítězit může jen jediný alfa samec

Susan Ee - Svět poté

10. října 2016 v 10:37 | Silmarilli
série : Penryn a konec dní
díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Motto

V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem sestoupili andělé apokalypsy a uvrhli celý svět do chaosu. Pro všechny lidské bytosti nastal Svět poté. Nikomu se nedá věřit, každý musí spoléhat jen sám na sebe. To se týká jak Penryn, která pro ostatní jakoby vstala z mrtvých, tak i Paige, připomínající nyní oživlé monstrum. Po masakru přeživších lidí Paige zmizí a Penryn se vydává sestru hledat. Projíždí ulicemi San Franciska a nestačí se divit - kde všichni jsou? Pátrání ji zavede až do doupěte andělů, kde pronikne do jejich hrozivých plánů. Mezitím Raffe usilovně hledá svá křídla. Setkává se s Penryn a náhle stojí před otázkou - má zachránit svá křídla, nebo pomoci Penryn přežít?

Sherrilyn kenyonová - Noční Polibek

24. září 2016 v 8:56 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 5
Origin.název - Kiss Of the Night

Co se stane, když spojíte nesmrtelného vikinského bojovníka, kterého si po pár minutách nikdo nepamatuje a princeznu na útěku, která bojuje o holí život a jednoho rozhněvaného poloboha ? Asi v takové situaci se ocitl Wulf Tryggvason. Začalo to celkem nevinně. Jednou v noci Wulf zachrání ženu, která se dostala do potíží. Vzápětí se otevře brána do pekla a vystoupí z ní nebezpeční Daimoni. Pod vedením syna boha, chtěli zrušit kletbu, která je věznila ve věčné temnotě. Na vykoupění potřebují život Cassandry Petersové. Jestli se tak stane a ona zemře, zahyne všechno živé, slunce i zem. Oba spojul osud a Wulf má za úkol chránit lidi, které celá staletí pronásledoval. Nedůvěřují si, Cassandra však jediná si ho pamatuje. její síla a odvaha mu zasáhne srdce o kterém si myslel že už dávno zemřelo. Pravá láska dokáže vykoupit duši temného lovce. Ale co když ta žena není skutečný člověk ?

Sherrilyn Kenyonová - Tanec s dáblem

22. září 2016 v 8:59 | Silmarilli


Série : Temní Lovci
Díl : 4
Rok vydání : 2011

Z New Orleansu nás autorka zavede do drsné pustiny na Aljašce.Zde se ve vyhnanství ocitl Zarek, nejhorší z temných lovců. Všichni se ho straní , dokonce i řecká bohyně, která ho stvořila.Za chybu, které se dopustil na své poslední misi, ho čeká trest - smrt.Fyzicky krásný, ale poznamenaný předchozím životem řeckého otroka se dostává do rukou Astrid, nymfy spravedlnosti, od níž závisí jeho vykoupení z izolace. Jenže Astrid ještě nikdy nikoho neomilostila.Jediný muž, kterému se to téměř podařilo, ji zradil a zlomil jí srdce. V srubu zapadlém sněhem však nymfa i Zarek zjistí, že s láskou přichází jejich druhá šance. Podaří se jim ji využít? Měně textu

Sabaa Tahirová - Jiskra v popelu

12. září 2016 v 8:38 | Silmarilli
Série Jiskra v popelu
díl : 1
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2016
Nakladatelství : Host
počet stran : 450

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechejte
Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy odehrávající se v brutálním světě podobném Římské říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod tvrdou nadvládou Válečnického impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii a bude pro ně špehovat, zachrání jejího bratra před popravou.
Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.
Když se Laiiny a Eliasovy cesty na akademii zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propojené víc, než by si vůbec dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

Sherrilyn Kenyonová - Objetí noci

1. září 2016 v 8:41 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 3
Origin. Název : Night Embrace
Rok vydání : 2003
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stránek : 424
Nakladatelství : Ikar

Sunshine už dávno po nikom tak netoužila. Na tom muži bylo něco zvláštního - od první chvíle, kdy se potkali, si byli kromobyčejně blízcí... Když vychází najevo, že ten tajemný smyslný cizinec je její manžel z minulého života, na chvíli uvěří, že by ji snad mohl milovat. Ale je to pravda, anebo v něm jen probudila city k jiné - dávno mrtvé - ženě? A může si jím být vlastně někdy vůbec jistá? Dokud nepochopí, že je jedno, zda se probouzí vedle Drápa, nebo Speirra a zda v ní on vidí Sunshine, či Nyniu, dokud neuvěří, že jsou spřízněné duše napříč všemi věky, dávnou kletbu se jim prolomit nepodaří. A i kdyby to dokázali, sešlou tím na sebe jen hněv starověkých bohů... Třetí kniha Sherrilyn Kenyonové ze světa nočních lovců.

Ulla Frohling - Ukradený život

28. srpna 2016 v 12:04 | Silmarilli
Origin. Název : Unser Geraubtes Leben
Rok vydání : 2013
Počet stran : 335
Nakladatelství : Alpress

Kazatel Paul Schäfer vytvořil v náboženské sektě vlastní svět plný sadistického násilí. Zde mohl děti, ženy i muže beztrestně ponižovat, týrat, znásilňovat, trápit hlady, drasticky jim vymývat mozky a jinak je ničit. Tento pekelný domov, který otec Paul svým ovečkám připravil, zůstal desetiletí bez povšimnutí vnějšího světa, dokud se některé z obětí nevzepřely.

Sherrilyn Kenyonová - Milenec snů

20. srpna 2016 v 12:51 | Silmarilli
Série : Noční lovci
Origin. Název : Fantasy Lover
Díl: 1
Rok vydání : 2002
Rok vydání v ČR :2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Ikar

Julian Makedonský byl neohrožený spartský generál, jenž v boji nikdy nepoznal porážku. Z nejvyššího vrcholu slávy však padl až na dno lidského utrpení a stal se otrokem lásky. Statný muž, který vždy přitahoval pohledy opačného pohlaví, si totiž už nevybírá - ženy si vybírají jeho a on jim přináší rozkoš a uspokojení, Odevzdaně plní své povinnosti milence a už nedoufá, že by mohl kletbu, jež na něj byla uvržena, nějak prolomit. Jiskřička naděje mu svitne v podobě lásky, v kterou už nedoufal a kterou vlastně ani nikdy nepoznal. Grace Alexanderová v něm totiž nevidí jen pouhého otroka... Dokáže velká láska zlomit staletou kletbu? Jedno ze základních děl žánru paranormální romance poprvé v českém překladu.

Jojo Moyes - Než jsem tě poznala

10. srpna 2016 v 8:03 | Silmarilli
Origin. Název : Me before you
série : Než jsem tě poznala
díl : 1
rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
počet stran : 407
Nakladatelství : Ikar

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.

Susan Ee - Pád Andělů

7. srpna 2016 v 14:20 | Silmarilli
Série : Penryn a konec dní
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : Motto

Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy, v noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu, ovšem do té doby, než je její sestra Page unesena anděly. Penryn je ochotná pro záchranu sestry udělat cokoli...

Ilona Andrews - Magie ničivá

4. srpna 2016 v 9:27 | Silmarilli
Série : Kate Daniels
Díl : 7
Rok vydání: 2015
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 320
Nakladatelství : Fantom print

Nezáleží na tom, jak moc se paranormální politika v Atlantě změní, jedním si vždy můžete být jistí… Pokud se vyskytnou potíže, Kate Danielsovou najdete přímo v srdci jejich dění.
Bývalá žoldačka má nyní jako družka Pána šelem víc povinností, než se zdá možné zvládnout. Nejenom, že stále bojuje, aby udržela svou vyšetřovací agenturu nad vodou, ale teď navíc musí řešit i záležitosti Smečky. To také znamená připravit je na útok Rolanda, krutého prastarého mága s téměř božskou mocí. Jelikož vyšla najevo Katina spojitost s ním, nikdo není v bezpečí, zvláště její nejbližší.
Jak Rolandův dlouhý stín sahá čím dál blíž, Kate je povolána, aby se zúčastnila Konkláve, shromáždění vůdců nejrůznějších nadpřirozených mocenských frakcí v Atlantě. Když se tam objeví tělo Pána mrtvých, který byl podle všeho zavražděn kožoměncem, Kate dostane pouhých čtyřiadvacet hodin, aby pachatele dopadla. Pokud tentokrát selže, rozpoutá to válku, jež by mohla zničit vše, co je jí drahé…

Pokaždé když dočtu další díl knihy o Kate Danielsové, tak si říkám, že tohle nesmí nikdy skončit. Pokaždé jsem nadšená a český překlad je podle mě dokonalý. Navíc autoři nepokulhávají s kvalitou, ale neustále se stupňuje. Když si myslíte, že s ničím novým už nemůžou přijít, vždycky se něco vykluba a překvapí vás to.

Magie ničivá je opět plná akce, napětí, trochou romantiky a štiplavého humoru. Konečně se osobně seznámíme s Rolandem a místo toho abych toho chlapíka nenáviděla, těším se až si o něm přečtu víc. Docela na mě zapůsobil a jsem si jistá, že si ho ještě užijeme. A i když vám některé chvilky můžou připadat trochu klišé tak to hodte za hlavu, protože to k tomu asi prostě patří.

Kate je opět ta drsná holka, která skolí téměř všechno a s Curranem prostě tvoří dokonalý pár. Hlavně jejich humor mě hodně baví. Mrzelo mě, že se Curran neobjevil dřív, trošku mi tam chyběl, protože jejich hašteření, je prostě kouzelné. To jak se hašteří, jak jsou oba neskutečně drzí a přesto by jeden pro druhého zemřeli.

Než jsem se nadála dočetla jsem poslední stránku a už si objednávám další díl. Pak už jen dva a konec. Nechci aby to skončilo a zároveň si myslím, že je lepší skončit dřív, než to ztratí kvalitu a lesk.
 
 

Reklama