Knížky co sem četla

Sherrilyn kenyonová - Dračí prokletí

Pondělí v 11:46 | Silmarilli
autorka : Sherrilyn kenyon
rok vydání : 2015

Ze všech tajemných strávníků, kteří nazývají Útočiště svým domovem, není nikdo více nespolečenský či odtažitý než Maxis Drako. Ale co se divit, je těžké splynout s moderním světem, když rozpětí vašich křídel je padesát stop.

Před mnoha staletími byl proklet nepřítelem, který přísahal, že spatří jeho pád. Nepřítelem, který mu vzal úplně vše a zanechal ho věčnost v ústraní.

Ale Osud je děvka se špatným smyslem pro humor. A když se objeví staří nepřátelé a ohrožují jeho manželku, o které si myslel, že zemřela již před staletími, vrátí se zpět s pomstou. Moderní den New Orleansu se stal bitevní polem pro to nejhorší zlo ze všech a jen dva draci budou muset udržet linii, nebo sestoupit dolů, do plamenů.

Sherrilyn kenyonová - Syn nikoho

Sobota v 11:46 | Silmarilli
Autor: Sherrilyn Kenyon
Rok vydání: 2014

Není snadné, když je váš život vaším osobním vtipem, ale Josette Landry s tou bestií uzavřela nestabilní mír. Život na ni nadále bude házet samé překážky, ale ona bude pokračovat a nevloží hlavu do trouby. Ale tak je to v pořádku. To, co ji nezabije, bude vyžadovat jen několik hodin duševního šílenství. Naprosto bez štěstí, Josette přijme práci kameramanky a fotografky v místní paranormální skupině, která se snaží rozjet vlastní show. Jo, jsou to ještě větší blázni, než ona. Jediná paranormální věc, na kterou věří je zázrak, který udržuje její zrezivělé staré auto v provozu. Ale když její skupina nechtěně propustí na svět něco opravdu zlého, jsou nuceni zavolat posily.


Od chvíle kdy se Josette setká s Cadeganem, ví, že na něm není něco úplně v pořádku. A není to jen proto, že ani nedokáže vyslovit jeho příjmení. Maboddimun. Tajemný a vyzbrojený smrtícím sarkasmem, je zřejmě mnohem starší, než je jeho zdánlivý věk…


Před mnoha staletími, Cadegan zaprodal svou duši za pomstu zrádci, který ho proklel. Nucen proti své vůli činit dobro, na životě nenávidí vše. Jediné, co chce, je najít cestu ven. Ale pro zatracené existuje jen věčné utrpení. A přesto na Josette je něco, co ho přitahuje, stejně jako ho to dráždí a frustruje. Něco, proti čemu nedokáže bojovat, ale když posledně cítil něco takového k ženě, stálo ho to duši.


Ví, že se od ní musí držet dál, ale zlo, jenž její přátelé rozpoutali, je odhodlané požrat její duši. Což je něco, co nemůže dovolit. Jestliže ztratí jen jediného nevinného, bude poslán zpět do nepředstavitelného vězení, vedle kterého bude jeho součastná mizérie vypadat jako zatracený ráj. Ale jak ji může udržet v bezpečí, když jen být s ní je tou největší hrozbou?

Sherrilyn kenyonová - Rytíř temnoty

5. října 2018 v 11:46 | Silmarilli
Autor : Sherrilyn Kenyon
Rok vydání : 2006

Mnoho staletí jsem vrahem nechvalně známého Merlina, i když žena, která mě porodila, sedí po pravici našeho nepřítele, Morgeny Le Fey. Teď se má matka s Morganou rozhodly, že mám zaujmout své místo na jejich straně.

Za normálních okolností bych neměl problém říct jim ne, a to i přes to, že si dobří hoši myslí, že jsem ještě horší než démoni, proti kterým bojují. Hmm, možná mají pravdu. Musím přiznat, že si vážně užívám mrzačení těch, kdo se mi dostanou do cesty.

Bylo to jednoduché, dokud mě matka nepostavila před prostou volbu: Mám se připojit k Morganině Kruhu Zatracených nebo sledovat, jak umírá nevinná žena. Jsem pro záchranu nevinných, ale Merewyn…

Sherrilyn kenyonová - Meč temnoty

2. října 2018 v 11:46 | Silmarilli
autor: Sherrilyn Kenyon
origin.vydání : 2005

V nejtemnějším lese…
Vyděšené a opuštěné dítě se stalo nejsilnějším a nejobávanějším mužem na světě. Nemilosrdný a nespoutaný Kerrigan již dávno přestal být člověkem a proměnil se v něco úplně jiného.

V srdci Londýna…
Skromná rolnice, Serena, sní o tom, že se stane svou vlastní paní. Vše, po čem touží, je opustit svou dřinu a bídu. Ale nikdy neočekávala, že v útěku před svou budoucností střetne svůj vlastní osud.

Jejich světy se navždy změní…
Kerriganův cíl je jednoduchý: Serenu, kterou chce Artuš, buď vymění za rukojmí či zabije. Ale není to tak jednoduché, protože ta žena se ho vůbec nebojí. Žena, jejíž jiskry upřímnosti v něm probouzejí někoho úplně cizího. Ale v jeho říši podsvětí je laskavost slabostí, a král, který ukrývá soucit, ztratí svůj trůn.

Po mnoha staletí žil Kerrigan sám ve stínu až do dne, kdy ho odvaha jedné ženy přinutila vyjít na světlo, které je buď oba spasí, nebo v něm oba naleznou svou smrt.

John Green - Příliš mnoho Kateřin

2. září 2018 v 9:43 | Silmarilli
Origin. Název: An Abundance of Katherines
Ro vydání : 2006
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 240
Nakladatelství : Knižní klub


Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle - a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...

John Green osobě dal vědět hlavně knihou hvězdy nám nepřály. Byla to krásná kniha,jedno oko nezůstalo suché. A když jsem se vrhla na jeho další knihy, nebylo to vůbec špatné. Něčím si mě pro svá díla prostě získal. A to je dobře, protože kdybych měla soudit na základě této knihy, jisto jistě bych si od něho už nikdy nic nepřečetla. Vůbec mě nebavila. Nebavila mě myšlenka , že se rovnicí dá vyjádřit láska, ani texty pod čarou. Možná díky tomu si mě pořádně nezískala ani žádná postava.Colin mi byl spíše nesympatický a jeho kamarád Hassan, situaci vůbec nezachránil.A tak místo krásného dojmu, jsem vcděčná , že to už mám za sebou... Já bych to nejspíš ohodnotila, jako nejhorší kniha, kterou jsem od něj četla.

Joelle Charbonneau - Zkouška

10. srpna 2018 v 11:12 | Silmarilli
Série : Univerzita výjmečných
Díl : 1
originál. název : The Testing
rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2016
Nakladatelství : Fragment
Počet stran : 304


Cia právě ukončila střední školu a napjatě očekává, jestli bude vybrána do celostátního programu pro nejnadanější studenty. Pouze oni totiž mohou studovat na univerzitě v Tosu a pomáhat obnovit válkou zničenou zemi. Musí však obstát v testování, kterým projdou jen ti opravdu výjimeční. Cia tu šanci dostane. Těsně před odjezdem se jí otec svěří s útržky děsivých vzpomínek, které má na testování on. Radost z úspěchu vystřídají strach a nejistota. Cia začíná tušit, že ji čeká tvrdá zkouška, ve které nepůjde jen o znalosti, ale i o to dobře se rozhodovat a správně odhadnout lidi. Když opouští město, v uších jí zní otcova zoufalá rada: "Cio, nevěř vůbec nikomu". Hlavou víří pochybnosti, zda rozhodnutí vydat se do Tosu bylo správné a zda se ještě někdy vrátí domů…

Jistou podobnost s hunger games a divergencí, jistě nezapřu. Nicméně i tak to byla dobrá kniha, kterou jsem zhltla za dva dny. Místy to byl oprvdu napínák a já tajila dech. Jediné co mi to kazilo byl fakt, že Cie to šlo všechno nějak ráz na ráz. Jakoby byla na všechno expertka a všechno jí šlo až prapodivně hladce. Možná by neuškodilo, kdyby nebyla tak vševědoucí, protože zhruba od poloviny knihy mi bylo jasné, že vším propluje. A ikdyž to po napsání posledních pár vět zní , že mniha za to nestojí, tak to je omyl. Podle mě i přez tuhle malou chybu, to bylo povedené čtení :)

Kinley MacGregor - Temný rytíř

26. července 2018 v 14:21 | Silmarilli
Série : McAllisterovi
Díl : 4
originál. název : A Dark Champion
rok vydání : 2004
Rok vydání v ČR : 2007
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 270

Půvabná lady Rowena má ráda vše krásné, co život nabízí, a se stejnou vehemencí se vyhýbá všemu, co se jí protiví. Není tudíž divu, že hodlá zmařit plány svých pletichářských příbuzných, kteří ji hodlají provdat proti její vůli. Myšlenka na sňatek s proslulým válečníkem je pro mírumilovnou Rowenu zkrátka nepřijatelná.

Její odhodlání se začne bortit v okamžiku, kdy poprvé pohlédne do Stryderových očí. Spatří v nich to, co rytíři zocelení válkou obvykle v očích nemívají: touhu milovat a být milován. Vyhovět jeho touze by ovšem pro Rowenu znamenalo popřít vše, pro co až doposud žila, a tak se ze všech sil snaží Stryderovi odolat.

I Stryder je svými city překvapen. Prošel beze šrámu rozličnými bojišti, vydobyl si pověst udatného vojáka, a rozhodně nemá v úmyslu podlehnout lásce a vést poklidný život. Teprve nebezpečná zrada přiměje Rowenu a Strydera zapomenout na dávná předsevzetí, a pro záchranu holého života dát všanc nejen čest, ale i svá srdce..

Kinley MacGregor - Cizí nevěsta

21. července 2018 v 14:21 | Silmarilli
Série : McAllisterovi
Díl : 4
originál. název : Taming The Scotsman
rok vydání : 2003
Rok vydání v ČR : 2007
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 247

Nora je vskutku ženou, která umí vzít život do vlastních rukou. Než aby vstoupila do manželství s vypočítavým mužem, kterému jde především o její obrovské věno, rozhodne se raději uprchnout do Anglie a najít útočiště u své mocné tety. Na tak nebezpečnou cestu se ovšem nemůže vypravit sama, a proto na radu komorné vyhledá Ewana MacAllistera a požádá jej, aby se stal jejím průvodcem.

Hrdý skotský horal, pronásledovaný vlastní pochmurnou minulostí, již od života nic nečeká a není mu ani trochu vhod, když do jeho samoty vtrhne neznámá kráska - tím spíš, že se až příliš podobá té, která ho kdysi připravila o rozum. Mužská čest mu ovšem přikazuje, že prosba urozené a půvabné dámy se neodmítá...

Podaří se Noře prolomit neprostupnou hráz, kterou si kolem sebe Ewan vybudoval? Nalezne pod drsnou skořápkou muže, který umí projevit něžný cit? A jakou cenu musí zaplatit ten, kdo si chce dělat nároky na cizí nevěstu?

Kinley MacGregor - Čas na Lásku

18. července 2018 v 14:21 | Silmarilli
Série :McAllisterovi
Díl : 3
Rok vydání : 2006
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 277

Caledonia MacNeely, skotská kráska královské krve, je odhodlána stůj co stůj uprchnout ze zajetí anglického krále Jindřicha II. a vrátit se do milovaného Skotska. Na útěku ji však zastaví králův černý rytíř a ona v tu chvíli ví jen jediné - ten záhadný muž s pochmurnou pověstí ji neodolatelně přitahuje.

Se Sinem se život právě nemazlil - pokud chtěl přežít, musel se řídit chladnokrevným rozumem nelítostného zabijáka. To poslední, co by teď mohl potřebovat, je manželství se skotskou dědičkou, s níž se má oženit na naléhavou žádost krále Jindřicha. Pro panovníka je odbojná Skotka pouhou figurkou na šachovnici a její sňatek se Sinem má napomoci k tomu, aby byli potlačeni skotští rebelové.

Ani Callie nijak netouží po sňatku s domnělým Angličanem, ale nemá na vybranou. Pro své milované Skotsko by podstoupila jakoukoli oběť, a tak se nakonec králově vůli přece jen podvoluje. V té době ještě netuší, jaké pocity v ní všemi obávaný muž roznítí. Dokáže láska překlenout propast mezi dvěma nepřátelskými stranami? A může Sin důvěřovat citům, jež nikdy předtím nepoznal a s nimiž si neví rady?

Kinley MacGregor - Rytíř mnoha srdcí

16. července 2018 v 14:20 | Silmarilli
Série :McAllisterovi
Díl : 1
Rok vydání : 2006
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 214

O slavném skotském bojovníkovi Brandonu MacAllisterovi se říká, že umí skolit nepřítele jedinou ranou a svést ženu jediným polibkem. Jeho mužnému kouzlu dokáže odolat jen jediná, Maggie. Půvabná rusovláska se totiž rozhodla ukončit nesmyslnou válku mezi dvěma klany typicky ženským způsobem: dokud muži nepřestanou bojovat, ženy jim nebudou vařit, prát... ani uspokojovat jejich tělesné touhy.

Brandon je odhodlán uplatnit veškeré své svůdnické umění, jen aby Maggii zradil od jejího záměru. Dovolí jí poznat objetí svých silných paží, nechá ji ochutnat sladkost svých polibků, ale všechno marně, Maggie se stále drží svého předsevzetí.

Ačkoli o Brandonovi odjakživa snila a už pouhá jeho přítomnost ji rozechvívá, je rozhodnuta dosáhnout svého cíle a ukončit krveprolití. Kromě toho ví, že Brandon sice dobyl mnoho ženských srdcí, ale to své žádné nedal. V koutku duše ovšem Maggie spřádá smělé plány: mohlo by se jí podařit uzavřít mír a poté svést nejobletovanějšího muže v celém Skotsku

Kinley MacGregor - Pán Touhy

11. července 2018 v 14:20 | Silmarilli
Série :McAllisterovi
Díl : 1
Rok vydání : 2005
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 250

Půvabná Emily si spřádá sny o lásce a rodinném štěstí. Její otec, bohatý anglický šlechtic Hugh se ale zapřisáhl, že jeho dcera nevstoupí do manželství. Jaké je tudíž Emilino překvapení, když se otec vrátí z audience u krále Jindřicha v doprovodu záhadného cizince! Mohl by být tento přitažlivý muž jejím vytouženým milencem?

Draven de Montague skutečně přijel pro Emily, ale s romantikou to nemá nic společného. Nikdy by nepřekročil práh svého úhlavního nepřítele, kdyby mu král nepřikázal odvézt Hughovu dceru na svůj hrad jako rukojmí. Panovník doufá, že tím oběma významným šlechticům zabrání v neustálých rozbrojích.

Emily i Draven jsou odhodláni vyplnit králův rozkaz. Nezkušenou dívku sice svírají obavy, ale zároveň ji uhrančivý lord neodolatelně přitahuje. Dravena zase nepokojuje Emilyina krása, která nahlodává jeho odhodlání nikdy se nezamilovat. Zůstanou pouhými figurkami na královské šachovnici, anebo se nechají ovládnout vášní?

Kinley MacGregor - Pirátova zajatkyně

5. července 2018 v 14:20 | Silmarilli
Série : Mořští Vlci
Díl : 2
Rok vydání : 2009
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 236


Při vyslovení toho jména tuhla každému krev v žilách. Morgan Drake alias Mořský vlk, postrach oceánu a nelítostný pirát, který jde neohroženě za splněním všech svých cílů. Sotva bychom našli člověka, který by se s ním chtěl osobně setkat…
Půvabná a odvážná Serenity Jamesová je v tomto ohledu výjimkou. V legendárním pirátovi spatřuje naději, jak se stát slovutnou novinářkou. Pracuje sice v redakci otcových novin, ale dobře ví, že je tam jen trpěna jako "tatínkova holčička". Kdyby se jí tak podařilo napsat článek o hrůzyplném Mořském vlkovi, jistě by si vydobyla uznání, po němž tolik touží!
Skutečnost je však úplně jiná než její krásné představy. Ani ve snu by ji nenapadlo, že se stane zajatkyní přitažlivého a nebezpečného piráta, jehož hrdinské činy tolik roznítily její fantazii. Snila sice o dobrodružství, to ano, ale netušila, že jej prožije ve vášnivém objetí Morgana Drakea - a že pro něj bude ochotna riskovat svůj život, nevinnost i srdce.

Kinley MacGregor - Mistr svádění

2. července 2018 v 14:20 | Silmarilli
Série : Mořští Vlci
Díl : 1
Rok vydání : 2009
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 242

Byl to okamžik, o kterém sní každá dívka z dobré rodiny: před zraky smetánky města Charleston si Lorelei Dupreeová vyslechla žádost o ruku z úst pohledného důstojníka Justina. Uchvácena krásou okamžiku slíbila, že učiní vše, aby Justin svého rozhodnutí nikdy nelitoval.
Příležitost na sebe nenechá dlouho čekat. Justin má totiž políčeno na obávaného piráta řečeného Černý Jack a Lorelei se nabídne, že na zloducha nastraží léčku. Její plán však nevyjde a novopečená snoubenka se ocitá v pirátově zajetí na jeho lodi, kde má sloužit jako návnada na svého budoucího tchána.
Brzy pozná, že Černý Jack je vskutku nebezpečný, a to nejenom pro ctihodné občany, ale i pro nevinnou dívku. Jeho spalující pohled a neodolatelné charisma dávají tušit, že svou přezdívku Mistr svádění nedostal jen tak. Dokáže Lorelei tváří v tvář jeho kouzlu zachovat věrnost Justinovi? A dokáže si proslulý svůdce připustit, že žena může vnést do jeho života víc než jen pár okamžiků smyslné rozkoše?

Mead Richelle - Třpyný dvůr

15. května 2018 v 12:19 | Silmarilli
Série : Třpytný dvůr
Díl : 1
originál. název : The Glittering Court
rok vydání : 2016
Rok vydání v ČR : 2016
Nakladatelství : Domino
Počet stran : 480

Třpytný dvůr: škola a zároveň výnosný podnik. Přicházejí sem chudé dívky z celého Osfridu, aby se zdokonalily ve finesách společenského chování. Jedině tak budou moci uzavřít sňatek s bohatým a mocným mužem z Adorie, Nového světa.
Hraběnka Adelaide se tomuto pravidlu vymyká, ta už díky svému původu vybrané způsoby ovládá. Přesto přichází do Třpytného dvora přestrojená za služku, aby později mohla v Adorii začít nový život. Daří se jí utajit svou identitu před všemi, jen ne před okouzlujícím Cedrikem Thornem, synem bohatého majitele Třpytného dvora.
Když Adelaide zjistí, že také Cedric skrývá velmi nebezpečné tajemství, společně vymyslí plán, jak z jejího podvodu vytěžit maximum. Komplikace na sebe ale nenechají dlouho čekat - nejprve je třeba překonat zrádné moře mezi Osfridem a Adorií, kde pak Adelaide padne do oka budoucímu guvernérovi. A jako by to všechno nestačilo, mezi Adelaide a Cedrikem to pořádně jiskří - a pokud toto jiskření přeroste v plamen, hrozí Třpytnému dvoru skandál a oni dva budou vyhnáni do divoké nezmapované země...

Hodně mi to do jisté míry připomínalo selekci, ale od poloviny se to hodně odlišilo. A byla to krásná kniha se zajímavým dějem. Jsem zvědavá na pokračování, protože těmhle dvoum opravdu fandím ...

Becca Fitzpatricková - Nebezpečné lži

13. května 2018 v 12:19 | Silmarilli

originál. název : Dangerous Lies
rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2016
nakladatelství : Egmont
Počet stran : 325

Napínavý příběh sedmnáctileté Stelly, která se ukrývá před svými pronásledovateli. Poté, co se stane svědkyní vraždy, je středoškolačka Stella Gordonová v zájmu své bezpečnosti poslána do Nebrasky, což se jí ani trochu nezamlouvá. Najednou je pro ni těžké být neustále ve střehu a brzy si musí poradit s opravdovou hrozbou. Její nepřátelé jsou blíž, než si myslí.

Tommy Wallach - Všichni jsme hleděli vzhůru

8. května 2018 v 12:18 | Silmarilli
Origin. název : We all looked up
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2016
Počet stran 328
Nakladatelství : CooBoo

Než se objevil ten asteroid, nechali jsme se škatulkovat: sportovec, vyvrhel, flákač, snaživec.
Pak jsme se podívali vzhůru a všechno se změnilo.
Říkají, že tu bude za dva měsíce. Takže máme dva měsíce na to, abychom vylezli ze svých škatulek. Dva měsíce na to stát se někým lepším než doteď, něčím, co vydrží i po samotném konci.
Dva měsíce na skutečný život.

Příběh o tom, co s vámi udělá blížící se katastrofa. Příběh, který vůbec není o té katastrofě. Příběh o lidech.

Kniha mě zaujala jak svou obálkou, která mi příjde opravdu krásná, tak svou anotací. Tím to možná končí. Děj vypráví víc postav a to mi moc nevyhovuje. Navíc žádná postava mi vyloženě nepřirostla k srdci.
Kniha je spíše o lidech, jak prožívají blížící se apokalipsu. Máme tu čtyři postavy z nichž každá má odlišný charakter a blížící se katastrofa některé spojí.
O tom, že mě kniha nebavila, svědčí i fakt, že jsem jí četla snad na třikrát. Autor sice píše, celkem čtivě a proto děj i ubíhal,ale příběh to není nějak zajímavý...

Marie Lu - Mladí Vyvolení

4. května 2018 v 12:18 | Silmarilli
Originál název : The Young elites
Série : Mladí vyvolení
Díl : 1
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2016
Počet stran : 328
Nakladatelství : Talpress

Adelinu Amouteru změnila horečka krve. Před deseti lety se její zemí prohnala epidemie smrtící choroby. Většina nakažených zemřela, ale děti, které přežily, vyvázly s podivnými cejchy. Adelině se zbarvily vlasy na stříbrno, řasy zbledly a místo levého oka má teď jen klikatou jizvu. Její krutý otec věří, že je malfetto, které ničí pověst rodiny a stojí v cestě jejich štěstí. O některých přeživších se však říká, že mají víc než jen jizvy - věří se, že mají záhadné a mocné dary, a přestože jejich totožnosti zůstávají skryté, začalo se jim říkat Mladí vyvolení. Adelina se stane členkou jejich tajného společenství, její schopnosti postupně sílí a vzbuzují respekt i oprávněné obavy.


Jandy Nelson - Dám ti slunce

2. května 2018 v 10:32 | Silmarilli
origin.název : Ill give you the sun
rok vydání : 2014
rok vydání v ČR : 2016
Počet stran : 360
Nakladatelůství : CooBoo

Jude a její dvojče Noah jsou si neuvěřitelně blízcí. Když je jim třináct, Jude pochopí, že je krásná, a Noah zas, že je gay. Třináctiletý Noah má kromě své sestry už jen jedinou lásku: kreslení. A dělá všechno pro to, aby se dostal na prestižní uměleckou školu. Jude naproti tomu víc řeší kluky. O tři roky později je všechno jinak. Na školu snů se dostala Jude, ale je z ní zakřiknutá šedá myška, co se schovává za své obrazy. Z Noaha se stal pařmen a lamač dívčích srdcí. A jejich máma je mrtvá. Dvojčata spolu skoro nemluví a ani jeden nedokáže říct proč vlastně.A jejich příběhy jsou bez toho druhého jen z poloviny kompletní. Podaří se jim najít k sobě zase cestu, poskládat svůj svět, a získat tak šanci na šťastný život?

Od téhle autorky jsem četla Nebe je všude a strašně se mi to líbilo. Takže jsem pochopitelně sáhla po téhle knize hned , jak jsem měla příležitost. Byla jsem zvědavá, jestli si autorka udrží, to co se mi naní líbilo. A ono to tam pořád je :)
Postavy a jejich charaktery mi padly do oka hned od samého začátku. To sourozenecké pouto se mi líbilo i když to někdy skřípalo. I to jak si dělili slunce, hvězdy oceány...

Kniha pro některé čtenáře může být netradiční už jen proto, že jedna z hlavních postav je homosexuální, ale tím si to může získat, ještě daleko širší škálu čtenářů. Navíc se autorka pyšní krásnými metaforami ve kterých jsem se topila úžasem :) Nechybí ani láska, která potká oba sourozence.

,,Potkat toho pravého je jako vstoupit do domu, kde už jsi byl - poznáváš nábytek, obrázky na zdi, knihy na policích, obsah zásuvek."

Problémem snad bylo, že kniha se za začátku trošku táhla. Celou dobu máte pocit, že už jste na dosah tomu, na co celou dobu čekáte. Jakmile jsem se dostávala do jádra knihy, na tohle jsem rychle zapoměla. Navíc mě oslovil i styl, kdy čtete dvě roviny. Z pohledu Noaha, kdy jim bylo třináct a potom Jude, když jim bylo šestnáct. Postupně do sebe kniha krásně zapadá a vám se všechno dostává do souvislosti.

Takže kolem a kolem, je to pěkná, nenáročná, romantiká kniha se zajímavým příběhem :)

Sherrilyn kenyonová - Styxx

16. února 2018 v 15:11 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 21
Rok vydání : 2013
Origin. Název : Styxx

Zrovna když si myslíte, že soudný den skončil…

Před staletími Acheron chránil lidskou rasu tím, že uvěznil starověké zlo usilující o absolutní zničení. Nyní je zlo volné a dychtí po své pomstě.

Jako dvojče Acherona, Styxx nebyl vždy na jeho straně. Strávili staletí tím, že si šli po krku místo toho, aby si chránili záda. Teď má Styxx šanci, aby dokázal svou loajalitu vůči bratrovi, ale pouze v případě, že bude ochotný vyměnit svůj život za Acheronův.


Bethany se narodila na špatné straně, což způsobilo, že je její rodina navěky uvězněná. Teď, když je venku, nic jí nezabrání, aby splnila dohodu, která je osvobodí. Musí vzít život poslednímu žijícímu Atlanťanovi a ona nezklame. Ale věci nikdy nejsou takové, jaké se zdají být, a Acheron není poslední ze svého rodu.

Styxx a Acheron musí odložit svou minulost a musí se naučit vzájemné důvěře, nebo budou jen víc trpět.

Sherrilyn kenyonová - Čas nečas

12. února 2018 v 15:11 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 21
Rok vydání : 2012
Origin. Název : Time Unitime

Mayové nejsou jediní s proroctvím pro rok 2012...

Dlouho před zaznamenanou historií, byl bojovník tak obávaný, že se každý třásl před jeho hněvem. Jen brutální zrada toho, kdo mu byl nejblíže, ho dokázala porazit. Ale ani smrt nebyla koncem pro tak silného muže.

Čas Nečas se blíží...

Celý život Kateri Avani je sužován sny, kterým nerozumí. Obrázky z míst, kde nikdy nebyla a muž, kterého nikdy neviděla. Její pátrání po odpovědích, ji přivedlo do Las Vegas, kde doufá, že konečně utiší démony ve své mysli. Ale nikdy nepředpokládala, že se setká tváří v tvář s válečníkem, který ji straší po celý život.
 
 

Reklama
Reklama