Knížky co sem četla

Sherrilyn kenyonová - Styxx

16. února 2018 v 15:11 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 21
Rok vydání : 2013
Origin. Název : Styxx

Zrovna když si myslíte, že soudný den skončil…

Před staletími Acheron chránil lidskou rasu tím, že uvěznil starověké zlo usilující o absolutní zničení. Nyní je zlo volné a dychtí po své pomstě.

Jako dvojče Acherona, Styxx nebyl vždy na jeho straně. Strávili staletí tím, že si šli po krku místo toho, aby si chránili záda. Teď má Styxx šanci, aby dokázal svou loajalitu vůči bratrovi, ale pouze v případě, že bude ochotný vyměnit svůj život za Acheronův.


Bethany se narodila na špatné straně, což způsobilo, že je její rodina navěky uvězněná. Teď, když je venku, nic jí nezabrání, aby splnila dohodu, která je osvobodí. Musí vzít život poslednímu žijícímu Atlanťanovi a ona nezklame. Ale věci nikdy nejsou takové, jaké se zdají být, a Acheron není poslední ze svého rodu.

Styxx a Acheron musí odložit svou minulost a musí se naučit vzájemné důvěře, nebo budou jen víc trpět.

Sherrilyn kenyonová - Čas nečas

12. února 2018 v 15:11 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 21
Rok vydání : 2012
Origin. Název : Time Unitime

Mayové nejsou jediní s proroctvím pro rok 2012...

Dlouho před zaznamenanou historií, byl bojovník tak obávaný, že se každý třásl před jeho hněvem. Jen brutální zrada toho, kdo mu byl nejblíže, ho dokázala porazit. Ale ani smrt nebyla koncem pro tak silného muže.

Čas Nečas se blíží...

Celý život Kateri Avani je sužován sny, kterým nerozumí. Obrázky z míst, kde nikdy nebyla a muž, kterého nikdy neviděla. Její pátrání po odpovědích, ji přivedlo do Las Vegas, kde doufá, že konečně utiší démony ve své mysli. Ale nikdy nepředpokládala, že se setká tváří v tvář s válečníkem, který ji straší po celý život.

Sherrilyn kenyonová - Strážce

7. února 2018 v 15:11 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 21
Rok vydání : 2011
Origin. Název : The Guardian

Jako Snový Lovec, byla Lydia pověřena nejposvátnější a nebezpečnou misí. Má sestoupit do oblasti podsvětí a najít chybějícího boha snů dříve, než prozradí tajemství, které by je všechny zabilo. Co nikdy neočekávala bylo, že bude uvězněna nejkrutějším ochráncem Podsvětí.
Sethův čas se krátí. Nemůže-li se vydat ke vchodu na Olymp a Diovu srdci, pak jeho život a duše propadne. Bez ohledu na mučení, nebyl schopen zlomit boha, kterého držel. Ale když se objeví zachránce, rozhodne se vyzkoušet novou taktiku.
Když zamknete tyhle dvě vůle, musí se jeden z nich poddat. Lydia není jen ochránce brány Olympus, drží zpátky nejtemnější síly. Pokud neuspěje, bude se znovu staré zlo potulovat po Zemi, a nikdo nebude v bezpečí.
Ale zlo je vždy lákavé...

Sherrilyn kenyonová - Odplata

2. února 2018 v 15:10 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 21
Rok vydání : 2011
Origin. Název : Retribution


Abigail zabili rodinu a jí se ujali apolitté, kteří jí celý život vychovávali ve lži. Z temných lovců udělali krvežíznivé nestvůry,které je nutno zabít. Nakonec do ná napumpovali jejich krev, aby se tak z Abigail stala jejich zbraň proti Temným lovcům. Abigail se žene hlavně za Jessem, o kterém je přesvěčená, že její rodiče zavraždil právě on.

Jess temný lovec, který má smysl pro humor i ve chvílích, kdyby měl možná raději utíkat :) A jak to tak bývá, oba dva se do sebe zamilují, ale v cestě jim stojí nejedna překážka :)

Kenyonová Sherrilyn - Bez slitování

26. ledna 2018 v 14:58 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 19
rok vydání : 2010
origin. Název : No mercy


Bylo jen otázkou času, kdy se do další knihy Kenyonové dostane další člen smečky Peltierů. A byla jsem strašně ráda, že to byl zrovna Dev o kom jsem mohla číst, protože ten mě hodně zaujal. Nicméně jsem očekávala, že se Devovi trochu víc přiblížím a dozvím se o něm něco šokujícího.
Nestalo se a ani Samia mě svým charakterem nějak nezaujala. Jistě, je to už 19 díl a co bych pořád chtěla nového, jenže některé díly jsou slabší a jiné zase silnější. Možná to bylo tím očekáváním, takže proto jsem pochopitelně zklamaná, nevím.

Kenyonová Sherrilyn - Špatně vycházející měsíc

24. ledna 2018 v 16:39 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 18
Rok vydání : 2009
Origin. Název : Bad moon Rising


Když jsem začínala číst tuhle knihu, byla jsem zvědavá co od toho mám očekávat. Ve své podstatě se na začátku knihy vrátíme zpátky o několik dílů. Ještě před knihy o Vanovi a Wrenovi. Po tomhle zjištění se mi do toho moc nechtělo. Nakonec nelituji, protože kniha vyplnila několik mezer a je zajímavé jak celý příběh skvěle doplňila.

Fang a Aimee. Fang vlk a Aimee medvěd, dvě kombinace u kterých je naprosto nemyslitelné, že by kdy mohly svoje životy spojit. A to vzhledem i k jejich rodokmenu. Dvě naprosto odlišné stvoření, kterým sudičky zamíchaly osudem. A to né čistě ze své vůle, jak se později ukázalo.

Kenyonová Sherrilyn - Snový bojovník

21. ledna 2018 v 16:38 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl: 17
Rok vydání : 2009
origin. Název : Dream Warrior


Jericho byl v podstatě odsouzen bohem za milosrdenství, které projevil vůči dítěti. Bůh ho zbavil schopností a seslal ho na zem, kde ho neustále mučil. Udělali mu tolik krutostí, že se člověk až diví, že scela nezhořkl.
Po několika letech( hodně moc letech) je Delphine nucena ho vyhledat a požádat tak o pomoc za Zeuse. Logicky Jericho odmítne a dostane nabídku, které neodolá a přidá se na špatnou stranu. Delphine je mu vydaná na milost jako jeho osobní hračka pro pobavení.

Kenyonová Sherrilyn - Jedné tiché Noci

19. ledna 2018 v 16:05 | Silmarilli
Série : Temní lovci
díl : 16
Origin. Název : One silent Night
Rok vydání : 2008

Tahle kniha se věnuje člověku ( bytosti), se kterým jsme měli možnost se střetávat v několika minulích dílech. Vždycky tam byl jen jako vedlejší postava a hlavně těžký záporák. Často to byl právě ten člověk, který komplikoval život našim hlavním hrdinům, kterým jsme tak bezmezně fandili. Snad každý temný lovec ho zná a nenávidí ho. Ti bystřejší a ti, kteří tuhle sérii znají už možná tuší o kom je řeč a pro ty ostatní, jedná se o Strykera.

Je to bytost, která vládne daimonům a taky ten proti kterému bojují temní lovci. Nicméně v knize je donucen na krátkou chvíli spolupracovat s Acheronem.

Sherrilyn kenyonová - Acheron

15. ledna 2018 v 13:18 | Silmarilli
Origin. Název : Acheron
díl : 15
série : Temní lovci
rok vydání : 2008

Na tenhle díl jsem byla opravdu zvědavá a hodně jsem se těšila. Acherona známe již od prvního dílu této série a vždycky pro nás všechny byl tak trošku záhadou. Občas jsme se sice dozvěděli něco nového o tomhle laskavém a smrtícím stvoření,ale to bylo asi tak všechno. Tahle kniha nám ukázala mnohé...

Nejprve jsme se v knize vrátili na úplný začátek Acheronova života. Musím říct, že jsem první půlku knihy hltala jak oživot a říkala si, bylo by vůbec reálné aby tohle všechno někdo zvládl a nezešílel přitom ? Přitom mě často napadala myšlenka, že vlastně něco podobného, ale né v takové míře se stejně u nás děje. Pořád si všichni navzájem ubližujeme a lžeme.
Acheron tak u mě stoupl ještě víc v cenně za to jaký si udržel pohled na svět. Já bych tak milostivá asi nezvládla být. A když už se prokoušeme vším tím co Acherona za život potkalo vrháme se do současnosti a je to snad ještě lepší. Člověk tak víc rozumí tomu co se děje. Jejich vztahu s Artemis a jeho celé osobnosti.
Tenhle díl byl opravdu jeden z těch nejlepších a to možná právě díky tomu, Acherona známe tak strašně dlouho a přitom vlastně vůbec.
A Tory? Ona byla někdo o kom jsem si říkala, že k Acheronovi prostě patří.


Knihy z této série jsou od Autorky Sherrilyn Kenyon (Kinley MacGregor) , která má na svém kontě hromadu skvělých knih. U nás je z této škály vydáno oficiálně malé zrnko z nich a tak pro lidi jako jsem já, které tyto knihy osloví a nadchnou je tu web. Jedná se o stránky, kde jsou překlady ostatních knih. Myslím, že knihy jsou přeloženy skvěle a i já odtud čtu opravdu hodně :) + zdroj anotace www.sherrilyn-kenyon.blogspot.cz

Sherrilyn kenyonová - Snový pronásledovatel

14. ledna 2017 v 9:49 | Silmarilli
Origin. Název : Dream Chaser
Díl : 14
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2008

Snění nikdy nebylo tak smrtelné a vzrušující...
Hádes málokdy dává druhou šanci.
Ale Xypher dostal jeden měsíc na zemi jako člověk, aby spasil sám sebe jedním dobrým skutkem, nebo bude odsouzen k věčnému mučení v Tartaru.
Simone Duboisová je žena s tajemstvím, o kterém ani neví. Nikdy nepochopila, proč ji mrtvý pronásledují. Zejména její parťák, který ji nikdy nenechává samotnou. Ale během let se už načila své schopnosti zvládat. Alespoň do doby, kdy jí do života vstoupil velmi fascinující a smrtící cizinec.
Nyní osud světa leží v jejích rukou...
Už dost hrozné bylo, že se na ni spoléhají mrtvý. Teď je tu ke všemu ještě Xypher, který od Simone potřebuje, aby otevřela portál do pekla.
A to jste si mysleli, že máte špatné dny...

Sherrilyn kenyonová - I ďábel může plakat

10. ledna 2017 v 15:26 | Silmarilli
Origin. Název : Devil may cry
Díl : 13
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2007

Starověký sumerský bůh, Sin, byl jeden z nejsilnějších svého Pantheonu... Až do noci, kdy mu Artemis podvodem ukradla duši a nechala ho jen krůček před smrtí.
Po tisíciletí se bývalý bůh odvrátil od Temných lovců v touze po pomstě. Snil o navrácení svých pravomocí. Ale kéž by život byl tak jednoduchý.
Bohužel tu byla na práci větší ryba, tedy v jeho případě, démon. Smrtící gallové, kteří byli pohřbeni spolu s jeho Pantheonem, jsou nyní probuzeni a hladový po lidském mase. Jejich jediným cílem je zničit lidstvo a každého, kdo by se jim postavil do cesty. A Sin má to štěstí, že je jediný, kdo je může zastavit. Tedy pokud ho jistá žena nezabije jako první.
Jakákoliv důvěra v něm zemřela ve chvíli, kdy ho Artemis napálila, ale teď se musí spoléhat na cizí ženu, nebo budou svědky ničení biblických rozměrů.
Spojenectví mezi nepřáteli je vždy vzláštní, ale ne víc, než když osud světa visí na vlásku.
Nyní musí muž, který zná jen zradu, důvěřovat člověku, který by ho s největší pravděpodobností nejraději předhodil démonům. Artemis mu mohla ukrát božství, ale tenhle by mu mohl vzít i srdce.
Jedinou otázkou je, jak se zachová. Nechá ho žít, nebo ho nakrmí těmi, kdo chtějí jeho smrt?

Sherrilyn kenyonová - Snolovec

7. ledna 2017 v 9:02 | Silmarilli
Origin. Název : Dream Hunter
díl : 11
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2007

Arik je něco jako predátor. Odsouzený bohy, žít věčnost bez emocí, může cítit jen ve snech ostatních. Několik tisíc let procházel mnohým lidským nevědomým, hledaje pocity. Až nakonec našel snílka, jehož živá mysl by mohla vyplnit tu prázdnotu jeho nitra.
Doktorka Megeara Kafieri, sledovala svého otce jak ničí svůj život a svou pověst, hledáním důkazů o tom,
že Atlantida byla skutečná. A když byl její otec na smrtelné posteli, tak mu musela slíbit, že mu vrátí jeho čest. Proto je nyní v Řecku, kde má v úmyslu jednou provždy dokázat, že starověký ostrov je přesně na tom místě, o kterém se zmiňoval její otec. Ale zklamání a neštěstí ji doprovázelo na každém kroku. Zejména od chvíle, kdy na moři našla plavat cizince. Jeho tvář totiž viděla už mnohokrát... ve svých snech.
To, o čem neměla ani ponětí, je, že Arik je držitelem starobylého tajemství, které ji může pomoci najít
mýtický ostrov Atlantidu.

Sherrilyn kenyonová - Temná strana měsíce

20. listopadu 2016 v 8:56 | Silmarilli
Origin. název : Dark side of the moon
Díl : 10
Série : Temní lovci
Rok vydání : 2006


Susan Michaelsová byla tou nejlepší reportérkou washingtonských novin, dokud si definitivně nezničila svou pověst a tak nespadla na malé papírování pro seattleské noviny, kde se mohla zabývat jen vraždícími moly a mimozemskými dětmi. Její život už nemohl být horší...
To si ale myslela do chvíle, než jí jeden z jejích článků nedovedl místního útulku, kde se jeden její zdroj začal chvástat o upírech a jako bonus ještě dostala kočku, na kterou je ke všemu alergická. Když se ale její nový mazlíček změní na krásného-smrtícího muže, měnícího podobu, Susan si uvědomí, že v životě se dějí i horší věci, než ztráta kariéry a psaní o blbostech.
Narozený do světa predátorů, byl Ravyn Kontis zrazen těmi, které miloval. Bez duše a bez soucitu strávil tři sta let bojem s démony, kteří si snaží podmanit lidstvo. Navzdory tomu, v něm Susan vzbuzuje něhu. Touhu. Lásku.
Konečná bitva začíná a lidská žena má moc roztříštit oba jejich světy.

Sherrilyn kenyonová - Živly noci

16. listopadu 2016 v 10:19 | Silmarilli
Origin. Název : Unleash the Night
díl : 9
série : Temní lovci
Rok vydání : 2005


Svět šelmo-lidí je výjimečně krutý. Nikomu se nedá věřit. Není možné někoho milovat. Rozhodně ne, pokud chce šelmo-člověk přežít...

Sirotek Wren Tigarian vyrostl v prostředí, kterému nelze důvěřovat. Wren je kříženec dvou dravých zvířat - bílého tygra a sněžného leoparda - ale dokáže se měnit na člověka. Když něco chce, nikdo ho nezastaví. A teď chce Marguerite.
Marguerite D'Aubert Goudeauová je dcerou prominentního senátora USA, jenže nenávidí životní styl bohaté společenské vrstvy, ke které patří. Tak jako její matka, která svůj boj se životem vzdala. Svět lidí však ani netuší, že blízko něho existuje svět šelmo-lidí - utajený, neviditelný, nenápadný.
Jestliže chce Wren získat Marguerite, musí bojovat nejen proti lidem, kteří ho jako polozvíře nikdy nevezmou mezi sebe, ale i proti vlastním šelmo-lidem, kteří si přejí jeho smrt, protože ohrožuje jejich skrytý svět. Dvojice svádí dramatický boj s časem a s nepřáteli, kteří mají magické schopnosti. Wren a Marguerite jsou jako štvaná zvěř. Můžou přijít o své životy, o svou pravou podstatu.
zdroj: sherrilyn-kenyon.blogspot.cz

Sherrilyn kenyonová - Hříchy Noci

7. listopadu 2016 v 14:03 | Silmarilli
Série : Temní lovci
origin název :
díl 8
rok vydání : 2005

Ve světe Temných lovců existuje kodex cti, kterým se musí řídit všichni, i ti "špatní hoši": Nikdy neublížit člověku. Nepít krev a nikdy se nezamilovat.

Ale nyní si každý Temný lovec myslí, že je nad zákonem a mylně se domnívá, že má nějakou moc nad životem a smrtí lidí.
A to je taky důvod, proč jsem byl stvořen. Kdo jsem? Jsem nebojácný postrach pro všechny kdo se protivý zákonu. Každý kdo ho překročí, čelí mému rozhořčení. A nikdo z nich se mě nemůže dotknout. Nikdo z nich mě ovlivnit.
Jsem neoblobný a bezcitný.

Nebo jsem si to myslel, dokud jsem nepoznal Temnou lovkyni, se jménem Danger (Nebezpečí), jejíž jméno bylo synonymem jejího života. Vůbec nikomu nedůvěřovala. Ani mě ani nikomu jinému. A kdo by se jí divil? Vždyť jsem přišel jako soudce, porotce a kat, a pravděpodobně odsoudím většinu jejích přátel. Přesto klíčem k záchraně některých z nich, byla právě ona. Bez ní jednoznačně všichni zemřou.

Young Natalie - Dokonalá chut aneb jak sníst svého manžela

3. listopadu 2016 v 9:54 | Silmarilli
Rok vydání : 2014
Počet stran : 272
Nakladatelství : Domino

Seznamte se s Lizzií Prainovou: ženou v domácnosti, která nedávno překročila padesátku. Bydlí v domku u lesa se svým psem Ritou. Moc ráda vaří a lidem ze sousedství se vyhýbá. Pro obživu peče jiným dorty.

Jejího manžela Jacoba už pár dní nikdo nespatřil. To proto, že ho Lizzie minulé pondělí v náhlém hnutí mysli praštila rýčem do hlavy. Co by měla podniknout teď? Pokud chce začít nový život, který si podle vlastního mínění po ubíjejících třiceti letech v Jacobově stínu plně zasluhuje, musí se zbavit jeho mrtvoly. Způsob, jakým se to Lizzie rozhodne učinit, vychází z jejího vrozeného smyslu pro praktičnost. Nic pro slabší povahy. Lizzie však svůj plán hodlá dovést do zdárného konce. Protože jedině tak bude moci začít konečně žít.

Sherrilyn kenyonová - Zmocni se noci

19. října 2016 v 13:24 | Silmarilli
série : Temní lovic
Díl : 7
Rok vydání v orig. : 2004Tak na tohle spojení jsem se už nějakou dobu těšila. Dva tak odlišní lidé a přece když se člověk nad tím zamyslel, tak je jenom logické, že je autorka dala dohromady. Neustále upnutý Valerius, který si neustále hlídá své chování a Tabitha, která co na srdci to na jazyku a správně švihlá a divoká holka. Už jenom tahle kombinace slibuje, že to bude dobrý příběh.

Bylo zajímavé ponořit se hlouběji do Valeriusova osudu a porozumět tak celému příběhu, který se týká i Zareka a Kyriana. Poukazuje to na to, že kolikrát nic není tak jak vypadá. A i když jste z knih o Zarekovi a Kyriánovi měli někdy chuť Valeriuse nenávidět, tahle kniha vám obměkčí srdce.
Navíc coby temnému lovci mu to dávají sežrat a on se s tím snaží vyrovnat. Nebo spíš, se snaží přežívat.

A Tabitha ? Ta zase byla ženou, kterou já bych nikdy být nedokázala a strašně se mi to líbilo. Někdo kdo si nebere servítky, nekdo komu je jedno co si ostatní myslí a jedná tak, jak chce žít. Někdo kdo se nestydí dát najevo co vlastně chce. Ona si prostě uměla říct co opravdu chce a nikdy se za to nestyděla. Je těžké být přítel někoho takového, ale zároveň víte, že vás nikdy nezklame..

Sherrilyn kenyonová - Noční Hra

11. října 2016 v 19:22 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 6
Origin. Název : Night Play

Bride McTierneyová to s muži nemá lehké. Podle ní jsou to običejní sobci, kteří jí ve skutečnosti nikdy nemilovali. Považuje se za nezávislopu ženu a hluboko ve vnitř sní o princovi na bílém koni. Nikdy by jí nenapadlo, že její princ bude mít místo lesklé zbroje lesklou srst.
Vane Kattalakis není tím, čím se na první pohled zdá. Věčina žen lamentuje že jejich partner se chová jako pes. V Bridinom případě se její přítel chová jako vlk. Vlk-šelmočlověk kterého pronásledují nepřátelé prahnoucí po jeho smrti.
Vane netoužil po družce, ale sudičky mu předurčili Bride. Má tři týdny na to aby jí přesvědčil, že nadpřirozené věci existují, jinak ho čeká trest- krutý a pro úctihodného vlka nepřijatelný. Ale jak má vlk přesvědčit lidskou ženu, aby ,u svěřila do rukou svůj život, když jeho vlastní visí na vlásku ? Ve světě šelmolidíplatí pravidlo:Zvítězit může jen jediný alfa samec

Susan Ee - Svět poté

10. října 2016 v 10:37 | Silmarilli
série : Penryn a konec dní
díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Motto

V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem sestoupili andělé apokalypsy a uvrhli celý svět do chaosu. Pro všechny lidské bytosti nastal Svět poté. Nikomu se nedá věřit, každý musí spoléhat jen sám na sebe. To se týká jak Penryn, která pro ostatní jakoby vstala z mrtvých, tak i Paige, připomínající nyní oživlé monstrum. Po masakru přeživších lidí Paige zmizí a Penryn se vydává sestru hledat. Projíždí ulicemi San Franciska a nestačí se divit - kde všichni jsou? Pátrání ji zavede až do doupěte andělů, kde pronikne do jejich hrozivých plánů. Mezitím Raffe usilovně hledá svá křídla. Setkává se s Penryn a náhle stojí před otázkou - má zachránit svá křídla, nebo pomoci Penryn přežít?

Sherrilyn kenyonová - Noční Polibek

24. září 2016 v 8:56 | Silmarilli
Série : Temní lovci
Díl : 5
Origin.název - Kiss Of the Night

Co se stane, když spojíte nesmrtelného vikinského bojovníka, kterého si po pár minutách nikdo nepamatuje a princeznu na útěku, která bojuje o holí život a jednoho rozhněvaného poloboha ? Asi v takové situaci se ocitl Wulf Tryggvason. Začalo to celkem nevinně. Jednou v noci Wulf zachrání ženu, která se dostala do potíží. Vzápětí se otevře brána do pekla a vystoupí z ní nebezpeční Daimoni. Pod vedením syna boha, chtěli zrušit kletbu, která je věznila ve věčné temnotě. Na vykoupění potřebují život Cassandry Petersové. Jestli se tak stane a ona zemře, zahyne všechno živé, slunce i zem. Oba spojul osud a Wulf má za úkol chránit lidi, které celá staletí pronásledoval. Nedůvěřují si, Cassandra však jediná si ho pamatuje. její síla a odvaha mu zasáhne srdce o kterém si myslel že už dávno zemřelo. Pravá láska dokáže vykoupit duši temného lovce. Ale co když ta žena není skutečný člověk ?
 
 

Reklama