Knížky co sem četla

Stephen King-holčička,která......

14. července 2008 v 12:37 | angel
Stephen King - Holčička ,která měla ráda Toma Gordona
Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trista McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. Zabloudila v lese a situace brzy začala být opravdu vážná, ale Trista rozhodně nehodlala podlehnout panice. Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, se jim někdy může něco stát…
POZN: Mě se tahle knížka velmi líbila i když se mnoha lidem muže zdát docela zdlouhavá,ale mě zaujala a opravdu se mi líbila......
Produkt - obr.

Sherrilyn Kenyonová

14. července 2008 v 12:24 | angel
Takže jsme se vrátila a htěla jsem zveřejnit další knížku co jsem četla a všimla jsem si že mi zde jedna povedená chybí.....
Noční rozkoše
Popis: Možná vypadá jako upír, ale jeho cílem je chránit lidi, ne pít jejich krev. Za dva tisíce let nenašel Kyrián Thrácký nikoho, kdo by v něm vzbudil touhu získat zpět svou duši a stát se znovu člověkem - dokud nepotkal Amandu. A když se ti dva štvou ulicemi New Orleansu, aby polapili smrtelně nebezpečného nepřítele, bojují také za to, aby dokázali uvěřit v pravou lásku a společnou budoucnost.
pozn: Podle popisu vypadá jako nic moc ,aoe ujá jsem tuhle knížku vyloženě žrala od začátku až dokonce....hodně se mi líbí děj...vlastně se mi líbí dost knížky o upírech...:) Fakt je ten ,že je u nás v knihovně tak žádaná ,že sem se k ní dostala jen jednou a to pouhou náhodou:)

Řbitov zvířátek Stephen King

1. května 2008 v 11:10 | angel
Rodině Creedových se splnil jejich sen. Překrásný starý dům, v malebném prostředí ve státě Maine, je konečně jejich. Zdravé, rozkošné dítě, krásný manželský vztah.
Avšak něco hrozivého čeká zcela nedaleko za kopcem, o čemž doktor Creed a jeho rodina zatím nemají ani ponětí...
Objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách. Cosi strašlivějšího než sama smrt.
Obálka: Řbitov zviřátek
Pozna: Musím říct že velmi chytlavá knížka a hodně napínavá nedá se říct že sem jí dočetla protože sem jí dohltala......Je to velmi šikovný spisovatel a jeho knížky stojí opravdu za to tahle byla výborná

Šárka Junková- Jak sem potkala Osud

4. dubna 2008 v 20:03 | angel
Jak jsem potkala osud


V knize je popsán příběh dívky Tonky, které říkali Pětitonka, protože byla celý život tlustá. Autorka uvádí, že tato část knihy je trošku autobiografická, protože ona sama měla s nadváhou vždy problémy. Jak se Tonce podařilo bojovat nejen s tloušťkou i dalšími nástrahami života, si přečíst v knize pro autorku netypické, protože je plná humorných situací a trapasů, které Tonka prožívá. Silnějším dívkám by se mohl líbit i recept na hubnutí, který Toničce opravdu pomohl (příběh je napsán podle příběhu skutečné dívky, alespoň ta část jak a za jakých okolností hubla a zhubla !).
Na Tonce je sympatické to, jak je rázná a přímá, jak řeší problémy své i svých přátel. V každém případě je to zajímavé letní čtení a to nejen pro dívky trošku při těle. Ty štíhlé by si při osudech hlavní hrdinky mohly uvědomit, že i silné dívky touží po lásce a zážitcích a mají na ně nárok.
Je dobře, že nejsme všichni stejní… ale všichni bychom měli mít šanci, nebo to vidíte jinak?
pozn: Opět knížka kterpu pravdu vřele doporučuji :) Její knížky se mi čím dál víc líbí :)

Šárka Junková - Sejdeme se v nebi

4. dubna 2008 v 20:03 | angel
Sejdeme se v nebi

Asi nejdrsnější a také nejpravdivější kniha autorky. Opět se skládá ze dvou hlavních příběhů, které se protnou na konci, kdy se hrdinové setkávají.
Příběh chlapce Jakuba,velmi úspěšného hokejisty, který při nehodě přijde nejen o pohyblivost, ale také o mámu. Je to kluk, co byl zvyklý na úspěch, měl vysoké sebevědomí a doma veškerý komfort, který máma obstarávala. A teď se mu svět zhroutil…na vině je podle něho -kdo jiný, než táta, který řídil auto. Navíc ani Jakubův osud po mnoha operacích a hromadě bolestí nevypadá dobře, podporuje ho ale jeho trenér. Zato jeho dívka ho zradí.
Edita z druhého příběhu má všechno na světě, peněz kolik si jen přeje, může si dělat co chce, rodiče ji nijak nehlídají, ale přesto jí cosi chybí-láska a zájem rodičů. Edita volá o pomoc, prosí o trošku pozornosti a při tom se začne extravagantně oblékat, spadne do zvláštní party, která hledá vzrušení v divokých jízdách noční Olomoucí, vezme i drogy… nakonec je jejím osudem vlak.
Ti dva se sejdou ve chvílích nejtěžších a budou si oporou, zamilují se do sebe a slíbí si věrnost, dokud je smrt nerozdělí. Pak ale přijde čas, kdy se budou muset rozdělit…. Není to veselé, ale bohužel, tak to v životě chodí.

Ps: Tahle spisovatelka mě hlavně zaujala proto,že její knížky nejsou obětí její vlastní fantazie ale kruté reality. Tahle knížka je například velmi emotivní. Tady vidíte,že peníze nejsou všechno a život je stejně těžký at máte téměř všehcno na co si vzpomenete...Muže se stejně zvrtnout....

Šárka Junková -Zachran mě lásko

4. dubna 2008 v 20:03 | angel
Zachraň mě, lásko

Tentokrát je tématem problematika HIV a nemoci AIDS. Většina mladých lidí si myslí, že se jich HIV netýká, že patří do jiného světa, ale opak je pravdou. Obě hlavní hrdinky knihy (mimochodem obě ze Vsetína a žijí v Praze), se bolestně přesvědčí, jak jednoduché je nakazit se... na startu do života obě potká absolutně nečekaná osobní tragédie - podezření na HIV pozitivitu. Zodpovědná a ušlápnutá Jana, vysokoškolačka, která se trošku bojí života, zajímá se hlavně o četbu, svůj osobní klid a studium, je kontrastem pro jinou dívku, Leonu, až příliš veselou a důvěřivou, která miluje všechno, nejvíc sám život. Bere si plnými hrstmi všechno co přichází a sama také hodně nabízí. Osudy obou dívek se protnou ve chvíli, kdy ze zpráv v TV a z novin zjistí, že měly krátký, letmý poměr, pouhou několikaminutovou sexuální zkušenost s mužem, který záměrně šířil nákazu HIV mezi mladými ženami. Nakazily se? A jestli ano, jak se s nemocí vyrovnají? Jak se na ně bude dívat okolí? Najdou ještě nějaký smysl života? Může smrtelně nemocný člověk, na jehož nemoc neexistuje lék, vůbec ještě normálně žít?
pozn: Tahle mě až tolik nezaujala jako ty další dvě od ní ale i tak sem jí četla a byla sem do děje zažraná :D

Lenka Lanczová Kapky Rosy

3. dubna 2008 v 19:05 | angel
Kapky rosy

Autor: Lenka Lanczová
Stran: 286
Pozn: Tohle je další velmi povedená knížka od Lenky Lanczové! Ne vždy mě její knížky chytnou ale poslední dobou čím dál víc ! A Tahle se jí opravdu velice povedla :) Myslím že opravdu stojí za přečtení zvlášt pokud se vám třeba od ní líbilo Čas Něhy...protože ta se mi líbila taky strašné moc ! A myslím že svým zpusobem sou si podobné :)
Popis: Skončit úspěšně druhý ročník střední školy, mít v ruce vysvědčení a před sebou dva měsíce volna, lenošení a léta s příslibem nových zážitků... Co víc si přát! Sympatická a trochu nesmělá Karolína si ani víc nepřeje. Na rozdíl od svých kamarádek, které vyráží na tramp, se těší na příjemný klid trávený s knížkami a ostatními koníčky společně s rodiči a mladší sestrou na chalupě. O tom, že tyhle prázdniny rozhodně nebudou nudné, se přesvědčí záhy - tím spíš, že na nedaleké zřícenině starého hradu pracuje parta zajímavých brigádníků - a především jeden z nich Karolíně pořádně zamotá nejen hlavu, ale i její předchozí představy o dokonalém princi...

Most do ze mě Lásky : Lenka Lanczová

29. března 2008 v 17:17 | angel
Most do země lásky


Popis: Hanka Kolářová, studentka třetího ročníku jazykové školy, prožívá spolu se svou kamarádkou Denisou běžné starosti a také spoustu vzrušení především při jízdách stopem a o víkendech bez rodičů na venkovské chalupě. Obě dlouhovlasé modrooké blondýnky si rozumí víc než skutečná dvojčata... Dokud se neobjeví kluk Marek, do kterého se Hanka šíleně zamiluje. Denisa sice chodí s vysokoškolákem Lubošem, jenže... Hanka zjišťuje, že to v životě vůbec není tak jednoduché, jak se zdálo. Prožívá těžké zklamání, ale nakonec neváhá dát lásce novou šanci.

pozn: Tahle knížka je jako každý jiný román ...aspoň na mě tak pusobila ..není špatná to ne ale ani nepatří k těm lepším...to je muj názor

Hřbitov šílencu

14. února 2008 v 15:54
Autor: Ray Bradbury
Ve filmových studiích Maximus Films se dějí podivné věci. Lidé záhadně mizí a umírají. Kdysi veselí lidé se pod tíhou tajemství, které nesmí nikomu říct, stahují do sebe a o samotě umírají za to, že vědí. Uprostřed toho všeho dění je mladý, nicnetušící scénárista. Jeho jedinou povinností v dané době je najít Zvíře pro nový film. Koněčně ho s kamarádem najdou, ale za jakou cenu?? Vytvořená hliněná busta Zvířete pobouří ty nahoře a kamarád hlavního hrdiny přijde o práci i ................o život... Pravý opak klasického hrdiny s iniciály B.S. se vydává za pravdou. Podaří se ustrašenému, všemi milovanému "ňoumovi" zastavit umírání? Zbaví filmové studio oblaku mlhy, který ho zahalil??
pozn: někoho by to určitě bavilo . je to určitě velmi zajímavý příběh ale mě tahle knížka nezaujala ..skončila jsem na 30 stránce a dál to prostě nejde. To ale neznamená že by někoho nemusela bavit

Čachtická paní ( Jožo Nižnánský)

23. ledna 2008 v 15:40
Je snad jen málo kdo komu pojem Čachtická paní, nebo jméno Alžběta Báthoryová nic neříká. Román Nižnánského je od začátku velmi čtivý, napínavý a celá kniha je podložená historickými fakty. Velmi na mě zapůsobila a dlouho po přečtení se mi vybavolala v mysli jména a různé děje z knihy. Dovoluji si upozornit že tato kniha pro sadistické úryvky není vhodná pro každého.
Slovenský autor Jožo Nižnánský, napsal mnoho historických románů. Všechny jsou velmi čtivé, a proto je o ně stále mimořádný zájem. Mezi nejznámější rozhodně patří Čachtická paní, která od roku 1990 vyšla již čtyřikrát a vždycky byla po krátké době vyprodána. Je tomu tak zejména proto, že tématika románu každého zaujme hned od saménoo začátku. Děj je nabitý nejen zajímavými historickými a dobovými fakty, ale především napínavým až detektivním pojetím, jehož vyvrcholením je nekonečná, až chorobná touha Čachtické paní být za každou cenu krásnou. Tato touha byla příčinou zmaření života několika nevinných a mladých dívek. Čtenář na 440 stranách prožije vedle napínavého dobrodružství a nezištnou láskou, nenávist, zradu i věčné zklamání a závist.
pozn: mě se tahle knížka velmi líbila ..už z toho že představa že se něco takového opravdu odehrávalo ....běhá mi z toho mráz po zádech ale vřele doporučuji si to přečíst ..má to sice hodně stránek no přes 600 ...ale stojí to rozhodně za to :)

Moje druhé já

9. listopadu 2007 v 22:55
Moje druhé já
Popis Hlavní hrdinkou příběhu Moje druhé já je osmnáctiletá Sára která se jednoho dne rozhodne ukončit zdánlivé trápení své sestry a vezme její milostný život do vlastních rukou. A vzhledem k tomu že Sára a Sandra jsou dvojčata skutečně k nerozeznání není pro Sáru problém řešit různé situace za nic netušící méně šťastnou sestru. Sledujete zajímavý příběh plný lásky, zklamání i nedorozumění. Sára ve své dobře míněné snaze postupně a stále více zaplétá do pavučiny drobných lží a vynucených intrik. Ty nyní ohrožují nejen sourozenecký vztah, ale i nejisté Sářiny city k Sandřinu idolu Sebastiánovi a k pohlednému, nicméně dost vypočítavému učiteli z autoškoly Kryštofovi. pozn: No tahle knížka byla taky moc dobrá ...sice taková trochu zajímavá ale rozhodně vypovídá i skutečnost že život je kolikrát taky moc složitej být váma tak si jí přečtu

Z deníčku neobyčejné patnáctky

6. listopadu 2007 v 14:13
Z deníčku neobyčejné patnáctky
Příběh je o 14ti leté Neře,které za chvíli bude 15let.
Po přestěhování do panelového domu v nové třídě se dostane do konfliktu s třídní hvězdou mirkou.Doma se však objevuje duch dívky,která kvůli klukovi spáchala sebevraždu a snaží se Neru zabít,aby pocítila,jaké to je.Nadpřirozené bytosti ji pronásledují až do jejích narozenin,kde se mezitím seznámí s Michaelem,který je ,,padlý anděl".V den,kdy s ním prožije svůj pohlavní styk,se Michael stane normálním smrtelníkem,ale pár dní nato se mu stane smrtelná nehoda... pozn : je to taková trochu fantasy mě se to třeba líbylo ale někoho by to mohlo odradit ..ale ujištuji moc pěkné a ten konec :(

Čas něhy

31. října 2007 v 16:01
Lenka Lanczová: Čas něhy
Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval a kvůli ní se dokonce změnil dlouho obdivovaný, krásný a oblíbený kluk? Petra, hrdinka nového románu je na tom stejně. Tráví třináct horkých prázdninových dní na chalupě ve společnosti staršího brášky a jeho spolužáků z gymplu i vysoké školy a do toho nejhezčího z nich se bezhlavě zamiluje. Nejprve to vypadá, že letošní prázdniny budou skvělé a ona má šanci prožít voňavou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Motá se kolem něj spousta dívek, může si vybírat - a on si užívá života plnými doušky. Kvůli nějaké holce přece jen tak nevyměkne! Petra se pouští do nerovného boje a tyhle prázdniny jsou nejen plné nových silných zážitků, ale také důležitým krokem k dospělosti.
pozn : tak tohle je asi ta nejlepší knížka co sem od lenky Lanczové četla na tuhle zatím žádná jiná neměla je fakt strašně dobrá doporučuji

Mezi námy děvčaty

31. října 2007 v 16:01 | angel
Mezi námi děvčaty
Darja, hlavní hrdinka této knihy a čerstvá maturantka, se po nevydařeném večírku rozhodla k velkému kroku. Pojede do Lhotky za svým dlouholetým kamarádem Robinem. Bez oznámení rodičům a svému klukovi Matesovi, odjíždí brzy ráno. Ve Lhotce ji čeká Robin s oveřenou náručí. Robinova dobrotivá babička sežene Darje brigádu v místní Jednotě. Tam se Darja seznámí s nepřející Andulou a milou, veselou a pěknou Terezou. Nejdříve spolu kamarádí ( Darja a Tereza), ale potom kamarádství přeroste v něco víc, v něco mnohem víc ...

pozn: Děj téhle knížky byl velmi zajímavý. Každopádně mě velmi překvapil.Víc nemohu říct nebot bych prozradila možná přiliš...

Doteky Noci

31. října 2007 v 16:00

Lenka Lanczová: Doteky noci
Chodit do stejné střední školy společně s oběma staršími a ke všemu úspěšnějšími sourozenci, natož o ročník níž, připadá Nikole, hlavní hrdince nového románu, jako vyložený handicap. Tím spíš, že doma jsou všichni z krásné a chytré Kristýny i ze sportovně založeného Jirky nadšení. Nikola se snaží odlišit za každou cenu, což jí ne vždycky přinese kýžené ovoce. Navíc Týna má štěstí i v lásce, zatímco Nikole to nevychází zrovna podle představ... Nikola je přesvědčená, že zná pravý důvod, proč je vždycky až ta druhá, a rozhodne se s tím rázně skoncovat. A tak roztáčí kolotoč riskantních zážitků a led, po kterém se pohybuje, je místy hodně tenký, může se kdykoli propadnout...
pozn: taky moc pěkná knížka od lenky a její dcery Sandry sou dobré knížky

Strach z lásky

25. října 2007 v 11:25
Strach z Lásky Strach z lásky Popis Je jednodušší se lásce vyhýbat a posmívat, než se zamilovat, zklamat se a prožít bolestný rozchod. Tak se šestnáctiletá Adriana staví k lásce. Jenže rozum a přátelství nestačí a Adriana se záhy ocitá v situaci, kdy poznává, že vybrat toho pravého není tak jednoduché. pozn: tohle se mi líbilo

Lásku neutajíš

25. října 2007 v 11:24
LÁSKU NEUTAJÍŠ ( zase bez fota)
Čtrnáctiletá Bára si prázdniny představovala úplně jinak .Vždyť rodiče jí posílají na celý srpen na dětský prázdninový tábor . To se jí pochopitelně nemůže líbit . protesty nejsou však nic platné. hned první hodiny na táboře jsou ale plné překvapení a dávají tušit , že se z nechtěného pobytu vyklubou báječné dny . A což teprve když se kromě sympatických nových kamarádek objeví i Bářin tajný Idol .....
poznám: Tak tahle knížka se mi opravdu líbila ....vážně ...je to Ironie osudu vy někam nechcete že to tam bude hrozné a pak litujete že odjíždíte a nebo naopak někam chcete a pak jste rádi že jste tam nejeli :) zamotané :)

Jana Tomanová- Modré oči osudu

24. října 2007 v 21:22
MODRÉ OČI OSUDU ( zase bez fota )
U románu modré oči osudu je možné tento nadpis parafrázovat od patnáctky,pro patnáctky , o patnáctkách . Opravdu spisovatelce v době kdy napsala tuhle knížku bylo pouhých 15 let .to jí ale vůbec nezabránilo napsat výborný román . Seznamování,rozcházení i první lásky studentka šestiletého gymnázia v Roudnici nad Labem , to vše vylíčené autenticky očima jedné z nich . Přitom se autorka nevyhýbá někdy i tvrdé realitě a ví, že ne každá láska skončí šťastně . Ale tak to v životě opravdu chodí....
pozn : no mě se ta knížka líbila akorát mi někdy přišla hrozně dětinská ale jinak pěkná knížka :)

Herzová Eva- Bacha na Lásku

24. října 2007 v 21:20
BACHA NA LÁSKU ( sorry nenašla sem fotku téhle knížky :))
Čtenářky, které se začtou do románu BACHA NA LÁSKU, těžko uvěří že dílo je prvotina. Perfektní znalost životního stylu dnešních středoškolaček sice nepřekvapí,uvážíme-li autorčin věk , velmi však potěší čtivost knihy a napínavý děj. : Klára hlavní hrdinka se zamiluje do Riga ,vzápětí se ale dočká nemilých překvapení. Klára ale nakonec pozná jak má vypadat pravá láska a přátelství .
muj názro : muj názo na tuhle knížku ..mě bavila líbyl se mi tenhle děj a myslím že byhc jí i doporučila dál :)
 
 

Reklama