Knížky co sem četla

Ilona Andrews - Magické Dary

20. července 2016 v 11:53 | Silmarilli
Origin. Název : Magic Gifts
název : Magické dary
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 100
Nakladatelství : Fantom print
poznámka : Součástí knihy magie střelného prachu

Kate má vždy o zábavu postaráno. A to i v případě, když si chtějí s Curranem prostě jenom zajít na večeři. Shodou okolností se stanou svědky nenadálé smrti jedné z upírských tovaryšek a jak už to tak bývá, je to teprve začátek celé lapálie.

Ukáže se, že za její smrtí stojí nebezpečný náhrdelník, který svým nositelům vysává život. A to doslova. Kate s Curranem by
to vše brali jako zvláštní případ, ale ve chvíli, kdy je ohrožený život dítěte, jim srdce i mozek velí, aby udělali vše, co je v jejich silách, aby mu zachránili život. Zbývá jim ale omezený čas…

Amanda Hocking - Boj o Trun

10. července 2016 v 16:31 | Silmarilli
Série : Svět Tryllů
Díl : 3
Počet stran : 312
Nakladatelství : Fortuna Libri

Wendy Everlyová čelí nepříjemné volbě. Trylly může zachránit před nemilosrdnými nepřáteli jen tím, že se sama obětuje. Pokud se nevzdá Vittře, její lid se ocitne v brutální válce s neporazitelným nepřítelem. Ale jak by Wendy mohla opustit přátele, i když je to jediná možná cesta k jejich záchraně?
V sázce je všechno, protože království není to jediné, co by mohla ztratit. Poté, co se zamilovala do Finna i Lokiho, se musí rozhodnout, koho bude milovat navždy. Nakonec zjistí, který z nich dvou je ten pravý. Není však jisté, že se naplnění své lásky dožijí.
Všechno směřovalo k tomuto momentu. Má v rukou budoucnost celého svého světa. Je připravená za něj bojovat?

Amanda Hocking - Rozpolcení

1. července 2016 v 15:03 | Silmarilli
Série : Svět Tryllů
Díl : 2
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 312
Nakladatelství : Fortuna Libri

Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel? Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení. Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry. Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.

Darhowerová M.J. - sempre- navěky

23. června 2016 v 11:06 | Silmarilli
Série : Sempre
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 488
Nakladatelství : Ikar

Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se ale na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a dává Haven šanci na nový život. Ta se musí rozhodnout - buď opustí matku a odejde s DeMarcem, nebo zemře.
V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se Haven seznámí s jeho dvěma syny Dominicem a Carminem. Ti nikdy nepoznali nouzi a nic jim v životě nechybí - ovšem kromě matky, která záhadně zemřela. Carmine je výbušný, nezvladatelný mladý muž, kterému není nic svaté a odmítá jakoukoli odpovědnost. Láska k Haven ho ale změní a oba brzy musí přehodnonit všechno, čemu doposud věřili. Čím hlouběji se zaplétají do pavučiny lží a tajemství, tím víc zjišťují, že i přes zdánlivé rozdíly jsou si velmi podobní. Oba chtějí uniknout okolnímu nebezpečnému světu, jemuž vládnou moc a peníze, ale řetězec událostí, které se daly do pohybu už dávno před jejich narozením, ohrožuje jejich životní plány i samotnou existenci. Ve světě mafie jsou zrada a násilí všední součástí života, nic není zadarmo a slovo navěky - sempre dostává trpkou příchuť

Hannah Shah - Imámova Dcera

7. června 2016 v 10:07 | Silmarilli
Rok vydání : 2011
Rokk vydání v ČR : 2015
Počet stran : 240
Nakladatelství : Ikar


Hannah Shah se narodila v Londýně v rodině pákistánských přistěhovalců. Otec je imám a v muslimské komunitě požívá velkou vážnost, ale pod nátěrem svatého muže se skrývá násilník, který si svou krutost vybíjí nejprve na manželce a pak dceři. Holčičce je šest, když ji otec poprvé udeří.

Ráda si přečtu knihu, která mě více sblíží s jinou kulturou.
Tohle je ale strašná kultura. Ženy nejsou cenější než kus nábytku a proto se k nim tak všichni chovají. A to co zažila Hannah je taky otřesné.
Je fascinující jak v dnešní době můžou něco akového dovolit

Zeh Juli - Pod Vodou

6. června 2016 v 9:02 | Silmarilli
Rok vydání : 2012
Rok vydání vČR : 2015
Nakladatelství : Host
Počet stran : 220

Když se z pravdy stane lež a z útočníků jsou náhle oběti… Herečka Jola přijela se svým partnerem Theem na ostrov, aby se připravila na další roli. Když pozná Svena, nevinnýflirt se promění ve smrtonosný milostný trojúhelník, který zboří všechna pravidla. Sven opustil Německo a začal na ostrově pracovat jako instruktor potápění. Jeho heslo zní: nepleť se do problémů jiných lidí. Teď zjistí, jaké to je změnit se ze svědka ve spoluviníka. A pochopí, že je jen součástí vražedné hry, ve které nikdy neměl šanci. Román Pod vodou je mistrně zkonstruovaný psychologický thriller v tradici Patricie Highsmithové, v němž čtenář stejně jako Sven ztrácí veškeré jistoty. Juli Zeh se podařilo napsat skvostné, střízlivé komorní drama o svobodné vůli, odsuzování druhých, vině a moci.

J.R.Ward - Prokletý milenec

2. června 2016 v 14:01 | Silmarilli
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl : 13
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR: 2015
Nakladatelství : Baronet

Trez, upír z národa Temných, je už mnoho let na útěku. Vzbouřil se proti osudu, který mu v rodném Teritoriu předpověděly hvězdy, a uprchl odtud. Jediný, na koho se může spolehnout, je jeho bratr iAm, jenž mu věrně stojí po boku - oba však vědí, že pronásledovatelům, vyslaným královnou Temných, nevydrží unikat věčně. Trez by snad nakonec i přijal povinnost, předurčenou hvězdami - jenže je tu láska k Seleně, jíž se nemůže a nechce ubránit. A Selenina nemoc ho v jeho zarputilém odhodlání jen povzbuzuje. iAm je připraven přinést bratrovi nejvyšší oběť, ale i jemu vstoupí do cesty láska. K dovršení všeho hrozí upírům válka s novým nepřítelem. Série Bratrstvo černé dýky neztrácí dech!

Tak jo, myslím že bylo načase věnovat knihu i těmhle bratrům. Osud Treze a seleny mi byl opravdu líto. Celou dobu jsem čekala na zázrak jak tomu bylo v minulých dílech, ale zatím jsem se nedočkala, což je možná dobře :)

Za to příběh iAma byl dost krátký a klidně bych mu věnovala více prostoru. Tohohle bratra jsem měla raději, proto mě mrzelo, že jeho příběh vzali tak hopem. Klidně bych si toho přečetla víc.

Za to jsem více očekávala o Assailovi a Solle. Minulá kniha skončila odloučení a tak nějak jsem předpokládala že se jim tento díl budeme věnovat. Nakonec to nepřišlo. Uvidíme, třeba to příjde příště.

Co k tomu víc říct. Je to záležitost, která mě nikdy nepřestane bavit i když to není žádná převratná série. Navíc mě těší,že autorka už se tolik nezabívá nezduchými, protože jejich linie vyprávění mě nikdy moc nebavila. :)

Neil Chloe - Až do dna

22. května 2016 v 17:38 | Silmarilli
Série : Upíři z Chicága
Díl : 5
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom print

Nad Cadoganským Domem se stahují mračna a nedávno přeměněná upírka Merit netuší, zda se jedná o temnotu před svítáním, či o klid před bouří. Samotné město je zmítáno nepokoji kvůli paranormálním obyvatelům a stát vyhrožuje, že schválí zákon o povinné registraci nadpřirozených. Od chvíle, kdy upíři vystoupili na veřejnost, nebyla ještě nikdy situace tak vyhrocená. Kéž by se mohli na chvíli někam uklidit, aby lidé přestali panikařit.

A co čert neche, voda v Michiganském jezeře náhle zčerná a teprve teď začne jít pořádně do tuhého. Nová starostka Chicaga vytrvale tvrdí, že má vše pevně v rukou, ale Merit ví, že samou podstatu přírody dokáže změnit jen kouzlo vzešlé z té nejtemnější magie. Bude se muset obrátit na staré i nové přátele, aby zjistila, kdo za tím stojí, a zastavila ho dřív, než bude pro lidi i upíry pozdě.

Předem se omlouvám , ale ti kdo knihu nečetli, nepokračujte. Zkoušela jsem své dojmy napsat bez prozrazení děje, ale nejde to :) Proto se omlouvám za spoiler.

J.R. Ward - Král

14. května 2016 v 10:28 | Silmarilli
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl : 12
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Nakladatelství : Baronet
Počet stran : 592

Wrath, syn Wrathův, po staletí odmítal převzít po svém otci trůn krále upírů, ale nakonec se ho ujal - s pomocí své milované ženy Beth. I když ho koruna tíží neméně než královské povinnosti, vykonává svou funkci poctivě a zvládá i svou slepotu. Jenomže válka s Vyhlazovací společností neustává, upíří aristokracie spolu s Bandou bídáků plánuje převrat a Wrathovi nezbývá, než všechno riskovat a nebezpečím čelit. K tomu ještě čelí osobním problémům - Beth chce dítě, ale Wrath reaguje úplně jinak, než by si přála. Zvítězí spravedlnost a pravá láska? Další část románové ságy Bratrstvo černé dýky si nezadá s předchozími díly - čeká vás napětí, láska, vášeň i skvěle vykonstruovaný příběh.

Julie Gregoryová - Bezbranná

3. května 2016 v 10:25 | Silmarilli
Originální název : Sickened
Rok vydání : 2004
rok vydání v ČR : 2006
Počet stran : 221
Nakladatelství : Ikar

Juliina matka si usmyslela, že její dcerka je nemocná. Jak lépe by se jinak stala středem pozornosti? Tak trápila Julii hlady, aby svá tvrzení nějak podložila. A tak Julie nezná nic jiného, než jen bolestivé testy, operace a to vše úplně zbytečně. Autorka si prošla peklem, ale i po tolika letech se dokázala postavit na vlastní nohy.

Moc nemám co bych o téhle knize řekla, byl to zajímavý příběh toho jak někdo, kdo byl v minulosti týrán je v budoucnosti sám tyran. Je to druh broblematiky o které jsem slyšela jen letmo a bylo zajímavé se do tohoto příběhu ponořit hlouběji a zase mu o trochu líp porozumnět.

Evie Hunterová - rozkoše zimy

2. května 2016 v 10:32 | Silmarilli
origin. název : The Pleasures Of Winter
díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 382
nakladatelství : Jota

Extázi předchází bolest…

Reportérka Abbie Marshallová potřebuje uniknout z Hondurasu a její jediná šance je soukromý tryskáč s hollywoodskou hvězdou na palubě. Letí domů s irským hercem Jackem Winterem - notorickým sukničkářem a vůbec postrachem společnosti. Poté, co letadlo ztroskotá v odlehlém deštném pralese, jsou nuceni bojovat o přežití, a Abbie za Jackovou image filmové hvězdy zachytí záblesky komplikované povahy. A čím víc ho poznává, tím víc cítí, že působí na nějakou její niternou potlačovanou stránku...
Abbie po návratu k normálnímu životu nemůže zapomenout, co se mezi nimi stalo. Její úsilí pochopit své trápení ji vede rovnou zpátky k Winterovi, který je právě tak posedlý jí. Ale pokud spolu mají vstoupit do vztahu, Abbie ví, že musí přijmout jeho skryté touhy… a uznat svoje vlastní. Už ji nezajímá nic jiného, než jejich opojné milostné dobrodružství a Abbie se nechává vtahovat hloub do Winterova temného srdce - a tajemství, které může všechno zničit…

Neil Chloe - Na ostří špičáku

24. dubna 2016 v 10:26 | Silmarilli
Série : Upíři z Chicága
Díl : 4
rok vydání : 2011
Rok vydání vČR : 2015
počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom print

Novopečená upírka Merit prožívá krušné časy. Od chvíle, kdy kožoměnci odtajnili světu svou existenci, začali lidé brojit proti nadpřirozeným bytostem - a protestují před Cadoganským Domem s transparenty, které mohou každou chvíli vyměnit za vidle.
Za dveřmi Domu vládne napětí mezi Merit a jejím Mistrem, zelenookým lamačem srdcí Ethanem Sullivanem. Potom však starosta Chicaga pozve Merit a Ethana na tajnou schůzku a informuje je o násilném útoku upírů, po němž zůstaly tři nezvěstné ženy. Vyjádří se stručně a jasně: udělejte si v Domě pořádek, nebo bude zle.
Merit potřebuje proniknout do jádra zločinu, jenže si bohužel není jistá, kdo je vlastně na její straně. A tak tajně požádá o pomoc někoho vysokého, tmavovlasého, kdo je členem skrytého upířího hnutí a má možnost získat hluboko ukryté informace.
Záhy se ocitá v temném, opojném srdci chicagské nadpřirozené společnosti - ve světě plném upírů, kteří jsou zjevně ochotni naplnit nejhorší obavy protestujících lidí. Právě tady zjistí, že nelze být upírem a nemít na rukou trochu krve.

Knihy o Merit a Ethanovi si zamilujete. Sice je postup opravdu pomalý a ze začátku si příběh opatrně ohmatáváte, ale časem zjistíte, že to vlastně není vůbec špatné a postupně se do toho dostáváte.
Tentokrát mi v knize chybí Mallory. Autorka jí v tomhle díle nedala uplňě prostor,což je škoda.
Občas se neudržím a kouknu se na různé komentáře, které neobsahují spojler a psaly něco o tom, že po přečtení bude čtenář v šoku. Nakonec jsem se rozhodla to hodit za hlavu a prostě si počkat až se do toho pustím. Udělala jsem dobře a knihu si užila.
Je těžké pokračovat ted v psaní tak abych nic neprozradila, ale pravdou je, že jsem byla na konci knihy v šoku a pořád si říkala, že to autorka nemůže udělat. Ale ona to evidentně udělala a abych byla upřímná závěrečný boj, jsem čekala krapet víc akčnější. Už hlavně jenom kvůli událostem, které se odehráli.
No nebudu to rozpytvávat, od dalšího dílu si dám chvilku asi pauzu, abych to rozdýchala :) Neumím si představit jak se s dalšími díli autorka popere

Neil Chloe - dvojí kousnutí

19. dubna 2016 v 10:25 | Silmarilli
Orig.Název : Twice Bitten
Série : Upíří z Chicaga
Díl : 3
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom PrintKožoměnci z celé země se sjíždějí do Větrného města. Mistr upír Ethan Sullivan jako smířlivé gesto nabídl jejich vůdci velmi speciálního bodyguarda: Merit, nejnovější chicagskou upírku. Merit má chránit alfu Gabriela Keena, a když už je u toho, tak i dělat upírům zvěda. Naštěstí jí Ethan k tomu všemu nabídne i žhavé tréninky ve dvou, aby jí pomohl lépe se připravit na tuto misi…
Bohužel však po Gabrielovi někdo začne střílet a Merit se brzy ocitne v palebné linii. Bude potřebovat jakoukoli dostupnou pomoc, aby mohla vystopovat záhadného násilníka, jenže kamkoli se obrátí, narazí na vzrůstající napětí mezi nadpřirozenými bytostmi - a v neposlední řadě mezi sebou a jistým zelenookým, několik let starým upírem…

Na Merit jsem si musela zvykat hodně dlouho, tohle je první díl, kdy jsem si skutečně fandila, proto že mě zaujala a né pro to, že se to očekává. Buď je tento díl opravdu lepší, než ty předchozí, nebo se mi Merit konečně prodrala pod kůži. Kdo to ještě nedokázal je Ethan. Mám pocit, jakoby autorka jejich vztah chtěla udělat co nejvíc komplikovaný a zajímavý, až mi to k hlavním postavám moc nesedí. Nakonec když se přez to přenesete čeká vás sledování klasického dilematu, jestli to bylo dobře, nebylo dob ře, proč spolu mají být, proč spolu nemají být. V tomto ohledu bych čekala aspoň trochu kreativity. Na mě to působilo strašně otřepaně. Když ovšem pominu Merit a její intimní život, kniha byla podle mě povedená. Napínavá a konečně mě strhla tak jak jsem to u téhle série ještě nezažila. Zajímalo by mě jestli jsem měla ten problém pouze já a nebo i někdo další :)

Courtney Cole - Nocte

14. dubna 2016 v 10:22 | Silmarilli
Série : Nocte
Díl : 1
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina - moje dvojče, můj bratr Finn - je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stéb la. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.

Konečně jsem se dokopala k téhe knize, na kterou jsem se opravdu těšila. Kniha opravdu vybočuje z řady, jak slibují mnozí čenáři a mě se to hrozně líbilo.
Když jsem knihu začala číst, byla jsem taková rozpolcená a nedokázala jsem určit jestli se mi líbí nebo ne. Něco mi na tom prostě nesedělo a to stejné nutkání mě tlačilo číst dál. Nakonec jsem se do toho opravdu začetla a celý příběh mě pohltil touhou, dočíst se k jádru věci a vyřešit co je za ten problém. S každou další kapitoou, jakoby vyvstaly další otázky na které bohužel do teď nemám odpověd.
Nakonec ale zjistíte jak moc je to silný příběh a jak moc je to smutný příběh. To že autorka hned v uvodu upozorňuje na to jak moc je to temné a smutné mě neodradilo a moc jsem tomu nevěřila. Nakonec jsem i já uroňila pár slziček ( na to se moc nedívejte, bulím u všeho ).
Určitě doporučuji a pokud na konci knihy budete nedočkavý a zvědavý jako já a kniha ve vás vyvolá tolik otázek co ve mě, tak mám pro vás ujištění, že se možná odpovědí dočkáme. Ve výsledku to má být totiž trilogie, aspoň podle toho co jsem na internetu vypátrala.

Sarah J. Maas - Skleněný trůn

10. dubna 2016 v 10:21 | Silmarilli
Série : Skleněný trůn
díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 392
Nakladatelství : CooBoo

Celaene je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu - stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ovšem během výcviku se pokusí o útěk a je odsouzena k trestu smrti. Nemilosrdný král vládnoucí železnou rukou jí nabídne poslední šanci - stane se královským šampionem a nastoupí do hry o přežití. Jestliže porazí dalších 23 šampionů, získá svobodu.
Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností - Celaene teď o svůj život bojuje nejen se soupeři, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Příběh to nebyl špatný, nicméně někdy opravdu zbytečně zdlouhavý. Claena se mi hned v prvních stránkách zalíbila, navíc vás autor nenudí dlouhým nudným začátkem , ale v podstatě hned skočíte do zajímavého děje. Co mi na hlavní hrdince vadilo byla ta rozpolcená osobnost. Chvílemi na mě působila jako tvrdačka, která si poradí opravdu se vším a chvílemi jako holka, která je pravý opak.
Děj je sice napínavý, ale opravdu jsou místa kde jsem se nudila a přeskakovala.
Podle mého konečného názoru to není špatné dílo, druhý díl si určitě přečtu.....jsem zvědavá jak to bude vypadat dál.

Keri arthur - nebezpečné hry

3. dubna 2016 v 10:21 | Silmarilli
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl : 4
Rok vydání : 2007
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 224
Nakladaelství : Fantom Print

V melbournském podsvětí existuje noční klub, kde se dají ukojit všechny touhy a naplnit všechny fantazie. Pro Riley Jensonovou se však jeden takový klub stal posedlostí. Riley, vzácný hybrid upíra a vlkodlaka, se sem ale nežene za vášněmi, nýbrž sleduje neznámého zabijáka, pro kterého se žhavý noční podnik stal loveckým revírem.
Riley si má naklonit jedinou "vstupenku" do přísně střeženého klubu: Jina, barmana s neodolatelným tělem, který by jí mohl poskytnout klíč k odhalení vraha, jakého Direktorium nepamatuje. Riley, která se musí vypořádat s bývalým zvlčilým kolegou, a také s pozorností bývalého milence, následuje Jina do říše rozkoší, o jakých se jí ani nesnilo.
V zápalu vášně a ve stínu nebezpečí se rozkrývá šokující tajemství, a sama Riley se stane předmětem touhy číslo jedna.

Opět jsem se musela usmát nad tím jak Riley volila mezi Quinnem a Kelenem. Tahle kniha je originální hlavně díky hlavní hrdince, která především přemýšlí svými spodnímy partiemi. :)

U Autorky je z každdým dalším dílem viděn určitý posun a zlepšení kvality celé série. Trochu mě mrzí, že někde uvázlo vydávání dalších dílů, protože když už to mám rozečtené, chtěla bych číst dál. Na to si všem budu muset určitě počkat.

Mám ráda v knihách humor, takže každá kniha u které se občas zasměju, nebo pousměju má ode mně hned plusové body,ktéhle knize patří taky. Nakonec kniha nezklamala ani svou akcí a mě jen může mrzet, že nemáme k dispozivi další díly :)


Messum Kent - Návnada

1. dubna 2016 v 10:20 | Silmarilli
Název : Nádvnada
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 222
Nakladatelství : Alpress


Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově, aniž tuší, jak se sem dostali. Všechny drží ve spárech neovladatelná závislost na heroinu. Z lodi kotvící na dohled jim nikdo nespěchá na pomoc. Pak najdou vzkaz, že pro další dávku si musí doplavat na vedlejší ostrov přes zátoku zamořenou žraloky. Pozorovatelé na lodi se baví a sázky na život se zvyšují…

Když mi tahle kniha byla doporučena od kamarádky, jen jsem nedůvěřivě na knihu zírala. Nálepka pod kterou se kniha snaží víc prodat ( pro příznivce hunger games ) mě spíše odrazovala. Člověk se totiž těší na to nejlepší a častokrát je pak opravdu zklamaný. A nespletla jsem se.
Ten potenciál tématu se kterým se v této knize pracuje je obrovský, ale nevyužitý. Mohlo z toho být daleko víc. Celkově to na mě působilo, jako odbyté dílo. Jednak jsem se do děje nemohla plně ponořit, což možná způsobil i styl psaní, kdy neustále odbíhal autor do minulosti postav. Nebo to má na svědomí děj, který na mě pusobil jak si odfláknutě. Autor nešel ani do hloubky příběhu, což taky podle mě ubralo na kvalitě. Chtělo to mnohem detailněji vykreslit charaktery postav. Neměli jste prostě možnost si na postavy zvyknout. Čekala jsem taky mnohem více napětí a větší rozmanitost. Navíc bych očekávala, že se autor více ponoří do problémů závislých a bude tam více konfliktů. Trošku mi neseděl celkem hladký průběh, vzhledem k tomu co jsem o postavách věděla.
Kniha se tedy bohužel moc nepovedla a znova opakuji je to škoda, protože potenciál byl opravdu hodně vysoký

Veronica Rossi - Do poklidné modři

22. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Série : Nebe
Díl : 3
Počet stran : 416
Nakladatelství : Knižní klub

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem.

Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí.
Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci.

Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití - je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné - přátelství.

Uhlíka mě bylo opravdu líto. To je první myšlenka, která mi vyvstane, když si vzpomenu na tuhle knihu. Za mě to byl nejlepší díl téhle série. Co mi opravdu vadilo, byl začátek. Tenhle třetí díl jsem sehnala až po celkem dlouhé době a vůbec jsem netušila kde jsem skončila. Autorka se okamžitě pustila do děje a vůbec čtenáře do příběhu nezavede. Já jsem neustále pátrala kde jsem to vlastně skončila a co se zrovna děje. Což je opravdu velké mínus. Ostatně podobné problémi mě provázeli celou sérii, jakoby to autorka neměla vůbec pod kontrolou. I když námět zněl dobře, znovu už bych se do toho asi nepouštěla

Becca Fitzpatrick - černý led

14. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Origin.Název - Black Ice
Rok vdání : 2014
Rk vydání v ČR : 2015
Počet stran : 392
Nakladatelství : Egmont

Někdy je nebezpečí sotva patrné - až dokud není pozdě.

Britt Pfeifferová se připravovala na výlet do Tetonských hor, ale nečekala, že se k ní bude chtít přidat její bývalý přítel Calvin, který ji stále pronásleduje v myšlenkách. Jenže než stačí Britt zpracovat své city ke Calvinovi, nečekaná bouře ji přinutí vyhledat přístřeší v osamělé chatě u dvou velmi hezkých obyvatel - jenže tito muži jsou uprchlíci a uvězní
ji jako rukojmí.
Britt výměnou za svůj život souhlasí s tím, že muže převede přes hory. Ví, že musí zůstat naživu dost dlouho na to, aby ji Calvin našel. Všechno je ještě horší, když Britt objeví mrazivé důkazy o vraždách, ke kterým došlo v okolních horách. Tento objev z ní však může udělat vrahovu příští oběť.
Jenže v horách není nic takové, jak se zdá, a všichni něco tají, včetně Masona, jednoho z Brittiných únosců. Jeho laskavost Britt mate. Je Mason nepřítel, nebo spojenec?
Černý led je romantický thriller Beccy Fitzpatrickové zasazený do zrádných kulis Tetonských hor ve Wyomingu.

Zamilovat se by nikdy nemělo být takhle nebezpečné.

Knihy s podobnými témati mě nikdy nelákali a ani nebavili. Díky Becce Fitzpatrickové mohu změnit názor. Téměř od začátku jsem byla napnutá jak struna, není pochyb o tom, že spisovatelka vás umí vtáhnout do děje a donutí vás si hlavní hrdinku celkem zamilovat. Což se nedá říct o její nejlepší kamarádce Korbie a Calvinovi. Korbie byla pro mě ufňukaná a mírně rozmazlená a k hlavní hrdince mi prostě nepasovala. Calvina jsem nemohla vystát od samého začátku a i když tam byly pasáže, které mě donutili nad ním občas zalitovat, vůbec to nepomohlo a trošku mě Britt rozčilovala jak na něm byla fixovaná. Což byl nejspíš záměr autorky. Jako celek bych to hodnotila celkem kadne. Je tam dost nečekané akce, nepředvídatelné události a tahle spisovatelka umí podle mě navíc příběh docela dobře prodat. Po přečtení, jsem měla v hlavě pár otázek ohledně vedlejších postav a proto mě trošku mrzelo že to autorka nerozvedla, na druhé straně příběh nebyl o nich že....

Castová P.C. a Kristin - Neferetino prokletí

6. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Série : Škola noci
Díl : 3
Název : Neferetino prokletí
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 176

Třetí novela ze světa Školy noci poodhaluje tajemství minulosti temné upíří čarodějky Neferet. Co stálo na počátku jejího šílenství a krutosti? Chicago, 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní velkého domu. Dívka, kterou dosud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emily stává téměř vězeňkyní ve svém vlastním domově, kde musí noc co noc čelit mučivým obavám, s nimiž se nemůže nikomu svěřit. A proto si Emily Wheilerová vede deník…

TAk jo, i kyž mi už škola noci leze pěkně krkem, tahle novela byla zajímavá a donutí čtenáře zamyslet se nad nenávistí k Neferet. Trošku víc jí po tomhle člověk chápe. Víc k tomu nemám co dodat.
 
 

Reklama