Knížky co sem četla

Castová P.C. a Kristin -Kalonův pád

3. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Série : Škola noci - novely
Díl : 4
Název : Kalonův Pád
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 152

Kdysi oddaný a láskyplný, poté nepřítel a zrádce: strašlivá tajemství Kalonovy minulosti byla odhalena… Bohyně Nyx je věrná, milující a spravedlivá, ale také osamělá. Z moci slunce a měsíce se proto zrodí dva bratři - zlatokřídlý Erebus, zábavný společník a dobrý přítel, a stříbrokřídlý Kalona, odvážný bojovník a vášnivý milenec. Kalona miluje svou bohyni z celého srdce, tíží ho však nejistota a užírá se žárlivostí. Stále více touží být pro Nyx tím jediným a jeho nenávist k bratrovi den ze dne sílí. Netuší, že jeho hněv může ohrozit nejen bohynino štěstí, ale i rovnováhu celého vesmíru. Na svou příležitost totiž číhá Temnota…

Opravdu mě to mrzí, ale i když byly novely vždycky fajn, nějak už jsem unavená z celé série školy noci a jejich dodatků. Spíš jsem to četla pouze z povinosti a nějak si to neužila. Což je škoda, protože v této novele se čtenář dozvídá plno zajímavých informací a asi jsem si měla dát ostup abych si to správně vychutnala. Ale jsem strašně ráda, že už to mám za sebou....

Andrews Ilona - magie na vzestupu

16. února 2016 v 8:45 | Silmarilli
Série : Kate Daniels
Díl : 6
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Fantom Print

Kate a její druh Curran, Pán šelem, se potýkají se závažnou situací, z níž se svírá srdce. Ve Smečce se mnoho dětí kožoměnců nedožije dospělosti, protože nejsou schopné ovládnout svá vnitřní zvířata. Sice existuje lék, který jim v tom může pomoci, ale tajemství jeho výroby bedlivě střeží evropské smečky a v Atlantě je ho k dostání jen velmi málo.
Kate nedokáže přihlížet, když trpí nevinní, ale hrozí, že řešení, jež se jim s Curranem naskytlo, může být ještě mnohem bolestivější. Evropští kožoměnci, kterým už se jednou podařilo nad Pánem šelem vyzrát, ho požádali, aby jako neutrální třetí strana zprostředkoval vyřešení jednoho sporu a zaplatí mu za to právě lékem. Kate a Curran vědí, že musejí nabídku přijmout - v sázce je přežití mladých lidí a budoucnost Smečky -, ale ani na minutu nepochybují, že míří přímo do pasti…

Jsem docela veliký fanda této celé série a o to víc mě těší, že knihy nztrácí na kvalitě. V tomto dílu se hrdinové vydávají za oceán a podle mě změna protředí knize jen prospěla. Navíc tam bylo opravdu plno napínavých scén a zajímavých zvratů, které vás nutí číst pořád dál a dál. Jedinou menší výtkou co mám je Curran, které by podle mě mohl být mírně sdílnější ke Kate, ale to už je jen taková menší chybička :)

Kiera Cass - první

10. února 2016 v 14:09 | Silmarilli
Série : Selekce
Díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 336
Nakladateltví : CooBoo

Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Není to nějak složitá série, která by nadchla náročnější čtenáře, ale taková ta jednoduchá oddechovka, po které zatoužíte být aspoň na chvíli princeznou. Aspoň po pasážích kdy popisují nádherné šaty a vy si je ve svých představách ještě zdokonalíte.
A i když to nebylo nic překvapivého a v podstatě už od prvního dílu tušíte jak to skončí, tak mě to opravdu bavilo. Hlavně se mi líbilo, jak moc se autorka snažila dát do děje trochu akce a překvapivých zvratů. Některé člověk očekává, některé moc ne.

Andrews Ilona - magie střelného prachu

2. února 2016 v 14:14 | Silmarilli
Série : Svět Kate Danielsové
rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR: 2014
Počet stran : 334
Nakladatelství : Fantom print

Román mimo hlavní řadu, zasazený do světa série Kate Daniels. Jako bonus novela Magické dary.

Andreu Nashovou možná vyhodili z řad Rytířů milosrdné pomoci jen proto, že je podle nich "hřích" být kožoměncem, ale ona se odmítá stáhnout do ústraní a lízat si rány. Možná přišla o vše, na čem dosud usilovně pracovala, ale když jí život staví do cesty překážky, je připravená se s nimi porvat - jen si na to musí vybrat ten správný kalibr. Zatímco se snaží znovu najít pevnou půdu pod nohama, pracuje pro Špičkově ostrou vyšetřovací agenturu, firmu své nejlepší kamarádky Kate Danielsové.
Ale když někdo nečekaně zabije kožoměnce pracující pro Rafaela Medranu, Andreina bývalého milence a alfu samců klanu Boud, dostane na starost ten nejhorší případ ve své kariéře. Andrea a Rafael budou muset spolupracovat, aby polapili mocného zabijáka, a stihnout to dřív, než se stačí zabít navzájem nebo než to jejich záhadný cíl udělá za ně. Ale když zachraňujete svět, občas je nějaká menší oběť potřeba, nebo ne?

Líbí se mi když si oblíbím nějakou sérii a oni vezmou jednu z vedlejších postav a rozvinou tak její osobní příběh :) I když to nebyl špatný příběh a chtěla jsem v příběhu víc Andrey a Rafaela, nějak jsem si nemohla pomoct, ale Kate a Currana jsem v tom hodně postrádala.
Hlavně jsem ráda, že autorka opět nezahálela a kromě akce, které je tam dostatek, nechybí opět ani humor. Což je pro mě obrovské plus.

Suzanne Collins -síla vzdoru

29. ledna 2016 v 9:56 | Silmarilli
Série : Hunger Games
Díl :
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 342
Nakladatelství : Fragment

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss Záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí- s výjimkou Katniss. Uspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce- reprodrozdem- bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká

Myslím, že tento díl nepotřebuje komentáře, každopádně jsem ráda, že jsem to dočetla ještě před shlédnutím posledního filmu. Třetí díl byl pro mě určitě nejslabší, přesto užasný :)

Suzanne Collins - Vražedná pomsta

13. ledna 2016 v 14:37 | Silmarilli
Série : Hunger Games
Díl : 2
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2010
Počet stran : 336
Nakladatelství : Fragment

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Ještě jsem se rozhodla tu zveřejnit další díl hunger games, který jsem dneska dočetla .Stejně jako první díl i tenhle byl plný napětí a scén, které ve filmu chyběli, trochu humoru a dalších užasných postav. Co bylo dle mého názoru menší mínus, tak fakt, že aréna je jen sotva v půlce. I když začátek nebyl nudný, trochu víc bych té arény uvítala:) A splátci byly užasní :) Asi ani nic negativního nečekejte, protože tuhle série zbožňuju

Suzanne Collins - Aréna Smrti

7. ledna 2016 v 16:10 | Silmarilli
Série : Hunger Games
Díl : 1
Rok vydání : 2008
Rok vydání v ČR : 2010
Počet Stran : 384
Nakladatelství : Fragment

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Jako takové vánoční předsevzetí, jsem si dala, že zvládnut přečíst všechny díly hanger games, neboť jeho filmové spracování mě uchvátilo. Nakonec se to protáhlo víc, než jsem čekala, protože nás to čte víc a já jsem druhá v pořadí po kamarádce, která čte opravdu pomalu, nemám ještě ani dočtený druhý díl. Nicméně abych to nezapomněla, napíšu aspoň zatím o prvním díle.
Musím uznat, že kniha byla naprosto fantastická( což se asi dalo předpkládat), nevím jestli to ovlivnil fakt, že jsem si tenhle svět opravdu oblíbila už dřív. Pro mě to bylo opravdu povedené počtení. Podle mě byla kniha plná napětí, které mě nutilo číst dál i když jsem děj znala. Líbilo se mi, že jsem se dočetla plno věcí, které mi ve filmu chyběli. Navíc jsem se u knihy i zasmála, což je pro mě obrovské plus. Zjistila jsem, že mám Peetu teď o něco raději :) Takže abych to shrnula, kniha má pro mě nálepku - super četba :)

Lauren Oliver - Rekviem

23. prosince 2015 v 11:41 | Silmarilli
Série : Delírium
Díl : 3
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 391
Nakladatelství : CooBoo

Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila…

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?

Tahle série začal opravdu velmi slibně. První díl mě opravdu nadchl, na konci jsem uronila i pár slziček a pomalu vyhlížela druhý díl a i když ten druhý díl byl taky dobrý, prvnímu se to nevyrovalo. I tak to , ale bylo zajímavé čtení. Ovšem třetí díl pro mě zklouzl do takového průměru. Nečekaně je tu milostný trojuhelník, kterých mám v knihách už pokrk. Pravda je ta, že se v tom autorka moc nehnípala proto, se to dalo vydržet. Velké pozitivum byl styl psaní a pohled ze dvou stran. To se mi opravdu líbilo.

Wardo Saillo - Pláč v Poušti

14. prosince 2015 v 11:39 | Silmarilli
Origin. Název : Tranenmond
Rok vydání : 2004
Rok vydání v ČR :2006
Počet stran : 274
Nakladatelství : Ikar

Otec, bývalý světák, ale muž bez výraznějšího sebevědomí, není schopen snášet samostatnost své ženy. Rozčiluje ho, že nerespektuje konvence a neposlouchá ho na slovo. Bije manželku, dělá jí scény, žárlí na ni, propadne drogám. V hlavě se mu zrodí ďábelský plán a pětiletá dcera Wuarda se o něm dozví. Stojí před těžkým rozhodnutím - má poslechnout otce, nebo stát při matce? Wuarda udělá, co jí nařídí otec, jde si hrát se sestrou na ulici. Stane se, co matka předpověděla…
Dcera cítí, že nese vinu na matčině smrti, a trápí ji výčitky. Otec se octne ve vězení, děti jsou ponechány napospas osudu...
Dnes, po více než dvaceti letech, se Wuarda Saillo vrací na místa hrůzy. Znovu prožívá tehdejší konflikt a zbavuje se pocitu viny. Smutek ale zůstává a cesta zpět je dlouhá, slzavá a bolestná...

Knihy z tohohle prostředí jsou opravdu šílené. Nechce se člověku věřit, že ještě dnes jsou lidé někde tak ncivilizovaní a chovají se k sobě tak hrozně. Mám přečteno hodně knih podle skutečné události, ovšem vzhledem k migrantům, jsem na knihu nahlížela trochu jinak.
Člověku je až do pláče,když si představí o ponižování a to týraní, které je tam takřka běžné. Vždycky mě tyhle knihy tak rozčílí. Ta naschválná nevšímavost lidí, mě dokáže vytočit asi ze všeho nejvíc. Kdyby si lidé víc pomáhali a stáli při sobě, věčina těch věcí by se ani nestala....

Nancy Holder - Kráska a zvíře

9. prosince 2015 v 11:37 | Silmarilli
Série : Kráska a zvíře
Díl : 1
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 312
Nakladatelství : Baronet

Jako mladistvé zachránil Catherine Chandlerové život tajemný cizinec, který má schopnost se proměnit v divokého tvora. O devět let později, již jako policejní detektiv, Catherine odhalí jeho identitu.
Vincent ji přitahuje a postupem času se spolu sblíží, ale Catherine ví, že jejich vztah musí přede všemi tajit, protože je pro oba nebezpečný.
Během záhadného výpadku proudu v New Yorku dojde k únosu Angela DeMarca, syna jedné z nejvlivnějších místních rodin. Catherine začne na případu pracovat se svou kolegyní, Tess Vargasovou, a vzápětí se doslechnou o další hledané osobě - otec Cat zmizel ze své vězeňské cely na Rikers Islandu.
Vincent se ze všech sil snaží Cat pomoci, ale jak napětí narůstá, pár uvízne v pasti, z níž vede jediná cesta ven. Oba se musí postavit minulosti a dokázat sílu své lásky.

Představte si celkem zajímavý příběh a někdo by vám del o něm knihu, která ovšem začíná někde u protřed příběhu. Tak přesně tak jsem se cítila při čtení téhle knihy. Někdy uprostřed knihy, kdy jsem se neutále ztrácela v ději jsem se rozhodla podívat se na seriál, který podle mého názoru nebyl vbec špatný. A když jsem se potom ke knize vrátila, četla se mi o dost lépe. To je ovšem pro mě obrovské mínus. Proto bych tuhle knihu neohodnotila nějak uspěšně a znovu bych se do toho nepustila ...

Julia Golding - Najít sky

1. prosince 2015 v 12:53 | Silmarilli
Série : Beenedict
Díl : 1
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 240

Většinu z nás trápí pocit, že někde na nás čeká něco lepšího, ale ne a ne to najít. Co byste dělali, kdybyste najednou zjistili, že ten nejvíc sexy kluk ve škole je pro vás ten pravý - vaše druhá polovina? Sky je stydlivá angická dívka, která právě nastoupila na americkou střední ve Wickenridge. A právě se chystá všechny překvapit - a sebe ze všeho nejvíc.

Z téhle knihy jsem trochu rozčarovaná. Není ode mě správné, abych hodnotila chyby v knize když ani já nejsem užasný češtinář, ale pravdou je, že nevím co s tím. Ze začátku kniha nevypadala vůbec špatně i když se to tvářilo jako tuctová knížka, která nebude oplívat svou originalitou,v momentě kdy e v knize začalo zminovat o Savntech, trochu jsem znějistěla. Ve výsldku by ovšem Savanti byly užasní. Nebo aspoň mě zaujal , tenhle svět, bohýžel si s tím podle mě autorka nevyhrála jak by měla. Kde nemusela ztrácet čas tam ho tratila a kde by to stálo za to s tím pohrát, tam jak si zbytečně spěchala.

Takže můj konečný verdikt, je asi takový, že si knihu klidně přečtěte, ale nic vám nedá, ba naopak budete naštvaní, že by to byl celkem dobrý příběh, kdyby se toho ujal někdo jiný!

Fukuda Andrew - Hon

25. listopadu 2015 v 18:39 | Silmarilli
Série : Hon
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR ? 2014
Počet stran : 304
Nakladatelství : Fragment

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Upřímně řečeno, na tuhle knihu jsem čekala opravdu dlouho a musím přiznat že jem od toho čekala něco víc. Sice se mi libil svět, který autor vytvořil a bylo zajímavé pro změnu číst něco takového, druhý díl si asi nepřečtu. Bhužel se mi to četlo celkem těžko a pravidelně jsem se přistihla jak přemýšlím nad něčím uplně jinýám, čili mě kniha tak uplně nezaujala.Ivy Alexandra - Levet

21. listopadu 2015 v 18:37 | Silmarilli
Rok vydání : 2014
Počet stran : 103
Nakladatelství : Levné knihy

Chrliči neuctívají odlišnosti - a Levet je nepochybně jiný. Od miniaturní postavy, k opravdu bestiálnímu vzhledu a křehkým, jemným křídlům, se ho straní dokonce i vlastní rodina, která ho vyhnala z milované Paříže. To, že je jediným chrličem, který kdy pomohl porazit Temného pána a jeho hordy přisluhovačů, neudělalo žádný dojem. Ale teď se Levet vrací domů, rozhodnut, že bude znovu oficiálně přijat do Chrličského cechu. Aby tak učinil, musí čelit té nejobávanější chrličce v celé Evropě. Té, která se ho pokusila zabít již jako dítě: vlastní matce...

S několika málo spojenci může Levetovo přežití záviset jen na pomoci dvou cizinců: Vally, nádherné, ale zraněné víly, a Elijahovi, divoce majetnickému, zamilovanému vůdci upírského klanu, kterému se ona nedokáže zcela poddat - dokud se do toho nezaplete Levet..

I když jsem celou sérii od Ivy měla strašně ráda, tak touhle knihou mě velice zklamala! Leveta jsem milovala a tak bylo jasné, že si ho přečtu. Celá kniha na mě působila tak nějak uspěcchaně, nedodělaně. Prostě straašně urychlené, aby si snad autorka mohla připsat na učet jen další knihu...

Halina Birenbaum - Naděje umírá poslední

19. listopadu 2015 v 18:36 | Silmarilli
Orig. Název : Nadzieja Umiera Ostatnia
Rok vydání : 1967
Rok vydámí v ČR : 2010
Počet stran : 255
Nakladatelství: Jota

Kniha vypráví o osudu autorky, která měla v okamžiku propuknutí druhé světové války 10 let a byla žákyní jedné varšavské obecné školy.
V září 1939 žila s rodiči a bratry v ul. Nowiniarské. Museli se přestěhovat do ghetta, kde žili až do vypuknutí povstání. Nějakou dobu se skrývala v bunkru na ul. Milé. V květnu 1943 byla převezena do koncentračního tábora Majdanek. Prošla také tábory Osvětim a Ravensbruck. Osvobození se dočkala v táboře Neustadt-Glewe. Většina jejích nejbližších se konce války nedočkala...

Myslím, že těmito knihami by jsme si měli často připomínat, čeho jsou lidi schopni. Jaké zvěrstva se děli. Na tohle téma jsem přečetla dost knih, ale žádná se nerovnala téhle. Autorka svuj žigvotní příběh vyprávěla s citem. BYlo užasné se prostřednictvím autorky ocitnout v době, která je pro mě naprosto šílená. Nebudu tu tvrdit že už určitě vím jaká muka to pro lidi tenkrát byla, protože si myslím, že si to člověk nedokáže představit i kdyby mu to někdo líčil sebe lépe. Ale mám aspoŇ určitou představu a tím pádem autorku nesmírně obdivuju, jak to všechno zvlála. Nejsem si jistá, jestli bych po ztrátě tolika blízkích našla chut ještě žít..... Tohle určitě doporučuji!!!!

Christina Lauren - Božský cizinec

16. listopadu 2015 v 18:36 | Silmarilli
Série : Božský Bastard
Díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Jota

Aby unikla expříteli, který ji podváděl, rozhodne se Sara Dillon odstěhovat do New Yorku, kde hodlá najít vzrušení, bez toho, aby se musela vázat. Takže když v jednom klubu potká neodolatelného sexy Brita, neočekává nic jiného, než noc plnou zábavy. Ale způsob - a rychlost - s jakou ztrácí zábrany ji dovede k jednorázovce i Božskému cizinci.

Celé město ví, že má Max Stella rád ženy, ne že by kdy narazil na takovou, co by si rád udržel. Až do chvíle, kdy potká Saru, která mu dovolí daleko víc, než jiné ženy - například pár velice choulostivých fotografií. Pak se začne ptát sám sebe, jestli pro něj mimo ložnici existuje také něco jiného.

Tajné a žhavé schůzky na místech, kde je můžou přistihnout, jsou pro Saru menším zlem i strašákem, než soukromé prostory, kde by se s Maxem mohla více sblížit.

Pro mě taková ta průměrná kniha, kde se nic nového a zajímavého neděje. Kde od první stránky tušíte jak to celé skončí a v podstatě očekáváte všechno co příjde. Je to taková příjemná a nenáročná oddechovka

Christina Lauren - božský bastard

27. října 2015 v 11:26 | Silmarilli
Origin. Název : Beautiful Bastard
Série : Božský bastard
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 304
Nakladatelství : Jota

Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný - a naprosto neodolatelný. Božský bastard.

Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní - naprosto nesnesitelné - stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout - nebo je rovnou poslat k čertu -, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.

Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.

Asi bych měla začít rovnou do zaáčku, byla jsem překvapená jak rychle se děj začal rozbíhat. I když nemám ráda sálodlouhé obkecávání, než se člověk dostane k něčemu podstatnějšímu, tady to zase bylo možná až extrémně rychlé. Což ničemu zas tak nevadilo, jen že jsem očekávala nějaký pomalejší start.
Abych to možná co nejvíc zkrátila, příběh byl dost tuctový a v podstatě od začátku tak nějak tušíte jak to celé bude probíhat.Chápu, že v tomhle žánru možná není uplně lehké napsat něco originálního,ale v podstatě každá věta co čtete, vám pět minut předtím koluje v hlavě, že to tam určitě bude.
Konec knihy byl taky hrozně a zbytečně uspěchaný. Měla jsem pocit, žeb to chce mít autorka hodně rychle za sebou, což se jí i povedlo. Nic světoborného to opravdu teda není.....

Dickinson Matt - smrtící chaos

22. října 2015 v 8:55 | Silmarilli
Rok Vydání : 2012
Rok vydání v ČR: 2012
Počet stran : 304
Nakldatelství : Fortuna Libri

Zdánlivá drobnost - mávnutí motýlích křídel - uvede do chodu řetězec dramatických událostí a osudově ovlivní životy mnoha lidí. Matt Dickinson ve své mistrně napsané próze zavede čtenáře v krátkých "klipových" vstupech do rozličných prostředí - třeba na severní stěnu Mount Everestu, na palubu Boeingu 747, k jezeru Malawi, na dostihovou dráhu - a nechá je se zatajeným dechem sledovat klíčové okamžiky v životě svých hrdinů. Román vycházející z teorie chaosu je určen všem, kdo milují napětí, ale nespokojí se jen s povrchní četbou. Klade řadu provokativních otázek a přináší překvapivé odpovědi.

Někteří přežijí. Jiní zemřou. Všichni jsme propojeni.

I když jsem si na toto téma přála přečíst knihu už hodně dlouho, pořád jsem ton odkládala. A abych byla naprosto upřímná, bylo to zajímavé, velmi lehké čtení a člověk knihu mol kdykoliv odložit a zase se k ná vrátit. A i když jsem od knihy očekávala něco malinko jiného, nebylo to špatné a nějak nelituji, že jsem si knihu pořídila :)

Green John - Hledání Aljašky

13. října 2015 v 16:51 | Silmarilli

Hledání Aljašky
rok vydání : 2005
Rok Vydání v ČR : 2013
Počet stran : 256


Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat "velké Možná", je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

Tahle kniha, se mi líbila víc, než papírová města i když musím říct, že charakter postav je dost podobný. A i když je příběh místy předvídatelný, tak je i velice silný. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím, protože, to pro mě bylo opravdu příjemné a krásné čtení. Pokud bych měla být přehnaně kritická, určitě by se něco našlo ale proč za každou cenu hledat chyby. Jako celek takový se mi to opravdu líbilo a stálo to za přečtení :)

Green John - Papírová města

9. října 2015 v 16:50 | Silmarilli
Papírová města
Rok vydání : 2008
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : knižní klub


V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?


Pokud mám být naprosto upřímná o autorovi, jsem se dozvěděla díky jeho velkému hitu hvězdy nám nepřáli, který jsem bohužel nečetla, ale pouze viděla ve filmovém zpracování. Příběh mě opravdu chytil za srdce a já posmrkala nejedny kapesníčky.
NA popud toho jsem si říkala, že by nebylo špatné vyzkoušet od něho i něco jiného a tak jsem šáhla po papírových městách, které už jsou také z filmované.
Příběh je psán z pohledu mladého kluka Qunentina, který nás v prvních stránkách zavede do jeho dětských let, kde vysvětluje, jak moc je posedlý svvou sousedkou Margo. Mně se charakter MArgo absolutně nelíbil a myslím, že ani do ted jsem nebyla schopná pochopit co na ní Quentin viděl.
Každopáně první polovinu jsem totálně zhltala a příběh mě dost zaujal. Říkala jsem si, že je to něco pro mě ještě neotřepaného. O to větší bylo zklamání, když druhá polovina sklouzla do nudné formy, která čtenáře rychle odradila. V podstatě jsem druhou polovinu četla jen z povinnosti a z mírné zvědavosti, jestli Margo opravdu najdou. Naštěstí mě autor uplně neodradil a tak od něho vyzkouším ještě nějakou knihu...

Caine Rachle - pán hruzovlády

27. září 2015 v 10:44 | Silmarilli
Série : Upíři z Morganville
Díl : 5
Rok vydání : 2008
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 250
Nakldatelství : Brokilon

V univerzitním městě Morganville v Texasu žili upíři a lidé v relativní harmonii bez krveprolití... až do příjezdu Bishopa, vyššího upíra, jenž vyhrožuje rozbitím křehkého příměří a jehož vinou opět získá pojem upír svůj hrůzný význam. Bishop však není jedinou hrozbou...

Divoká tmavá oblaka slibují bouři ničivých rozměrů. A zatímco se studentka Claire Danversová a její kamarádi připravují bránit Morganville proti přirozeným i nepřirozeným elementům, stane se, co nikdo nečekal: morganvillští upíři se začnou jeden po druhém ztrácet. A Claire musí přijít na to proč. Odpověď ji však může zahnat do spárů Bishopa... nebo smrti.

Tak nevím, ale začínám mít pocit, že ti co série strašně prodlužují, si pak ode mě vyslouží čistou kritiku. Protože at jsem se snažila sebevíc, nešlo to abyh to četla s usměvem. Prostě mě to nebvilo. Ale uspěšně dočteno :)

 
 

Reklama