Knížky co sem četla

Neil Chloe - dvojí kousnutí

19. dubna 2016 v 10:25 | Silmarilli
Orig.Název : Twice Bitten
Série : Upíří z Chicaga
Díl : 3
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom PrintKožoměnci z celé země se sjíždějí do Větrného města. Mistr upír Ethan Sullivan jako smířlivé gesto nabídl jejich vůdci velmi speciálního bodyguarda: Merit, nejnovější chicagskou upírku. Merit má chránit alfu Gabriela Keena, a když už je u toho, tak i dělat upírům zvěda. Naštěstí jí Ethan k tomu všemu nabídne i žhavé tréninky ve dvou, aby jí pomohl lépe se připravit na tuto misi…
Bohužel však po Gabrielovi někdo začne střílet a Merit se brzy ocitne v palebné linii. Bude potřebovat jakoukoli dostupnou pomoc, aby mohla vystopovat záhadného násilníka, jenže kamkoli se obrátí, narazí na vzrůstající napětí mezi nadpřirozenými bytostmi - a v neposlední řadě mezi sebou a jistým zelenookým, několik let starým upírem…

Na Merit jsem si musela zvykat hodně dlouho, tohle je první díl, kdy jsem si skutečně fandila, proto že mě zaujala a né pro to, že se to očekává. Buď je tento díl opravdu lepší, než ty předchozí, nebo se mi Merit konečně prodrala pod kůži. Kdo to ještě nedokázal je Ethan. Mám pocit, jakoby autorka jejich vztah chtěla udělat co nejvíc komplikovaný a zajímavý, až mi to k hlavním postavám moc nesedí. Nakonec když se přez to přenesete čeká vás sledování klasického dilematu, jestli to bylo dobře, nebylo dob ře, proč spolu mají být, proč spolu nemají být. V tomto ohledu bych čekala aspoň trochu kreativity. Na mě to působilo strašně otřepaně. Když ovšem pominu Merit a její intimní život, kniha byla podle mě povedená. Napínavá a konečně mě strhla tak jak jsem to u téhle série ještě nezažila. Zajímalo by mě jestli jsem měla ten problém pouze já a nebo i někdo další :)

Courtney Cole - Nocte

14. dubna 2016 v 10:22 | Silmarilli
Série : Nocte
Díl : 1
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina - moje dvojče, můj bratr Finn - je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stéb la. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.

Konečně jsem se dokopala k téhe knize, na kterou jsem se opravdu těšila. Kniha opravdu vybočuje z řady, jak slibují mnozí čenáři a mě se to hrozně líbilo.
Když jsem knihu začala číst, byla jsem taková rozpolcená a nedokázala jsem určit jestli se mi líbí nebo ne. Něco mi na tom prostě nesedělo a to stejné nutkání mě tlačilo číst dál. Nakonec jsem se do toho opravdu začetla a celý příběh mě pohltil touhou, dočíst se k jádru věci a vyřešit co je za ten problém. S každou další kapitoou, jakoby vyvstaly další otázky na které bohužel do teď nemám odpověd.
Nakonec ale zjistíte jak moc je to silný příběh a jak moc je to smutný příběh. To že autorka hned v uvodu upozorňuje na to jak moc je to temné a smutné mě neodradilo a moc jsem tomu nevěřila. Nakonec jsem i já uroňila pár slziček ( na to se moc nedívejte, bulím u všeho ).
Určitě doporučuji a pokud na konci knihy budete nedočkavý a zvědavý jako já a kniha ve vás vyvolá tolik otázek co ve mě, tak mám pro vás ujištění, že se možná odpovědí dočkáme. Ve výsledku to má být totiž trilogie, aspoň podle toho co jsem na internetu vypátrala.

Sarah J. Maas - Skleněný trůn

10. dubna 2016 v 10:21 | Silmarilli
Série : Skleněný trůn
díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 392
Nakladatelství : CooBoo

Celaene je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu - stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ovšem během výcviku se pokusí o útěk a je odsouzena k trestu smrti. Nemilosrdný král vládnoucí železnou rukou jí nabídne poslední šanci - stane se královským šampionem a nastoupí do hry o přežití. Jestliže porazí dalších 23 šampionů, získá svobodu.
Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností - Celaene teď o svůj život bojuje nejen se soupeři, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Příběh to nebyl špatný, nicméně někdy opravdu zbytečně zdlouhavý. Claena se mi hned v prvních stránkách zalíbila, navíc vás autor nenudí dlouhým nudným začátkem , ale v podstatě hned skočíte do zajímavého děje. Co mi na hlavní hrdince vadilo byla ta rozpolcená osobnost. Chvílemi na mě působila jako tvrdačka, která si poradí opravdu se vším a chvílemi jako holka, která je pravý opak.
Děj je sice napínavý, ale opravdu jsou místa kde jsem se nudila a přeskakovala.
Podle mého konečného názoru to není špatné dílo, druhý díl si určitě přečtu.....jsem zvědavá jak to bude vypadat dál.

Keri arthur - nebezpečné hry

3. dubna 2016 v 10:21 | Silmarilli
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl : 4
Rok vydání : 2007
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 224
Nakladaelství : Fantom Print

V melbournském podsvětí existuje noční klub, kde se dají ukojit všechny touhy a naplnit všechny fantazie. Pro Riley Jensonovou se však jeden takový klub stal posedlostí. Riley, vzácný hybrid upíra a vlkodlaka, se sem ale nežene za vášněmi, nýbrž sleduje neznámého zabijáka, pro kterého se žhavý noční podnik stal loveckým revírem.
Riley si má naklonit jedinou "vstupenku" do přísně střeženého klubu: Jina, barmana s neodolatelným tělem, který by jí mohl poskytnout klíč k odhalení vraha, jakého Direktorium nepamatuje. Riley, která se musí vypořádat s bývalým zvlčilým kolegou, a také s pozorností bývalého milence, následuje Jina do říše rozkoší, o jakých se jí ani nesnilo.
V zápalu vášně a ve stínu nebezpečí se rozkrývá šokující tajemství, a sama Riley se stane předmětem touhy číslo jedna.

Opět jsem se musela usmát nad tím jak Riley volila mezi Quinnem a Kelenem. Tahle kniha je originální hlavně díky hlavní hrdince, která především přemýšlí svými spodnímy partiemi. :)

U Autorky je z každdým dalším dílem viděn určitý posun a zlepšení kvality celé série. Trochu mě mrzí, že někde uvázlo vydávání dalších dílů, protože když už to mám rozečtené, chtěla bych číst dál. Na to si všem budu muset určitě počkat.

Mám ráda v knihách humor, takže každá kniha u které se občas zasměju, nebo pousměju má ode mně hned plusové body,ktéhle knize patří taky. Nakonec kniha nezklamala ani svou akcí a mě jen může mrzet, že nemáme k dispozivi další díly :)


Messum Kent - Návnada

1. dubna 2016 v 10:20 | Silmarilli
Název : Nádvnada
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 222
Nakladatelství : Alpress


Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově, aniž tuší, jak se sem dostali. Všechny drží ve spárech neovladatelná závislost na heroinu. Z lodi kotvící na dohled jim nikdo nespěchá na pomoc. Pak najdou vzkaz, že pro další dávku si musí doplavat na vedlejší ostrov přes zátoku zamořenou žraloky. Pozorovatelé na lodi se baví a sázky na život se zvyšují…

Když mi tahle kniha byla doporučena od kamarádky, jen jsem nedůvěřivě na knihu zírala. Nálepka pod kterou se kniha snaží víc prodat ( pro příznivce hunger games ) mě spíše odrazovala. Člověk se totiž těší na to nejlepší a častokrát je pak opravdu zklamaný. A nespletla jsem se.
Ten potenciál tématu se kterým se v této knize pracuje je obrovský, ale nevyužitý. Mohlo z toho být daleko víc. Celkově to na mě působilo, jako odbyté dílo. Jednak jsem se do děje nemohla plně ponořit, což možná způsobil i styl psaní, kdy neustále odbíhal autor do minulosti postav. Nebo to má na svědomí děj, který na mě pusobil jak si odfláknutě. Autor nešel ani do hloubky příběhu, což taky podle mě ubralo na kvalitě. Chtělo to mnohem detailněji vykreslit charaktery postav. Neměli jste prostě možnost si na postavy zvyknout. Čekala jsem taky mnohem více napětí a větší rozmanitost. Navíc bych očekávala, že se autor více ponoří do problémů závislých a bude tam více konfliktů. Trošku mi neseděl celkem hladký průběh, vzhledem k tomu co jsem o postavách věděla.
Kniha se tedy bohužel moc nepovedla a znova opakuji je to škoda, protože potenciál byl opravdu hodně vysoký

Veronica Rossi - Do poklidné modři

22. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Série : Nebe
Díl : 3
Počet stran : 416
Nakladatelství : Knižní klub

Árie a Perry jsou rozhodnuti najít Poklidnou modř, bezpečné útočiště před éterovými bouřemi dříve než Sobol a Hess. V jeskyni, kde nalezli provizorní útočiště, se snaží usmířit obě skupiny, Osadníky a Outsidery, které spojuje jen nenávist k jejich zoufalé situaci. Čas běží a je třeba zachránit Uhlíka, kterého kvůli jeho neobyčejným schopnostem unesli Sobol s Hessem.

Pak dorazí žalem zničený, rozzuřený Roar a svou touhou po pomstě všechny uvrhne do nebezpečí.
Perrymu a Árii nezbývá než sestavit zcela nepravděpodobnou družinu a vydat se na beznadějnou záchrannou akci.

Uhlík není jen klíčem, který jim odemkne Poklidnou modř, a jedinou nadějí na přežití - je to i jejich kamarád. V umírajícím světě má smysl jediné - přátelství.

Uhlíka mě bylo opravdu líto. To je první myšlenka, která mi vyvstane, když si vzpomenu na tuhle knihu. Za mě to byl nejlepší díl téhle série. Co mi opravdu vadilo, byl začátek. Tenhle třetí díl jsem sehnala až po celkem dlouhé době a vůbec jsem netušila kde jsem skončila. Autorka se okamžitě pustila do děje a vůbec čtenáře do příběhu nezavede. Já jsem neustále pátrala kde jsem to vlastně skončila a co se zrovna děje. Což je opravdu velké mínus. Ostatně podobné problémi mě provázeli celou sérii, jakoby to autorka neměla vůbec pod kontrolou. I když námět zněl dobře, znovu už bych se do toho asi nepouštěla

Becca Fitzpatrick - černý led

14. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Origin.Název - Black Ice
Rok vdání : 2014
Rk vydání v ČR : 2015
Počet stran : 392
Nakladatelství : Egmont

Někdy je nebezpečí sotva patrné - až dokud není pozdě.

Britt Pfeifferová se připravovala na výlet do Tetonských hor, ale nečekala, že se k ní bude chtít přidat její bývalý přítel Calvin, který ji stále pronásleduje v myšlenkách. Jenže než stačí Britt zpracovat své city ke Calvinovi, nečekaná bouře ji přinutí vyhledat přístřeší v osamělé chatě u dvou velmi hezkých obyvatel - jenže tito muži jsou uprchlíci a uvězní
ji jako rukojmí.
Britt výměnou za svůj život souhlasí s tím, že muže převede přes hory. Ví, že musí zůstat naživu dost dlouho na to, aby ji Calvin našel. Všechno je ještě horší, když Britt objeví mrazivé důkazy o vraždách, ke kterým došlo v okolních horách. Tento objev z ní však může udělat vrahovu příští oběť.
Jenže v horách není nic takové, jak se zdá, a všichni něco tají, včetně Masona, jednoho z Brittiných únosců. Jeho laskavost Britt mate. Je Mason nepřítel, nebo spojenec?
Černý led je romantický thriller Beccy Fitzpatrickové zasazený do zrádných kulis Tetonských hor ve Wyomingu.

Zamilovat se by nikdy nemělo být takhle nebezpečné.

Knihy s podobnými témati mě nikdy nelákali a ani nebavili. Díky Becce Fitzpatrickové mohu změnit názor. Téměř od začátku jsem byla napnutá jak struna, není pochyb o tom, že spisovatelka vás umí vtáhnout do děje a donutí vás si hlavní hrdinku celkem zamilovat. Což se nedá říct o její nejlepší kamarádce Korbie a Calvinovi. Korbie byla pro mě ufňukaná a mírně rozmazlená a k hlavní hrdince mi prostě nepasovala. Calvina jsem nemohla vystát od samého začátku a i když tam byly pasáže, které mě donutili nad ním občas zalitovat, vůbec to nepomohlo a trošku mě Britt rozčilovala jak na něm byla fixovaná. Což byl nejspíš záměr autorky. Jako celek bych to hodnotila celkem kadne. Je tam dost nečekané akce, nepředvídatelné události a tahle spisovatelka umí podle mě navíc příběh docela dobře prodat. Po přečtení, jsem měla v hlavě pár otázek ohledně vedlejších postav a proto mě trošku mrzelo že to autorka nerozvedla, na druhé straně příběh nebyl o nich že....

Castová P.C. a Kristin - Neferetino prokletí

6. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Série : Škola noci
Díl : 3
Název : Neferetino prokletí
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 176

Třetí novela ze světa Školy noci poodhaluje tajemství minulosti temné upíří čarodějky Neferet. Co stálo na počátku jejího šílenství a krutosti? Chicago, 1892. Rodina bankéře Barretta Wheilera prožívá tragédii: jeho krásná žena umírá společně s dítětem při porodu. Šestnáctiletá dcera Emily ztrácí matku a zároveň se musí ujmout povinností paní velkého domu. Dívka, kterou dosud zajímaly jen módní šaty a projížďky na kole, poznává, jak těžký je úděl dospělé ženy. Nerudný otec navíc zařídí, že se Emily stává téměř vězeňkyní ve svém vlastním domově, kde musí noc co noc čelit mučivým obavám, s nimiž se nemůže nikomu svěřit. A proto si Emily Wheilerová vede deník…

TAk jo, i kyž mi už škola noci leze pěkně krkem, tahle novela byla zajímavá a donutí čtenáře zamyslet se nad nenávistí k Neferet. Trošku víc jí po tomhle člověk chápe. Víc k tomu nemám co dodat.

Castová P.C. a Kristin -Kalonův pád

3. března 2016 v 12:30 | Silmarilli
Série : Škola noci - novely
Díl : 4
Název : Kalonův Pád
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 152

Kdysi oddaný a láskyplný, poté nepřítel a zrádce: strašlivá tajemství Kalonovy minulosti byla odhalena… Bohyně Nyx je věrná, milující a spravedlivá, ale také osamělá. Z moci slunce a měsíce se proto zrodí dva bratři - zlatokřídlý Erebus, zábavný společník a dobrý přítel, a stříbrokřídlý Kalona, odvážný bojovník a vášnivý milenec. Kalona miluje svou bohyni z celého srdce, tíží ho však nejistota a užírá se žárlivostí. Stále více touží být pro Nyx tím jediným a jeho nenávist k bratrovi den ze dne sílí. Netuší, že jeho hněv může ohrozit nejen bohynino štěstí, ale i rovnováhu celého vesmíru. Na svou příležitost totiž číhá Temnota…

Opravdu mě to mrzí, ale i když byly novely vždycky fajn, nějak už jsem unavená z celé série školy noci a jejich dodatků. Spíš jsem to četla pouze z povinosti a nějak si to neužila. Což je škoda, protože v této novele se čtenář dozvídá plno zajímavých informací a asi jsem si měla dát ostup abych si to správně vychutnala. Ale jsem strašně ráda, že už to mám za sebou....

Andrews Ilona - magie na vzestupu

16. února 2016 v 8:45 | Silmarilli
Série : Kate Daniels
Díl : 6
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Fantom Print

Kate a její druh Curran, Pán šelem, se potýkají se závažnou situací, z níž se svírá srdce. Ve Smečce se mnoho dětí kožoměnců nedožije dospělosti, protože nejsou schopné ovládnout svá vnitřní zvířata. Sice existuje lék, který jim v tom může pomoci, ale tajemství jeho výroby bedlivě střeží evropské smečky a v Atlantě je ho k dostání jen velmi málo.
Kate nedokáže přihlížet, když trpí nevinní, ale hrozí, že řešení, jež se jim s Curranem naskytlo, může být ještě mnohem bolestivější. Evropští kožoměnci, kterým už se jednou podařilo nad Pánem šelem vyzrát, ho požádali, aby jako neutrální třetí strana zprostředkoval vyřešení jednoho sporu a zaplatí mu za to právě lékem. Kate a Curran vědí, že musejí nabídku přijmout - v sázce je přežití mladých lidí a budoucnost Smečky -, ale ani na minutu nepochybují, že míří přímo do pasti…

Jsem docela veliký fanda této celé série a o to víc mě těší, že knihy nztrácí na kvalitě. V tomto dílu se hrdinové vydávají za oceán a podle mě změna protředí knize jen prospěla. Navíc tam bylo opravdu plno napínavých scén a zajímavých zvratů, které vás nutí číst pořád dál a dál. Jedinou menší výtkou co mám je Curran, které by podle mě mohl být mírně sdílnější ke Kate, ale to už je jen taková menší chybička :)

Kiera Cass - první

10. února 2016 v 14:09 | Silmarilli
Série : Selekce
Díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 336
Nakladateltví : CooBoo

Když byla America vybrána do Selekce ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Není to nějak složitá série, která by nadchla náročnější čtenáře, ale taková ta jednoduchá oddechovka, po které zatoužíte být aspoň na chvíli princeznou. Aspoň po pasážích kdy popisují nádherné šaty a vy si je ve svých představách ještě zdokonalíte.
A i když to nebylo nic překvapivého a v podstatě už od prvního dílu tušíte jak to skončí, tak mě to opravdu bavilo. Hlavně se mi líbilo, jak moc se autorka snažila dát do děje trochu akce a překvapivých zvratů. Některé člověk očekává, některé moc ne.

Andrews Ilona - magie střelného prachu

2. února 2016 v 14:14 | Silmarilli
Série : Svět Kate Danielsové
rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR: 2014
Počet stran : 334
Nakladatelství : Fantom print

Román mimo hlavní řadu, zasazený do světa série Kate Daniels. Jako bonus novela Magické dary.

Andreu Nashovou možná vyhodili z řad Rytířů milosrdné pomoci jen proto, že je podle nich "hřích" být kožoměncem, ale ona se odmítá stáhnout do ústraní a lízat si rány. Možná přišla o vše, na čem dosud usilovně pracovala, ale když jí život staví do cesty překážky, je připravená se s nimi porvat - jen si na to musí vybrat ten správný kalibr. Zatímco se snaží znovu najít pevnou půdu pod nohama, pracuje pro Špičkově ostrou vyšetřovací agenturu, firmu své nejlepší kamarádky Kate Danielsové.
Ale když někdo nečekaně zabije kožoměnce pracující pro Rafaela Medranu, Andreina bývalého milence a alfu samců klanu Boud, dostane na starost ten nejhorší případ ve své kariéře. Andrea a Rafael budou muset spolupracovat, aby polapili mocného zabijáka, a stihnout to dřív, než se stačí zabít navzájem nebo než to jejich záhadný cíl udělá za ně. Ale když zachraňujete svět, občas je nějaká menší oběť potřeba, nebo ne?

Líbí se mi když si oblíbím nějakou sérii a oni vezmou jednu z vedlejších postav a rozvinou tak její osobní příběh :) I když to nebyl špatný příběh a chtěla jsem v příběhu víc Andrey a Rafaela, nějak jsem si nemohla pomoct, ale Kate a Currana jsem v tom hodně postrádala.
Hlavně jsem ráda, že autorka opět nezahálela a kromě akce, které je tam dostatek, nechybí opět ani humor. Což je pro mě obrovské plus.

Suzanne Collins -síla vzdoru

29. ledna 2016 v 9:56 | Silmarilli
Série : Hunger Games
Díl :
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 342
Nakladatelství : Fragment

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss Záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí- s výjimkou Katniss. Uspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce- reprodrozdem- bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká

Myslím, že tento díl nepotřebuje komentáře, každopádně jsem ráda, že jsem to dočetla ještě před shlédnutím posledního filmu. Třetí díl byl pro mě určitě nejslabší, přesto užasný :)

Suzanne Collins - Vražedná pomsta

13. ledna 2016 v 14:37 | Silmarilli
Série : Hunger Games
Díl : 2
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2010
Počet stran : 336
Nakladatelství : Fragment

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Ještě jsem se rozhodla tu zveřejnit další díl hunger games, který jsem dneska dočetla .Stejně jako první díl i tenhle byl plný napětí a scén, které ve filmu chyběli, trochu humoru a dalších užasných postav. Co bylo dle mého názoru menší mínus, tak fakt, že aréna je jen sotva v půlce. I když začátek nebyl nudný, trochu víc bych té arény uvítala:) A splátci byly užasní :) Asi ani nic negativního nečekejte, protože tuhle série zbožňuju

Suzanne Collins - Aréna Smrti

7. ledna 2016 v 16:10 | Silmarilli
Série : Hunger Games
Díl : 1
Rok vydání : 2008
Rok vydání v ČR : 2010
Počet Stran : 384
Nakladatelství : Fragment

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her - boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti - a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.

Jako takové vánoční předsevzetí, jsem si dala, že zvládnut přečíst všechny díly hanger games, neboť jeho filmové spracování mě uchvátilo. Nakonec se to protáhlo víc, než jsem čekala, protože nás to čte víc a já jsem druhá v pořadí po kamarádce, která čte opravdu pomalu, nemám ještě ani dočtený druhý díl. Nicméně abych to nezapomněla, napíšu aspoň zatím o prvním díle.
Musím uznat, že kniha byla naprosto fantastická( což se asi dalo předpkládat), nevím jestli to ovlivnil fakt, že jsem si tenhle svět opravdu oblíbila už dřív. Pro mě to bylo opravdu povedené počtení. Podle mě byla kniha plná napětí, které mě nutilo číst dál i když jsem děj znala. Líbilo se mi, že jsem se dočetla plno věcí, které mi ve filmu chyběli. Navíc jsem se u knihy i zasmála, což je pro mě obrovské plus. Zjistila jsem, že mám Peetu teď o něco raději :) Takže abych to shrnula, kniha má pro mě nálepku - super četba :)

Lauren Oliver - Rekviem

23. prosince 2015 v 11:41 | Silmarilli
Série : Delírium
Díl : 3
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 391
Nakladatelství : CooBoo

Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila…

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem?

Tahle série začal opravdu velmi slibně. První díl mě opravdu nadchl, na konci jsem uronila i pár slziček a pomalu vyhlížela druhý díl a i když ten druhý díl byl taky dobrý, prvnímu se to nevyrovalo. I tak to , ale bylo zajímavé čtení. Ovšem třetí díl pro mě zklouzl do takového průměru. Nečekaně je tu milostný trojuhelník, kterých mám v knihách už pokrk. Pravda je ta, že se v tom autorka moc nehnípala proto, se to dalo vydržet. Velké pozitivum byl styl psaní a pohled ze dvou stran. To se mi opravdu líbilo.

Wardo Saillo - Pláč v Poušti

14. prosince 2015 v 11:39 | Silmarilli
Origin. Název : Tranenmond
Rok vydání : 2004
Rok vydání v ČR :2006
Počet stran : 274
Nakladatelství : Ikar

Otec, bývalý světák, ale muž bez výraznějšího sebevědomí, není schopen snášet samostatnost své ženy. Rozčiluje ho, že nerespektuje konvence a neposlouchá ho na slovo. Bije manželku, dělá jí scény, žárlí na ni, propadne drogám. V hlavě se mu zrodí ďábelský plán a pětiletá dcera Wuarda se o něm dozví. Stojí před těžkým rozhodnutím - má poslechnout otce, nebo stát při matce? Wuarda udělá, co jí nařídí otec, jde si hrát se sestrou na ulici. Stane se, co matka předpověděla…
Dcera cítí, že nese vinu na matčině smrti, a trápí ji výčitky. Otec se octne ve vězení, děti jsou ponechány napospas osudu...
Dnes, po více než dvaceti letech, se Wuarda Saillo vrací na místa hrůzy. Znovu prožívá tehdejší konflikt a zbavuje se pocitu viny. Smutek ale zůstává a cesta zpět je dlouhá, slzavá a bolestná...

Knihy z tohohle prostředí jsou opravdu šílené. Nechce se člověku věřit, že ještě dnes jsou lidé někde tak ncivilizovaní a chovají se k sobě tak hrozně. Mám přečteno hodně knih podle skutečné události, ovšem vzhledem k migrantům, jsem na knihu nahlížela trochu jinak.
Člověku je až do pláče,když si představí o ponižování a to týraní, které je tam takřka běžné. Vždycky mě tyhle knihy tak rozčílí. Ta naschválná nevšímavost lidí, mě dokáže vytočit asi ze všeho nejvíc. Kdyby si lidé víc pomáhali a stáli při sobě, věčina těch věcí by se ani nestala....

Nancy Holder - Kráska a zvíře

9. prosince 2015 v 11:37 | Silmarilli
Série : Kráska a zvíře
Díl : 1
Rok vydání : 2015
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 312
Nakladatelství : Baronet

Jako mladistvé zachránil Catherine Chandlerové život tajemný cizinec, který má schopnost se proměnit v divokého tvora. O devět let později, již jako policejní detektiv, Catherine odhalí jeho identitu.
Vincent ji přitahuje a postupem času se spolu sblíží, ale Catherine ví, že jejich vztah musí přede všemi tajit, protože je pro oba nebezpečný.
Během záhadného výpadku proudu v New Yorku dojde k únosu Angela DeMarca, syna jedné z nejvlivnějších místních rodin. Catherine začne na případu pracovat se svou kolegyní, Tess Vargasovou, a vzápětí se doslechnou o další hledané osobě - otec Cat zmizel ze své vězeňské cely na Rikers Islandu.
Vincent se ze všech sil snaží Cat pomoci, ale jak napětí narůstá, pár uvízne v pasti, z níž vede jediná cesta ven. Oba se musí postavit minulosti a dokázat sílu své lásky.

Představte si celkem zajímavý příběh a někdo by vám del o něm knihu, která ovšem začíná někde u protřed příběhu. Tak přesně tak jsem se cítila při čtení téhle knihy. Někdy uprostřed knihy, kdy jsem se neutále ztrácela v ději jsem se rozhodla podívat se na seriál, který podle mého názoru nebyl vbec špatný. A když jsem se potom ke knize vrátila, četla se mi o dost lépe. To je ovšem pro mě obrovské mínus. Proto bych tuhle knihu neohodnotila nějak uspěšně a znovu bych se do toho nepustila ...

Julia Golding - Najít sky

1. prosince 2015 v 12:53 | Silmarilli
Série : Beenedict
Díl : 1
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 240

Většinu z nás trápí pocit, že někde na nás čeká něco lepšího, ale ne a ne to najít. Co byste dělali, kdybyste najednou zjistili, že ten nejvíc sexy kluk ve škole je pro vás ten pravý - vaše druhá polovina? Sky je stydlivá angická dívka, která právě nastoupila na americkou střední ve Wickenridge. A právě se chystá všechny překvapit - a sebe ze všeho nejvíc.

Z téhle knihy jsem trochu rozčarovaná. Není ode mě správné, abych hodnotila chyby v knize když ani já nejsem užasný češtinář, ale pravdou je, že nevím co s tím. Ze začátku kniha nevypadala vůbec špatně i když se to tvářilo jako tuctová knížka, která nebude oplívat svou originalitou,v momentě kdy e v knize začalo zminovat o Savntech, trochu jsem znějistěla. Ve výsldku by ovšem Savanti byly užasní. Nebo aspoň mě zaujal , tenhle svět, bohýžel si s tím podle mě autorka nevyhrála jak by měla. Kde nemusela ztrácet čas tam ho tratila a kde by to stálo za to s tím pohrát, tam jak si zbytečně spěchala.

Takže můj konečný verdikt, je asi takový, že si knihu klidně přečtěte, ale nic vám nedá, ba naopak budete naštvaní, že by to byl celkem dobrý příběh, kdyby se toho ujal někdo jiný!

Fukuda Andrew - Hon

25. listopadu 2015 v 18:39 | Silmarilli
Série : Hon
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR ? 2014
Počet stran : 304
Nakladatelství : Fragment

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Upřímně řečeno, na tuhle knihu jsem čekala opravdu dlouho a musím přiznat že jem od toho čekala něco víc. Sice se mi libil svět, který autor vytvořil a bylo zajímavé pro změnu číst něco takového, druhý díl si asi nepřečtu. Bhužel se mi to četlo celkem těžko a pravidelně jsem se přistihla jak přemýšlím nad něčím uplně jinýám, čili mě kniha tak uplně nezaujala. 
 

Reklama