Knížky co sem četla

Ivy Alexandra - Levet

21. listopadu 2015 v 18:37 | Silmarilli
Rok vydání : 2014
Počet stran : 103
Nakladatelství : Levné knihy

Chrliči neuctívají odlišnosti - a Levet je nepochybně jiný. Od miniaturní postavy, k opravdu bestiálnímu vzhledu a křehkým, jemným křídlům, se ho straní dokonce i vlastní rodina, která ho vyhnala z milované Paříže. To, že je jediným chrličem, který kdy pomohl porazit Temného pána a jeho hordy přisluhovačů, neudělalo žádný dojem. Ale teď se Levet vrací domů, rozhodnut, že bude znovu oficiálně přijat do Chrličského cechu. Aby tak učinil, musí čelit té nejobávanější chrličce v celé Evropě. Té, která se ho pokusila zabít již jako dítě: vlastní matce...

S několika málo spojenci může Levetovo přežití záviset jen na pomoci dvou cizinců: Vally, nádherné, ale zraněné víly, a Elijahovi, divoce majetnickému, zamilovanému vůdci upírského klanu, kterému se ona nedokáže zcela poddat - dokud se do toho nezaplete Levet..

I když jsem celou sérii od Ivy měla strašně ráda, tak touhle knihou mě velice zklamala! Leveta jsem milovala a tak bylo jasné, že si ho přečtu. Celá kniha na mě působila tak nějak uspěcchaně, nedodělaně. Prostě straašně urychlené, aby si snad autorka mohla připsat na učet jen další knihu...

Halina Birenbaum - Naděje umírá poslední

19. listopadu 2015 v 18:36 | Silmarilli
Orig. Název : Nadzieja Umiera Ostatnia
Rok vydání : 1967
Rok vydámí v ČR : 2010
Počet stran : 255
Nakladatelství: Jota

Kniha vypráví o osudu autorky, která měla v okamžiku propuknutí druhé světové války 10 let a byla žákyní jedné varšavské obecné školy.
V září 1939 žila s rodiči a bratry v ul. Nowiniarské. Museli se přestěhovat do ghetta, kde žili až do vypuknutí povstání. Nějakou dobu se skrývala v bunkru na ul. Milé. V květnu 1943 byla převezena do koncentračního tábora Majdanek. Prošla také tábory Osvětim a Ravensbruck. Osvobození se dočkala v táboře Neustadt-Glewe. Většina jejích nejbližších se konce války nedočkala...

Myslím, že těmito knihami by jsme si měli často připomínat, čeho jsou lidi schopni. Jaké zvěrstva se děli. Na tohle téma jsem přečetla dost knih, ale žádná se nerovnala téhle. Autorka svuj žigvotní příběh vyprávěla s citem. BYlo užasné se prostřednictvím autorky ocitnout v době, která je pro mě naprosto šílená. Nebudu tu tvrdit že už určitě vím jaká muka to pro lidi tenkrát byla, protože si myslím, že si to člověk nedokáže představit i kdyby mu to někdo líčil sebe lépe. Ale mám aspoŇ určitou představu a tím pádem autorku nesmírně obdivuju, jak to všechno zvlála. Nejsem si jistá, jestli bych po ztrátě tolika blízkích našla chut ještě žít..... Tohle určitě doporučuji!!!!

Christina Lauren - Božský cizinec

16. listopadu 2015 v 18:36 | Silmarilli
Série : Božský Bastard
Díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 320
Nakladatelství : Jota

Aby unikla expříteli, který ji podváděl, rozhodne se Sara Dillon odstěhovat do New Yorku, kde hodlá najít vzrušení, bez toho, aby se musela vázat. Takže když v jednom klubu potká neodolatelného sexy Brita, neočekává nic jiného, než noc plnou zábavy. Ale způsob - a rychlost - s jakou ztrácí zábrany ji dovede k jednorázovce i Božskému cizinci.

Celé město ví, že má Max Stella rád ženy, ne že by kdy narazil na takovou, co by si rád udržel. Až do chvíle, kdy potká Saru, která mu dovolí daleko víc, než jiné ženy - například pár velice choulostivých fotografií. Pak se začne ptát sám sebe, jestli pro něj mimo ložnici existuje také něco jiného.

Tajné a žhavé schůzky na místech, kde je můžou přistihnout, jsou pro Saru menším zlem i strašákem, než soukromé prostory, kde by se s Maxem mohla více sblížit.

Pro mě taková ta průměrná kniha, kde se nic nového a zajímavého neděje. Kde od první stránky tušíte jak to celé skončí a v podstatě očekáváte všechno co příjde. Je to taková příjemná a nenáročná oddechovka

Christina Lauren - božský bastard

27. října 2015 v 11:26 | Silmarilli
Origin. Název : Beautiful Bastard
Série : Božský bastard
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 304
Nakladatelství : Jota

Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný - a naprosto neodolatelný. Božský bastard.

Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní - naprosto nesnesitelné - stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout - nebo je rovnou poslat k čertu -, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.

Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.

Asi bych měla začít rovnou do zaáčku, byla jsem překvapená jak rychle se děj začal rozbíhat. I když nemám ráda sálodlouhé obkecávání, než se člověk dostane k něčemu podstatnějšímu, tady to zase bylo možná až extrémně rychlé. Což ničemu zas tak nevadilo, jen že jsem očekávala nějaký pomalejší start.
Abych to možná co nejvíc zkrátila, příběh byl dost tuctový a v podstatě od začátku tak nějak tušíte jak to celé bude probíhat.Chápu, že v tomhle žánru možná není uplně lehké napsat něco originálního,ale v podstatě každá věta co čtete, vám pět minut předtím koluje v hlavě, že to tam určitě bude.
Konec knihy byl taky hrozně a zbytečně uspěchaný. Měla jsem pocit, žeb to chce mít autorka hodně rychle za sebou, což se jí i povedlo. Nic světoborného to opravdu teda není.....

Dickinson Matt - smrtící chaos

22. října 2015 v 8:55 | Silmarilli
Rok Vydání : 2012
Rok vydání v ČR: 2012
Počet stran : 304
Nakldatelství : Fortuna Libri

Zdánlivá drobnost - mávnutí motýlích křídel - uvede do chodu řetězec dramatických událostí a osudově ovlivní životy mnoha lidí. Matt Dickinson ve své mistrně napsané próze zavede čtenáře v krátkých "klipových" vstupech do rozličných prostředí - třeba na severní stěnu Mount Everestu, na palubu Boeingu 747, k jezeru Malawi, na dostihovou dráhu - a nechá je se zatajeným dechem sledovat klíčové okamžiky v životě svých hrdinů. Román vycházející z teorie chaosu je určen všem, kdo milují napětí, ale nespokojí se jen s povrchní četbou. Klade řadu provokativních otázek a přináší překvapivé odpovědi.

Někteří přežijí. Jiní zemřou. Všichni jsme propojeni.

I když jsem si na toto téma přála přečíst knihu už hodně dlouho, pořád jsem ton odkládala. A abych byla naprosto upřímná, bylo to zajímavé, velmi lehké čtení a člověk knihu mol kdykoliv odložit a zase se k ná vrátit. A i když jsem od knihy očekávala něco malinko jiného, nebylo to špatné a nějak nelituji, že jsem si knihu pořídila :)

Green John - Hledání Aljašky

13. října 2015 v 16:51 | Silmarilli

Hledání Aljašky
rok vydání : 2005
Rok Vydání v ČR : 2013
Počet stran : 256


Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat "velké Možná", je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.

Tahle kniha, se mi líbila víc, než papírová města i když musím říct, že charakter postav je dost podobný. A i když je příběh místy předvídatelný, tak je i velice silný. Určitě se k této knize ještě někdy vrátím, protože, to pro mě bylo opravdu příjemné a krásné čtení. Pokud bych měla být přehnaně kritická, určitě by se něco našlo ale proč za každou cenu hledat chyby. Jako celek takový se mi to opravdu líbilo a stálo to za přečtení :)

Green John - Papírová města

9. října 2015 v 16:50 | Silmarilli
Papírová města
Rok vydání : 2008
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : knižní klub


V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?


Pokud mám být naprosto upřímná o autorovi, jsem se dozvěděla díky jeho velkému hitu hvězdy nám nepřáli, který jsem bohužel nečetla, ale pouze viděla ve filmovém zpracování. Příběh mě opravdu chytil za srdce a já posmrkala nejedny kapesníčky.
NA popud toho jsem si říkala, že by nebylo špatné vyzkoušet od něho i něco jiného a tak jsem šáhla po papírových městách, které už jsou také z filmované.
Příběh je psán z pohledu mladého kluka Qunentina, který nás v prvních stránkách zavede do jeho dětských let, kde vysvětluje, jak moc je posedlý svvou sousedkou Margo. Mně se charakter MArgo absolutně nelíbil a myslím, že ani do ted jsem nebyla schopná pochopit co na ní Quentin viděl.
Každopáně první polovinu jsem totálně zhltala a příběh mě dost zaujal. Říkala jsem si, že je to něco pro mě ještě neotřepaného. O to větší bylo zklamání, když druhá polovina sklouzla do nudné formy, která čtenáře rychle odradila. V podstatě jsem druhou polovinu četla jen z povinnosti a z mírné zvědavosti, jestli Margo opravdu najdou. Naštěstí mě autor uplně neodradil a tak od něho vyzkouším ještě nějakou knihu...

Caine Rachle - pán hruzovlády

27. září 2015 v 10:44 | Silmarilli
Série : Upíři z Morganville
Díl : 5
Rok vydání : 2008
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 250
Nakldatelství : Brokilon

V univerzitním městě Morganville v Texasu žili upíři a lidé v relativní harmonii bez krveprolití... až do příjezdu Bishopa, vyššího upíra, jenž vyhrožuje rozbitím křehkého příměří a jehož vinou opět získá pojem upír svůj hrůzný význam. Bishop však není jedinou hrozbou...

Divoká tmavá oblaka slibují bouři ničivých rozměrů. A zatímco se studentka Claire Danversová a její kamarádi připravují bránit Morganville proti přirozeným i nepřirozeným elementům, stane se, co nikdo nečekal: morganvillští upíři se začnou jeden po druhém ztrácet. A Claire musí přijít na to proč. Odpověď ji však může zahnat do spárů Bishopa... nebo smrti.

Tak nevím, ale začínám mít pocit, že ti co série strašně prodlužují, si pak ode mě vyslouží čistou kritiku. Protože at jsem se snažila sebevíc, nešlo to abyh to četla s usměvem. Prostě mě to nebvilo. Ale uspěšně dočteno :)

Castová P. C. - Odhalená

24. září 2015 v 10:44 | Silmarilli
Škola noci
Díl : 11
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 304
Nakladatelství : Knižní klub

Bývalá velekněžka Neferet utrpěla první velkou porážku. Díky své nadpřirozené moci přežila, ale než se Zoey Redbirdové a jejímu kruhu přátel dokáže znovu postavit, musí nabrat nové síly. Zdálo by se, že pro Zoey nastala tolik potřebná chvilka oddechu - Neferet však není jediné zlo, kterému čelí. Zoey se stále častěji zmocňuje pocit, že život se jí definitivně vymkl z rukou, a co víc, ani na své nejbližší už se nemůže spolehnout tolik jako dřív. Jak dlouho potrvá, než pohár její trpělivosti přeteče? A co když jejím největším nepřítelem je ona sama?

Myslela jsem, že větší dětinskost už to snad ani být nemůže, ale evidentně jsem se spletla. Opět problémy s kluky i ve škole. Nic nového. už je to nudné a velmi otřepané

Castová P.C. - Skrytá

19. září 2015 v 10:44 | Silmarilli
Škola noci
Díl : 10
Rok vydání : 2011
Rok Vydání v ČR : 2013
Počet stran : 320
Nakladatelství : Knižní klub


Neferet konečně ztratila důvěru upíří rady a byla sesazena z pozice velekněžky tulské Školy noci. Její moc to však téměř neoslabilo, a svými kouzly a krásou navíc dokáže snadno oklamat lidské obyvatele města a strhnout je na svou stranu. Zoey a její přátelé proti tomu bojují všemi možnými prostředky, ale v jejich vlastních řadách se objeví trhliny a kruh moci, na nějž spoléhají, není úplný. Další Neferetiny intriky, které ohrožují Zoeyinu nejbližší rodinu, by mohl překazit záhadný býčí chlapec Aurox, velekněžčin zdánlivě poslušný nástroj - pokud dokáže odolat Temnotě, která ho proti jeho vůli stále ovládá. Dostane šanci zvolit si správnou stranu?

Už mě chvílemi opravdu nebaví, dětinské chování některých postav a to co začalo jako slibná série, se pomalu hroutí a stává se z toho propadák.Desátý díl a konec nikde. Proč to zbytečně natahovat ?
Nikomu bych už tenhle díl nedoporučila, čtu to jen z povinosti.

Sarah Crossan - vzdor

20. srpna 2015 v 16:23 | Silmarilli
Série : Dech
Díl : 2
Rok vydáni : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : Baronet


Bea, Alina a Quinn jsou na útěku. Odstartovali povstání a byli nuceni odejít z kapsule, jediného místa, kde je dostatek kyslíku. Bea přišla o rodinu, Alina ztratila domov a Quinn výsadní postavení. Podaří se jim přežít v nebezpečné Divočině? Mohou dokončit revoluci, již začali? V patách jim je mladý voják ze Speciálních jednotek a jejich jedinou šancí je zůstat pohromadě, přestože je okolností nutí se rozdělit. Budoucnost lidstva je v ohrožení a tito čtyři mladí lidé se musí rozhodnout, kde leží jejich loajalita.

Upřímně je obrovská chyba, že jsem druhý díl sehnala až potak dlouhé době. Absolutně jsem ztratla přehled o tom co se událo, a velkou část knihy jsem si to dávala dohromady. Možná za to ,ůže i to, že je to psáno z více uhlu lidí. Proto možná v mích očích kniha mírně klesla, ale to je můj problém. Kromě toho by to podle mě jinak bylo stejně dobré jako díl první.

Kiear Cass - Elita

17. srpna 2015 v 16:23 | Silmarilli
Orig.název : The elite
Série : Selekce
Díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 318
Nakladatelství : CooBoo

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.

Trochu mě mrzí, že jsem osobně nikdy nezažila to, že bych se nemohla rozhodnout, koho miluju víc, možná bych tak pochopila Americu a možná bych přestala tolik nenávidět Aspena:) Několiik věcí tam bylo přehnané, ale i tak tahle série mě prostě něčím opravdu baví. A to i když mi někdy svým chování příjde America lehce dětinská. Každopádně i tenhle díl jsem zhltala a už se nemůžu dočkat až se mi do rukou dostane třetí díl. Každopádně jsem se dozvěděla, že se chystá i čtvrtý díl, který bude vycházet v zahraničí a opět je obálka prostě okouzlující :)

Jandy Nelson - Nebe je Všude

11. srpna 2015 v 15:44 | Silmarilli
Orig. název : The Sky is Everywhere
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 320
Nakladatelství : CooBoo

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc dotoho všeho zamiluje- poprvé v život a hned do dvou kluků. joeho tajemný usměv trumfne snad jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejták a hlavně Baileyina velká láska.

Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se z smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najd , ale nepomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.

Tohle jsem měla přečtené až překvapiv rychle. Lennie a její osud mě pohltil a i když byla kniha chvílemi dost předvídatelná a svým způsobem i dost originální.
To že je v knize dost smutku je asi pochopitelné a naštěstí mi to nelezlo krkem. Koho jsem ovšem nemohla vystát byl Toby a to i když jsem věděla, že je to hodnej kluk. Prostě jsem měla pocit, že nám tu hlavní hrdinku furt brzí a tak nějak stráhá zpět do depresí, což koneckoncu byl asi i záměr. Jinak nenáročné, a moh hezké počtení :)

J.R. Ward - Vytoužený milenec

3. srpna 2015 v 15:36 | Silmarilli
Série :Bratrstvo černé dýky
Díl : 11
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 688
Nakladatelství : Baronet

V jedenáctém svazku sledujeme příběh Qhuinna, "syna nikoho" - rodina se ho zřekla, aristokracie se ho straní; nalezl svůj osud mezi bojovníky ve válce proti Vyhlazovací společnosti. Teď má na dosah i možnost založit vlastní rodinu, přesto je ale uvnitř prázdný, protože jeho srdce patří jiné bytosti než krásné Vyvolené… A je tu Blay, který se rozhodl zapomenout na svou neopětovanou lásku ke Qhuinnovi. Příběh zvláštní lásky se prolíná s dobrodružným bojem upířích vojáků o přežití jejich rasy; na scéně se totiž objevuje nový nepřítel, který pro Bratrstvo představuje smrtelné nebezpečí.

ZAčínám nenávidět autoy , kteří se snaží ze svých výtvoru vytískat maximum. Možná bych nebyla jiná a ikdyž bych se konkrétně s Bratrstvem černé dýky těžko loučila, není lepší ukončit to ted, než časem vydávat propadáky ?
I když jsem si Qhuinna zamilovala od začátku co se v této sérii objevil, trochu mě štvalo to nekonečné omílání romáknu s Blayem a ikdyž chápu , že autorka chtěla aby se Qhuinn vnitřně otevřel a tak nějak jsem z toho měla pocit, že z něj udělala bábovku a po drsnákovi ani stopa. Chápu, že pravá láska možná, že udělá bábovku z každého druhého chlapa, ale tohle chování se ke Qhuinnovi absolutně nehodilo. Trochu to podle mě chtělo přikořenit.
Navíc mi docela vadí, jak se tam zamíchávají další a další osudy, jakoby se spřízněné duše potkávala pořád....Čistě můj názor ovšm. Jinak ale jsem zvědavá na další díl, kde by měl být opět ten hlavní Wrath Za což jsem strašně ráda a možná by nebylo naškodu se k základnímu Bratrstvu ještě jednou vrátit trochu hlouběji. Aspoň já bych to uvítala

J.R.Ward - znovuzrozený milenec

30. července 2015 v 13:02 | Silmarilli
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl : 10
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 672
Nakladatelství : Baronet

Od smrti jeho shellan už by v Tohrmentovi nikdo nepoznal toho upířího vůdce, jímž kdysi býval. Fyzicky sešlého a beznadějně zoufalého, se zlomeným srdcem ho přivádí zpět k Bratrstvu padlý anděl, který chce prospět především sám sobě. Teď znovu bojuje, nelítostný a pomstychtivý, nepřipravený čelit nové, jiné tragédii. Když Tohr začne ve snu vídat svou milovanou - uvězněnou ve studené, izolované zemi-nezemi daleko od klidu a míru Stínu - obrací se k andělovi s nadějí na záchranu té, kterou ztratil. Protože mu ale Lassiter říká, že se musí naučit milovat jinou, chce-li osvobodit svou dřívější družku, Tohr ví, že už jsou všichni předem odsouzeni… Jenomže pak se mu začne dostávat pod kůži žena s temnou minulostí. Na pozadí běsnící války s bezduchými a s novým klanem upírů, který usiluje o trůn Slepého krále, potýká se Tohr se svou pohřbenou minulostí a velmi žhavou budoucností plnou vášně… ale dokáže popustit uzdu svému srdci a všechny osvobodit?

Po delší době jsem se opět pustila do Bratrstva a hltala jsem to jako každý jiný díl. Ovšem Autunm se mi k Tohrovi nehodí. To je ale možná jen můj názor. Navíc to jejich období potřeby , začíná mi trošku vadit, že o tom hned všichni ví. Jinak ale byo užasné stejně jako předešlé díly.


Chloe Neil - Kousnutí páteční noci

27. července 2015 v 13:02 | Silmarilli
Série : upíří z Chicága
Díl : 2
Rok vydání : 2014
Poet stran : 272
nakladatelství : fantom print


Deset měsíců poté, co upíři odhalili smrtelníkům v Chicagu svou existenci, si coby celebrity užívají pozornost hodnou hollywoodských hvězd. Jakmile se však lidé dozvědí o jejich Mejdanech - hromadných večírcích, kde upíři hodují a kam si za tímto účelem vodí smrtelníky jako dobytek - začnou obyvatelé města brousit kůly.
Nyní záleží na novopečené upírce Merit, aby se znovu spojila se svou snobskou rodinou a fungovala jako prostředník mezi lidmi a krvesaji, a aby další nechutné detaily upířího života nepronikly do médií.
Někdo si však mír mezi nimi nepřeje - někdo, kdo v sobě chová dávnou zášť…

NA Merit si stále nemohu zvyknoout, nic méně se mi líbí, že Merit se Sulivanem si hned nepadají kolem krku, ale že je to mezi nimi napínavější :)

Oliver Lauren - Pandemonium

25. července 2015 v 8:51 | Silmarilli


Série: Delírium
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2013,
počet stran: 304
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání originálu: 2012

Po útěku, při němž Alex umírá, se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.Abych byla upřímná, druhý díl mě tak nenadchl jako ten první. Je sice pravda, že už je opravdu dlouho co jsem to četla, ale pamatuju si ten pocit, jak jsem z toho byla celá uchvácená a tohle ve mě nic takového nevyvolalo. A ten konec ? Nemůžu prozradit, ale ten mě trochu naštval....

Colleen Hoover - Bez naděje

18. července 2015 v 19:05 | Silmarilli
Série : Bez naděje
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 384
Nakladatelství : Yoli

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem - možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji - něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly.

Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.


Trochu jsem od této knihy čekala, že mě zklame. První polovina mě naprosto pohltila a četla a četla a četla až mě knížka totálně pohltila. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala jako naivní pubertačka a čekala co se s píběhem stane. Několik pasáží mě tam opravdu překvapilo a řekla bych, že spisovatelka to měla celkem promyšlené. Bohiužel ke konci mě kniha malinko zklamala. NA začátku byla hlavní hrdinka vylíčená jako silá žena, jestli to tak můžu říct, a i když určitě zjištění co všechno se jí v minulosti stalo by leckoho nejspíš složilo k zemi, je možná pochopitelné, že posledních několik stran z ní byl jen uzlíček nervů a jak bych to řekla já ufňukánek. Tohle mě začalo trošku nudit. A taky ty zbytečně přeslazené fráze, které se tam opakovaly neustále dokola i když čtenáři už věděli jak moc se navzájem milují....

Mc Garry Katie - překroč svuj stín

16. července 2015 v 19:05 | Silmarilli
Série : překroč svuj stín
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 376
Nakladtelství : CooBoo

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.
Musím říct, že ani byla to tuctová knížka s tuctovým příběhem, kde už od začátku tušíte jak to skončí. Není to nic pevratného a určitě tato kniha nikomu nezmění život. I tak, se ale četla velmi dobře a myslím, že to nbylo špatné. HLavní motivací pro mě v knize bylo, co se vlastně Echo doopravdy stalo. A i když to byla tuctová knížka, mě to opravdu bavilo a jse ráda, že jsem si to mohla přečíst, protože něco takového jsem potřebovala...

James Dashner - Spáleniště: Zkouška

14. července 2015 v 19:04 | Silmarilli
Série : Labyrint
Díl : 2
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 344
Nakladatekství : Yoli

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slune...

Nebylo to vůbec špatné, jenom musím říct, že u druhého dílu jsem měla co dělat se začátkem...nějak jsem se do toho nemohla dostat...
 
 

Reklama