Knížky co sem četla

Castová P. C. - Odhalená

24. září 2015 v 10:44 | Silmarilli
Škola noci
Díl : 11
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 304
Nakladatelství : Knižní klub

Bývalá velekněžka Neferet utrpěla první velkou porážku. Díky své nadpřirozené moci přežila, ale než se Zoey Redbirdové a jejímu kruhu přátel dokáže znovu postavit, musí nabrat nové síly. Zdálo by se, že pro Zoey nastala tolik potřebná chvilka oddechu - Neferet však není jediné zlo, kterému čelí. Zoey se stále častěji zmocňuje pocit, že život se jí definitivně vymkl z rukou, a co víc, ani na své nejbližší už se nemůže spolehnout tolik jako dřív. Jak dlouho potrvá, než pohár její trpělivosti přeteče? A co když jejím největším nepřítelem je ona sama?

Myslela jsem, že větší dětinskost už to snad ani být nemůže, ale evidentně jsem se spletla. Opět problémy s kluky i ve škole. Nic nového. už je to nudné a velmi otřepané

Castová P.C. - Skrytá

19. září 2015 v 10:44 | Silmarilli
Škola noci
Díl : 10
Rok vydání : 2011
Rok Vydání v ČR : 2013
Počet stran : 320
Nakladatelství : Knižní klub


Neferet konečně ztratila důvěru upíří rady a byla sesazena z pozice velekněžky tulské Školy noci. Její moc to však téměř neoslabilo, a svými kouzly a krásou navíc dokáže snadno oklamat lidské obyvatele města a strhnout je na svou stranu. Zoey a její přátelé proti tomu bojují všemi možnými prostředky, ale v jejich vlastních řadách se objeví trhliny a kruh moci, na nějž spoléhají, není úplný. Další Neferetiny intriky, které ohrožují Zoeyinu nejbližší rodinu, by mohl překazit záhadný býčí chlapec Aurox, velekněžčin zdánlivě poslušný nástroj - pokud dokáže odolat Temnotě, která ho proti jeho vůli stále ovládá. Dostane šanci zvolit si správnou stranu?

Už mě chvílemi opravdu nebaví, dětinské chování některých postav a to co začalo jako slibná série, se pomalu hroutí a stává se z toho propadák.Desátý díl a konec nikde. Proč to zbytečně natahovat ?
Nikomu bych už tenhle díl nedoporučila, čtu to jen z povinosti.

Sarah Crossan - vzdor

20. srpna 2015 v 16:23 | Silmarilli
Série : Dech
Díl : 2
Rok vydáni : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 288
Nakladatelství : Baronet


Bea, Alina a Quinn jsou na útěku. Odstartovali povstání a byli nuceni odejít z kapsule, jediného místa, kde je dostatek kyslíku. Bea přišla o rodinu, Alina ztratila domov a Quinn výsadní postavení. Podaří se jim přežít v nebezpečné Divočině? Mohou dokončit revoluci, již začali? V patách jim je mladý voják ze Speciálních jednotek a jejich jedinou šancí je zůstat pohromadě, přestože je okolností nutí se rozdělit. Budoucnost lidstva je v ohrožení a tito čtyři mladí lidé se musí rozhodnout, kde leží jejich loajalita.

Upřímně je obrovská chyba, že jsem druhý díl sehnala až potak dlouhé době. Absolutně jsem ztratla přehled o tom co se událo, a velkou část knihy jsem si to dávala dohromady. Možná za to ,ůže i to, že je to psáno z více uhlu lidí. Proto možná v mích očích kniha mírně klesla, ale to je můj problém. Kromě toho by to podle mě jinak bylo stejně dobré jako díl první.

Kiear Cass - Elita

17. srpna 2015 v 16:23 | Silmarilli
Orig.název : The elite
Série : Selekce
Díl : 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 318
Nakladatelství : CooBoo

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.

Trochu mě mrzí, že jsem osobně nikdy nezažila to, že bych se nemohla rozhodnout, koho miluju víc, možná bych tak pochopila Americu a možná bych přestala tolik nenávidět Aspena:) Několiik věcí tam bylo přehnané, ale i tak tahle série mě prostě něčím opravdu baví. A to i když mi někdy svým chování příjde America lehce dětinská. Každopádně i tenhle díl jsem zhltala a už se nemůžu dočkat až se mi do rukou dostane třetí díl. Každopádně jsem se dozvěděla, že se chystá i čtvrtý díl, který bude vycházet v zahraničí a opět je obálka prostě okouzlující :)

Jandy Nelson - Nebe je Všude

11. srpna 2015 v 15:44 | Silmarilli
Orig. název : The Sky is Everywhere
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2015
Počet stran : 320
Nakladatelství : CooBoo

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc dotoho všeho zamiluje- poprvé v život a hned do dvou kluků. joeho tajemný usměv trumfne snad jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejták a hlavně Baileyina velká láska.

Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se z smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najd , ale nepomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě? Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň.

Tohle jsem měla přečtené až překvapiv rychle. Lennie a její osud mě pohltil a i když byla kniha chvílemi dost předvídatelná a svým způsobem i dost originální.
To že je v knize dost smutku je asi pochopitelné a naštěstí mi to nelezlo krkem. Koho jsem ovšem nemohla vystát byl Toby a to i když jsem věděla, že je to hodnej kluk. Prostě jsem měla pocit, že nám tu hlavní hrdinku furt brzí a tak nějak stráhá zpět do depresí, což koneckoncu byl asi i záměr. Jinak nenáročné, a moh hezké počtení :)

J.R. Ward - Vytoužený milenec

3. srpna 2015 v 15:36 | Silmarilli
Série :Bratrstvo černé dýky
Díl : 11
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 688
Nakladatelství : Baronet

V jedenáctém svazku sledujeme příběh Qhuinna, "syna nikoho" - rodina se ho zřekla, aristokracie se ho straní; nalezl svůj osud mezi bojovníky ve válce proti Vyhlazovací společnosti. Teď má na dosah i možnost založit vlastní rodinu, přesto je ale uvnitř prázdný, protože jeho srdce patří jiné bytosti než krásné Vyvolené… A je tu Blay, který se rozhodl zapomenout na svou neopětovanou lásku ke Qhuinnovi. Příběh zvláštní lásky se prolíná s dobrodružným bojem upířích vojáků o přežití jejich rasy; na scéně se totiž objevuje nový nepřítel, který pro Bratrstvo představuje smrtelné nebezpečí.

ZAčínám nenávidět autoy , kteří se snaží ze svých výtvoru vytískat maximum. Možná bych nebyla jiná a ikdyž bych se konkrétně s Bratrstvem černé dýky těžko loučila, není lepší ukončit to ted, než časem vydávat propadáky ?
I když jsem si Qhuinna zamilovala od začátku co se v této sérii objevil, trochu mě štvalo to nekonečné omílání romáknu s Blayem a ikdyž chápu , že autorka chtěla aby se Qhuinn vnitřně otevřel a tak nějak jsem z toho měla pocit, že z něj udělala bábovku a po drsnákovi ani stopa. Chápu, že pravá láska možná, že udělá bábovku z každého druhého chlapa, ale tohle chování se ke Qhuinnovi absolutně nehodilo. Trochu to podle mě chtělo přikořenit.
Navíc mi docela vadí, jak se tam zamíchávají další a další osudy, jakoby se spřízněné duše potkávala pořád....Čistě můj názor ovšm. Jinak ale jsem zvědavá na další díl, kde by měl být opět ten hlavní Wrath Za což jsem strašně ráda a možná by nebylo naškodu se k základnímu Bratrstvu ještě jednou vrátit trochu hlouběji. Aspoň já bych to uvítala

J.R.Ward - znovuzrozený milenec

30. července 2015 v 13:02 | Silmarilli
Série : Bratrstvo černé dýky
Díl : 10
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 672
Nakladatelství : Baronet

Od smrti jeho shellan už by v Tohrmentovi nikdo nepoznal toho upířího vůdce, jímž kdysi býval. Fyzicky sešlého a beznadějně zoufalého, se zlomeným srdcem ho přivádí zpět k Bratrstvu padlý anděl, který chce prospět především sám sobě. Teď znovu bojuje, nelítostný a pomstychtivý, nepřipravený čelit nové, jiné tragédii. Když Tohr začne ve snu vídat svou milovanou - uvězněnou ve studené, izolované zemi-nezemi daleko od klidu a míru Stínu - obrací se k andělovi s nadějí na záchranu té, kterou ztratil. Protože mu ale Lassiter říká, že se musí naučit milovat jinou, chce-li osvobodit svou dřívější družku, Tohr ví, že už jsou všichni předem odsouzeni… Jenomže pak se mu začne dostávat pod kůži žena s temnou minulostí. Na pozadí běsnící války s bezduchými a s novým klanem upírů, který usiluje o trůn Slepého krále, potýká se Tohr se svou pohřbenou minulostí a velmi žhavou budoucností plnou vášně… ale dokáže popustit uzdu svému srdci a všechny osvobodit?

Po delší době jsem se opět pustila do Bratrstva a hltala jsem to jako každý jiný díl. Ovšem Autunm se mi k Tohrovi nehodí. To je ale možná jen můj názor. Navíc to jejich období potřeby , začíná mi trošku vadit, že o tom hned všichni ví. Jinak ale byo užasné stejně jako předešlé díly.


Chloe Neil - Kousnutí páteční noci

27. července 2015 v 13:02 | Silmarilli
Série : upíří z Chicága
Díl : 2
Rok vydání : 2014
Poet stran : 272
nakladatelství : fantom print


Deset měsíců poté, co upíři odhalili smrtelníkům v Chicagu svou existenci, si coby celebrity užívají pozornost hodnou hollywoodských hvězd. Jakmile se však lidé dozvědí o jejich Mejdanech - hromadných večírcích, kde upíři hodují a kam si za tímto účelem vodí smrtelníky jako dobytek - začnou obyvatelé města brousit kůly.
Nyní záleží na novopečené upírce Merit, aby se znovu spojila se svou snobskou rodinou a fungovala jako prostředník mezi lidmi a krvesaji, a aby další nechutné detaily upířího života nepronikly do médií.
Někdo si však mír mezi nimi nepřeje - někdo, kdo v sobě chová dávnou zášť…

NA Merit si stále nemohu zvyknoout, nic méně se mi líbí, že Merit se Sulivanem si hned nepadají kolem krku, ale že je to mezi nimi napínavější :)

Oliver Lauren - Pandemonium

25. července 2015 v 8:51 | Silmarilli


Série: Delírium
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 2013,
počet stran: 304
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání originálu: 2012

Po útěku, při němž Alex umírá, se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.Abych byla upřímná, druhý díl mě tak nenadchl jako ten první. Je sice pravda, že už je opravdu dlouho co jsem to četla, ale pamatuju si ten pocit, jak jsem z toho byla celá uchvácená a tohle ve mě nic takového nevyvolalo. A ten konec ? Nemůžu prozradit, ale ten mě trochu naštval....

Colleen Hoover - Bez naděje

18. července 2015 v 19:05 | Silmarilli
Série : Bez naděje
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 384
Nakladatelství : Yoli

Je lepší zjistit pravdu, nebo věřit lžím?

Když se sedmnáctiletá Sky seznámí s Deanem Holderem - možná jediným klukem, jehož provází ještě horší pověst než ji - něco se v ní změní. S ním poprvé ucítí něco, co v ní všechny povrchní známosti předtím probudit nedokázaly.

Holder ji uchvátí i vyděsí už během prvního setkání, ale hlavně ji dokáže probrat z citové otupělosti, kterou už začala považovat za součást své povahy. A vyvolat v ní vzpomínky na minulost... vzpomínky tak bolestné, že by si přála nechat je dál hluboko pohřbené.


Trochu jsem od této knihy čekala, že mě zklame. První polovina mě naprosto pohltila a četla a četla a četla až mě knížka totálně pohltila. Oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala jako naivní pubertačka a čekala co se s píběhem stane. Několik pasáží mě tam opravdu překvapilo a řekla bych, že spisovatelka to měla celkem promyšlené. Bohiužel ke konci mě kniha malinko zklamala. NA začátku byla hlavní hrdinka vylíčená jako silá žena, jestli to tak můžu říct, a i když určitě zjištění co všechno se jí v minulosti stalo by leckoho nejspíš složilo k zemi, je možná pochopitelné, že posledních několik stran z ní byl jen uzlíček nervů a jak bych to řekla já ufňukánek. Tohle mě začalo trošku nudit. A taky ty zbytečně přeslazené fráze, které se tam opakovaly neustále dokola i když čtenáři už věděli jak moc se navzájem milují....

Mc Garry Katie - překroč svuj stín

16. července 2015 v 19:05 | Silmarilli
Série : překroč svuj stín
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 376
Nakladtelství : CooBoo

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.
Musím říct, že ani byla to tuctová knížka s tuctovým příběhem, kde už od začátku tušíte jak to skončí. Není to nic pevratného a určitě tato kniha nikomu nezmění život. I tak, se ale četla velmi dobře a myslím, že to nbylo špatné. HLavní motivací pro mě v knize bylo, co se vlastně Echo doopravdy stalo. A i když to byla tuctová knížka, mě to opravdu bavilo a jse ráda, že jsem si to mohla přečíst, protože něco takového jsem potřebovala...

James Dashner - Spáleniště: Zkouška

14. července 2015 v 19:04 | Silmarilli
Série : Labyrint
Díl : 2
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 344
Nakladatekství : Yoli

Labyrint byl teprve začátek. Nalezením cesty z labyrintu to mělo skončit... Už žádné hlavolamy. Žádné proměnné. A žádné běhání. Thomas byl přesvědčený, že když se jim podařilo uniknout, vrátí se on i Placeři ke svým dřívějším životům. Nikdo však ve skutečnosti netušil, do jakého života se vracejí. Země, sežehnutá slune...

Nebylo to vůbec špatné, jenom musím říct, že u druhého dílu jsem měla co dělat se začátkem...nějak jsem se do toho nemohla dostat...

Amy Kathleen Ryan - Mlhovina

8. července 2015 v 8:55 | Silmarilli
Série : Vesmírná pouť
Díl : 1
Rok vyadání : 2011
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 304
Nakldatelství : Knižní klub


Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský - osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí - ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás.

Od téhle knihy jsem si pro změnu neslibovala vůbec nic a byla jsem příjemě překvapená. Nikdy z téhle série asi nebude obrovský trhák, ale takhle to bylo zajímavé, akční a hlavně mě to bavilo. Občas jsem tam sice měla zmatek v postavách a jejich charakterech, ale když pominu tohle, nebylo to vůbec špatné

Morgan Kass - prvních 100

5. července 2015 v 8:50 | Silmarilli
Série : Prvních 100
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 280
Nakladatelství : CooBoo


Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise.
Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.

K tomuhle se budu stavět dost skepticky. Knihu jsem sotva dočetla a nadíávala jsem, že to vypadalo daleko líp, než bylo. Nakonec jsem od čtenářu této knihy slyšela, že je stejnojmený seriál a že je o moc lepší. Musím říct, že měly pravdu. Sériál je o moc lepší než kniha

Tahereh Mafi - Jsem rozohněná

3. července 2015 v 11:00 | Silmarilli
Série : Roztříštěná
Díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou.

Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže - pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner

Nepamatuju si moje vyjádření k druhému dílu k této sérii, ale jelikož když jsem třetí díl začčínala číst a nemohla si vybavit nic z druhého dílu, myslím, že za moc nestál. Nakonec třetí díl jsem zhltla, že jsem ani nevěděla jak. Tím, že Juilliette dospěla a přestala pořád tak fňukat, si zasloužila muj obdiv a hned se mi kniha četla líp. Jediné mínu , pro mě bylo to, že závěr byl rychlí. Řekla bych až příliš rychlí, navíc konec knihy autorka vzala opravdu zbytečně moc hopem. Jinak by to bylo opravdu povedené

Scull Luke - Temné bratrstvo

1. července 2015 v 10:59 | Silmarilli
Série : Temné Bratrstvo
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 448
Nakladatelství : Host

První díl strhující trilogie od nejslibnějšího nového hlasu britské fantasy.
Je doba temna. Zásoby kouzla čerpaného z mrtvých bohů pomalu docházejí. Démoni a netvoři zamořují zemi a poslední hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Žárliví mágové tří velkých měst sedí ve svých kamenných věžích a přemítají nad tou špetkou magie, která zbývá… Není to doba stvořená pro hrdiny. Hrdinské písně jsou už dávno zapomenuty, jejich činy zůstávají nezapsány.
I v takových chvílích se však najde pár odvážlivců, kteří si uchovají jiskru naděje, spojí své síly na obranu proti tyranii nesmrtelných pánů a vytvoří nezvyklou skupinu - Temné bratrstvo.

Asi nemám na to číst knihy od spisovatelů. Nemůžu si pomoct ale knížka mi vždycky připadá ochuzená o ženské ruce. O takovou tu žeskost na kterou jsem zvyklá a kterou u knih vítám, pokud to není přehnané....A tak možná díky tomu ve mě kniha nevyvoll žádný silný zážitek, ale nemohu říct, že by to bylo špatné, to ne. Jen mi to nesedlo

David Levithan - Dash a Lily- kniha přání

22. června 2015 v 13:47 | Silmarilli
Název : Dash a Lily, kniha přání
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 276
Nakladatelství : CooBoo


Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal???) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.

TAk tohle byla taková ta odechovka, ale nápad se mi moc líbil. Ve výsledku na mě kniha pusobila opravdu dobře i když některé věci byly předvídatelné a navíc bych knihu zařadila mezi to jednoduší čtivo. Ale pravdou je, že co jsem začala číst, tak jsem hltala jednu stránku za druhou..

Neil Chloe - holky někdy kouškou

13. června 2015 v 13:43 | Silmarilli
Série : Upíři z Chicaga
Díl : 1
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom Print

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou.
Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, "majiteli panství".
Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje.
Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války - a při té poteče krev.

Na Merit a její chování jsem si musela dlouho zvykat. Né že by mi její sarkasmus nějak vadil ba naopak tohle mám v knihách ráda. Jen mi některé pasáže v knize přišly, nedotažené do konce, nebo příliš pubertální. Spoiler - navíc měla šílený strach zařadit se k domu a složit přísahu, přitom si ani nepřečetla kanon, ve kterém bylo vše vysvětleno co to doopravdy obnáší. Přece tohle je duležité, to by si přečíst měla. Zvlášt když se toho tak obávala. Nakonec jsem to dočetla a ve výsledku to nebylo nejhorší. Ještě uvidím jestli se pustím do dalšího dílu

Nix Garth - Sabriel

2. června 2015 v 13:40 | Silmarilli
Série : Staré království
Díl : 1
Rok vydání : 1995
Rok vydání v ČR : 2004
Počet stran : 336
Nakladatelství : Triton

Sabriel vyrostla daleko od Starého království, tajuplného světa, kde vládnou magické síly a kde mrtví nezůstávají mrtvými. Jednoho dne záhadně zmizí její otec a Sabriel se musí vydat na cestu plnou nástrah, aby jej zachránila. Jejími jedinými zbraněmi jsou meč a sedm kouzelných zvonků, jejími průvodci na nebezpečné pouti se stávají kocour a záhadný mladík. Nemůže si být jistá nikým a ničím, protože ve Starém království nic není takové, jak se na první pohled zdá…

Nějak jsem se do toho nemohla začíst. Aspon prvnícj několik stran, možná to bylo tím, že jsem si na styl psaní musela zvyknout. V konečném výsledku musím říct, že to nebylo špatné. Svět ve kterém se příběh odehrával byl fascinující.

Jeaniene Frost - Z hrobu

28. května 2015 v 12:54 | Silmarilli
Série : Noční Lovci
Díl : 7
Rok vydání : 2014
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fntom Print

Poslední román série Noční lovci…

Kolem upírů Cat Crawfieldové a jejího manžela Bonese vládne poslední dobou až podezřelý klid. Zdání však klame, protože je co nevidět čeká šokující odhalení, které je pošle zpět do akce. Musí totiž zabránit válce obrovských rozměrů…
Díky tajným a zrůdným aktivitám agenta CIA, který se vymkl kontrole, se nebezpečně stupňuje napětí mezi lidmi a nemrtvými. Cat a Bones svádějí souboj s časem, aby uchránili přátele před osudem horším než smrt, protože čím více tajemství odhalí, tím fatálnější jsou následky. Pokud selžou, jejich životy - stejně jako těch, na nichž jim záleží - budou viset na nepatrném vlásku.

Když se autorka této série, pokusil u prostřet knihy zabít Bonese, moje první myšlenka byla - to až tady jednou bylo ne ?. A samozřejmě taky, že umřít nesmí :)
Nicméně to bylo napsané tak nějak rychle, takže jsem v pruběhu čtení, přestávala věřit tomu, že byy Bones umřel. Nenapsala to moc přesvěčivě. Také musím řít, že i když někdo Happyend, muže považovat za takové klišé, já jsem za Happyendy ráda. Vždycky, když očtu knihu z dobrým koncem, tak jí odložím a cítím se v pohodě. Když se špatným koncem, celý den mám knihu neustále v hlavě....Takže díky za tenhle konec, užasné série :)
 
 

Reklama