Knížky co sem četla

Richelle Mead - Šachovnice bohu

23. května 2015 v 15:07 | Silmarilli
Série : Věk X
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 542
Nakladatelství : Domino

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá.

V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života.
Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace - zejména pro samotného Justina.
Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů

NO, od téhle spisovatelky a téhle série,jsem opravdu čekala víc. Hrozně mě to zaujalo a možná je moje chyba, že jsem od toho hned něco očekávala. Ve výsldku jsem se místy modlila at to mám přečtené. Abych knížce ale jenom nekřivdila, tak i já musím uznat, že se tam občas našli pasáže, které byly čtivé....

Jeaniene Frost - Jeden hrob za druhým

4. května 2015 v 8:51 | Silmarilli
Série : Noční lovci
Rok vydání : 2014
Počet stran : 224
Nakladatelství : Fantom Print

Od hrobu ji dělí jeden neopatrný krůček… Jen tak tak zabránili válce nemrtvých a Cat Crawfieldová si teď nepřeje nic jiného než trochu oddychu se svým manželem, upírem Bonesem. Nadání, které získala od voodoo královny New Orleans, přetrvává, až je nakonec vrhne opět do boje, tentokrát proti zákeřnému duchovi.
Heinrich Kramer byl před několika stoletími lovcem čarodějnic. Teď na sebe každý rok o Halloweenu bere fyzickou podobu, mučí nevinné ženy, a nakonec je upálí zaživa. Tento rok však Cat a Bones musí riskovat vše, aby ho navěky poslali na druhý břeh. Jak lze ale zabít vraha, který už je dávno mrtvý?

Já tu Cat prostě žeru, tak strašně mě mrzí, že je tohle předposlední díl, že jsem se celou dobu modlila, abych tu knížku četla věčně ! Jednou ale musí skončit všecchno a tak i tomuhle se blíží konec. Nicméně jsem si tenhle díl užila, čekám už jen na ten poslední a pak truchlit tak dlouho, dokud nevydají od ní něco dalšího. Mohly by třeba tu série co spisovatelka píše o Vladovi ...to by mohlo být taky dobré

Moriarty Liane - Manželovo tajemství

20. dubna 2015 v 12:35 | Silmarilli
Ro vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 392
Nakladatelství : Ikar

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.

Bylo to chytlavé, zajímavé a dobře se to četlo :)

Kiera Cass - Selekce

9. dubna 2015 v 12:33 | Silmarilli
Série : Selekce
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydáí v ČR : 2014
Počet stran :288
Nakladatelsství : CooBoo

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Člověk by řekl, že na ttéhle knize člověka nemuže nic zaujmout. Snad jen ta nádherná obálka. Myslela jsem si, že mě na tom nic moc nenadchne, byla jsem dost skeptická, vždyt přece je to příběh, který není ničím vyjmečný a navíc zamilovaný trojuhelnik, na ten už zaačínám být alergická.Opak je ale pravdou. Naprosto mě kniha vtáhla do děje. Americu, jsem si hned zamilovala a i když příběh, který se mezi ní a Maxonem odehrával byl trošku klišé,tak to člověka opravdu chytí a už nepustí. Aspon já jsem knihu zhltla jedním dechem a prince Maxona jsem si opravdu zamilovala. Jak moc jsem ho oblíbila mi kniha ukázala v momentně, kdy se na scénu oběvil Aspen a já zalitovala, že se vubec vrátil. Každopádně tuhle knihu vřele doporučuji a určitě se vrhnu nas další díl, jak budu mít příležitost

Lang Joachim Hans - Ženy z bloku 10

1. dubna 2015 v 9:19 | Silmarilli
Rok vydání : 2012
Rok vydání vČR : 2014
Počet stran : 328
Nakldatelství : Ikar

V mužské části osvětimského koncentračního lágru nechalo vedení SS na jaře 1943 oddělit dvoupodlažní budovu kasáren, blok 10, od ostatního táborového území. Prováděly se tam lékařské pokusy na zhruba 800 židovských ženách. Dva doktoři na nich zkoušeli metody sterilizace, jíní je podrobovali dalším experimentům.

Autor líčí, co se s těmi ženami dělo, jak zvládaly úkoly všedního dne a s jakými následky se přeživší vězeňkyně - bylo jich kolem 300 - musely po válce vyrovnávat.

M.T. Majer - Hot Boys

27. března 2015 v 11:23 | Silmarilli
Rok vydání : 2012
Počet stran : 288
Nakladatelství : Fantom Print

Hot Boys si říká skupina striptérů, kteří pravidelně přivádějí do varu návštěvnice nočního klubu Red Wolf. Jedním z nich je Chris, přitažlivý muž krátce po třicítce, který začíná být dosavadním životem unavený a uvažuje o konci striptérské kariéry.
Na jednom představení poznává fotografku Taru, která drze odolává jeho šarmu a vypracované postavě. Provokuje ho a dráždí a Chrise to k ní přes počáteční antipatii silně táhne. Snaží se ji získat, ale Tara se jakémukoliv sblížení brání. Ona jediná totiž ví, že v jejím životě je temný stín, kterému se snaží uniknout. Někdo natolik nebezpečný, že se obává o svůj život, i všech, kteří jsou jí blízcí…

Tak tohle bylo takové to počtení , naprosto nenáročné, místy usměvné a naprosto jednoduché. I když je to příběh, který je v podstatě už tak ohraný a plno lidí to kvuli tomu ani nepřečte, tak to bylo příjemné a přesně to co jsem ted potřebovala. Něco absolutně nenáročného...u čeho bych si mohla vyčistit hlavu a totálně vypnout mozek. Tak že i přez svou jednoduchost téhle knížce dávám bod :)

Colleen Houck - Tygrovo prokletí

18. března 2015 v 11:16 | Silmarilli
Série : Tygří sága
Rok vydání : 2012
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 408
Nakladatelství : CooBoo

První kniha Tygří série.
Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud?
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.

Trošku mě mrzí, že mě tohle moc nechytlo. Možná to bylo právě mím rozpoložením a potřebovala jsem nákou oddechovku, při které člověk muže číst a přitom absolut ě vypnout. Což tohle nebylo a tak i když mě to hrozně moc mrzí, musím říct, že jsem tohle ani nedočetla....

Sepetys Ruta - v šedých tonech

16. března 2015 v 10:53 | Silmarilli
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 288
Nakladatelství : CooBoo

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

Knihy s touhle tématikou mám opravdu ráda, už jenom proto, že by jsme si stále dokola měli připomínat to co se všechno stalo, aby nikdo nezpoměl kam až lidská chamtivost po nadvládě muže dojít....Je to kniha nad kterou člověk musí pořád dokola přemýšlet...


Dashern James - Labyrint - Utěk

13. března 2015 v 10:53 | Silmarilli
Série : Labyrint
Díl : 1
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 360
Nakladatelství : Yoli

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...

Tohle byla a je kniha, která mě naprosto nadchla. Ani jsem netušila, že to bude tak užasné , jaké bylo! Už mám za sebou i filmovou verzi a obojí se mi velice líbilo. Každopádně tohle u mě opravdu vede....AA už se nemohu dočkat dalšího dílu....

Young Moura - Pustina

11. března 2015 v 10:56 | Silmarilli
Série : Dustlands
Díl : 2
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 358
Nakladatelství : CooBoo

Saba doufala, že se její svět vrátí do normálu poté, co porazila Tontony a zachránila svého bratra Lugha. Všichni teď míří na západ za lepším životem a toužebně očekávaným setkáním s Jackem. Avšak nový, mnohem nebezpečnější nepřítel je na vzestupu a postupně buduje svou vizi nového světa, kde jeho odpůrci nemají co dělat. A jaká je vlastně pravda o Jackovi? Opravdu je tím, za koho se celou dobu vydával? A kam až je Saba ochotna zajít, aby dostala to, co chce?

První díl byl pro mě naprosto fascinující...hltala jsem každý řádek a knihu jsem zbožnovala. Už proto jsem neváhala a hned jakl byla možnost jsem si přečetla i díl druhý a byla jsem dost zklamaná. To co se mi na prvním díle tak líbilo, tak ve dvojce totálně zničily! Nesmím se ale vzdát. Určitě si přečtu i trojku, jestli se autorka polepší a nebo opět zhorší...

Lissa Price - banka těl- mladší

6. března 2015 v 10:55 | Silmarilli
Série : Banka Těl
Díl: 1
Vyslo v originále : 2012
VYšlo v ČR :2012
Počet stran : 344
Nakladatelství : Fortuna Libri

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu...
Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti.
Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti - a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.
Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost - a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat - a do toho ji zasáhne láska..

Určitě to byl velmi zajímavý příběh, navíc jsem tak uvažovala, jestli by to bylo opravdu možné. Aby se tenhle svět takhle změnil. Pokud ano oufám, že já to nezažiju.
Navíc musím řct, že příběh jako takový byl sice zajímavý, ale pro mě styl psaní jaksi nezáživný. Kvuli mé zvědavosti jak ten příběh celý skončí, jsem se zdárně dopracovala konce ...a pokud u nás vyjde druhý díl ...nebudu váhat a koupím si ho!

Sophie Jordán- Návrat

5. března 2015 v 10:55 | Silmarilli
Série : Drakie
Díl :3
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále :2012
Počet stran : 260
Vydavatelství : CooBoo

V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou dvakrát drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo.
S Jacindou chce opustit město u Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom že o ní Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášt poté, co uzavřela svazek s Jacindou.Záchranou skupiny nakonec ale tvoří čtyři osoby:Jacinda Tamra Cassian a Will. Všichni i když s cyhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se mí Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojcí.Cassian by jí totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je Realita...

No upřímě řečeno, jsem tuhle knihu měla doma už víc jak pul roku a nebyla jsem schoipná se do toho pustit. Vevýsledku jsem jí četla spíše z povinosti a u té povinnosti i zustanu na dále. Nebylo to nejhorší ,ale ani žádné mistrovské dílo. Další díl si přečtu bohužel, taky jenom z povinnosti, že už jsem tuhle sérii rozečetla...

Young Moira - Krvavá cesta

13. února 2015 v 20:25 | Silmarilli
Série : Dustlands
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Saba žije u Stříbrného jezera - pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi - kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř…
Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství.

Ani jsem nečekala, že kniha bude opravdu tak dobrá jak popis slibuje. Akce tam byla nadmíru dost a to mi opravdu vyhovalo. K takovým knihám nikdy nevím co víc dodat, než že ...užasné to musíte číst. Navíc tu její vránu jsem si zamilovala hned a měla jsem nutkání jí porovnávat s naší malou žlutou korelou :D směšné,ale záviděla jsem jí to jak jí Nero měl rád :)

Harkness Deborah - Stíny noci

10. února 2015 v 20:25 | Silmarilli
Série : Čas čarodějnic
Díl : 2
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 536
Nakladatelství : Knižní klub

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…

Na druhý díl jsem se nesmírně těšila. První díl mě dokonale pohltil a Dianu jsem si okamžitě zamilovala. V druhém díle je plno historie a hrozně se mi líbí jak se s některými historickými postavami, spisovatelka pohrála. Možná tam mohlo být trošku víc akce, ale i tak je tohle podle mě jedne z nejlepších sérii jaké jsem za poslední dobu četla. Upěnlivě budu zase čekat na třetí díl :)

Forman Gayle - jestli zustanu

28. ledna 2015 v 22:40 | Silmarilli
Série : Jestli zustanu
Rok vydání : 2011

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.

Tohle pro mě bylo srdce rvoucí. U takovýhlech knížek pláču pomalu od začátku až do konce. V nímám to bohužel příliš osobě , ale byla to dobrá kniha. Nic víc nebudu dodávat

Bronský Aline - Za zrcadlem

15. ledna 2015 v 22:14 | Silmarilli
Série : Za zrcadlem
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013


Má dar.
Pronásledují ji.
Je tvoje matka.
A kdo jsi ty?

V životě patnáctileté Juli má všechno svá pravidla. Vybočovat je nebezpečné, kdo neodpovídá normě, toho sledují. Ale pak Julina matka zničehonic beze stopy zmizí a její otec se třese strachy. Juli postupně začne odhalovat všechna rodinná tajemství: Máma je jedna z mála víl, kterých se společnost Normality obává. Má totiž zvláštní schopnosti. Je Juli taky taková? Společně se svou novou kamarádkou Ksy a jejím bratrem Ivanem se vydá pátrat - po zmizelé matce, po zakázaném vílím světě a po pravdě o sobě samotné.

Za zrcadlem ve mě zanechalo rozporuplné pocity. Nápad to není špatný, ale jeho zpracování mě dost mátlo. Do plno věcí jste prostě musely skočit po hlavě bez nějakého vysvětlení či uvedení do světa o kterém tato kniha vypráví. Často jsem se ztrácela a nevěděla jsem jestly jsem náhodou něco nevynechala. A nakonec to zjištění na kterém hlavní hrdinka pracovala v podstatě celou knihu, jsem já věděla už od poloviny. Některé myšlenky jakoby nebyl dotažené dokonce. Navíc na mě trochu zmateně pusobilo to jak na začátku autorka charakter některých postav vykreslila a nakonec se chovaly uplně jinak. Nesedělo mi to.Nebudu to zbytečně obkecávat, ale myslím, že další díl si už nepřečtu.

Hugh Howey - Silo

9. ledna 2015 v 22:13 | Silmarilli
Série : Silo
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 496
Nakladatelství : Knižní klub

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem.

Měla jsem určité pochybnosti o téhl knize,možná právě proto jaké má ohlasy. Ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Ponořilo mě to do světa sil, kde je život tak realistickým s tím co všechno se může stát. Lidstvo se samo zahrabává už nějakou tu řadu let a já jen můžu doufat, že se toho nedožiju. Což je dost pravděpodobné. Ze začátku jsem byla mírně zmatená , který bude ten onen co to všechno rozpoutá, ale když se to nakonec rozjelo nespustila jsem oči z vět naplněné touhle knihou. Vřele doporučuji, je to užasné a napínavé čtení, navíc podle mě není tak uplně z cesty jak už jsem se jednou zminovala.

Arthur Keir - smyslné zlo

10. prosince 2014 v 21:41 | Silmarilli
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl : 3
Rok vydání : 2007
Rok vydání v ČR : 2014
Nakladatelství : Fantom Print

Ve světě magie a svodů odhaluje noc krásu, zatracení i touhu. Riley Jensonová, napůl vlkodlak, napůl upír, pracuje pro organizaci dohlížející na nadpřirozené rasy - avšak nyní je sama.
Nadřízeným i milencům věří asi stejně jako úhlavním nepřátelům, a tak hraje podle vlastních pravidel. Jejím nejnovějším úkolem je proniknout do přísně střeženého paláce rozkoší, které vlastní zločinec jménem Deshon Starr. Tento šílený vědec již po desetiletí experimentuje v oblasti genetiky.
O Rileyinu přízeň soupeří dva sexy muži: chladný, svůdný upír, a neodolatelně přitažlivý vlkodlak. Riley musí zůstat ve střehu, protože pokud zachrání svět před Deshonem Starrem, zároveň zachrání i sebe samu - a kolem ní se zatím svírá past…

Nějak se do toho nemůžu dostat. Chvilku se mi zdá že to pujde, že to není tak špatně a pak příjdou zase pasáže, které mě od toho názoru zase odvrátí. Mám na to rozporuplné pocity.

Marissa Marr - nebezpečně krásný

1. prosince 2014 v 14:12 | Silmarilli
Série : Wicked Lovely
Rok vydání : 2012

Málokdo z obyvatel Huntsdalu tuší, že existuje ještě jiný svět, svět elfů a víl. Svět plný tajemství a nebezpečí, který je smrtelníkům zapovězený.

Aislinn vidí víly od narození, ale nikdy netušila, že ve světě éterických bytostí, před nimiž celý život utíká, bude muset sehrát zásadní roli. Vše se pro ni změní v okamžiku, kdy se setká s Keenanem, letním králem. Ten v ní spatří svou královnu, kterou marně hledá již tisíc let. S její pomocí má zachránit svět letních elfů i lidí před zlovůlí kruté zimní královny. Najde v sobě Aislinn dostatek odvahy, aby podstoupila osudovou zkoušku? Bude ochotná riskovat vlastní život, aby pomohla nebezpečně krásnému elfovi, kterého ani nezná?

Tohle jsem ani nedočetla. Není to tím, že by kniha nebyla dobrá, jen tím že tohle mi nic neříká....škoda

Alex Flinn - Dýchání pod vodou

26. listopadu 2014 v 10:01 | Silmarilli
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2001
Počet stran : 2014
Nakladatelství : MOBA

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém - věta "jaký otec, takový syn" v sobě může skrývat i cosi děsivého.

Nebylo to špatné počtení. Člověk aspon trochu nahlédne do koutu, kde lidé manippulují , ubližují a mlátí. A my můžeme sledovat pohony v hlavě hlavního hrdiny co ho v ten moment napadá a co ho přinutí s tím přestat. Nevým, jestly oprvdu takovýhle lidé prožívvají přesně tohle, ale je to aspon malinké přiblížení
 
 

Reklama