Knížky co sem četla

Amy Kathleen Ryan - Mlhovina

8. července 2015 v 8:55 | Silmarilli
Série : Vesmírná pouť
Díl : 1
Rok vyadání : 2011
Rok vydání v ČR : 2012
Počet stran : 304
Nakldatelství : Knižní klub


Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský - osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí - ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás.

Od téhle knihy jsem si pro změnu neslibovala vůbec nic a byla jsem příjemě překvapená. Nikdy z téhle série asi nebude obrovský trhák, ale takhle to bylo zajímavé, akční a hlavně mě to bavilo. Občas jsem tam sice měla zmatek v postavách a jejich charakterech, ale když pominu tohle, nebylo to vůbec špatné

Morgan Kass - prvních 100

5. července 2015 v 8:50 | Silmarilli
Série : Prvních 100
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 280
Nakladatelství : CooBoo


Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise.
Stovka odsouzenců, pronásledovaných nástrahami divoké přírody a tajemstvími své minulosti, musí bojovat, aby přežila. Nikdy se z nich neměli stát hrdinové, ale nakonec mohou být poslední nadějí pro CELÉ lidstvo.

K tomuhle se budu stavět dost skepticky. Knihu jsem sotva dočetla a nadíávala jsem, že to vypadalo daleko líp, než bylo. Nakonec jsem od čtenářu této knihy slyšela, že je stejnojmený seriál a že je o moc lepší. Musím říct, že měly pravdu. Sériál je o moc lepší než kniha

Tahereh Mafi - Jsem rozohněná

3. července 2015 v 11:00 | Silmarilli
Série : Roztříštěná
Díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Juliette čeká velká zkouška, musí ovládnout svou sílu a přestat být tou malou zlomenou dívkou.

Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou. Ale i tak to sama nedokáže - pomoct jí může jen někdo, o kom byla vždy přesvědčená, že mu za žádných okolností nemůže důvěřovat: Warner

Nepamatuju si moje vyjádření k druhému dílu k této sérii, ale jelikož když jsem třetí díl začčínala číst a nemohla si vybavit nic z druhého dílu, myslím, že za moc nestál. Nakonec třetí díl jsem zhltla, že jsem ani nevěděla jak. Tím, že Juilliette dospěla a přestala pořád tak fňukat, si zasloužila muj obdiv a hned se mi kniha četla líp. Jediné mínu , pro mě bylo to, že závěr byl rychlí. Řekla bych až příliš rychlí, navíc konec knihy autorka vzala opravdu zbytečně moc hopem. Jinak by to bylo opravdu povedené

Scull Luke - Temné bratrstvo

1. července 2015 v 10:59 | Silmarilli
Série : Temné Bratrstvo
Díl : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 448
Nakladatelství : Host

První díl strhující trilogie od nejslibnějšího nového hlasu britské fantasy.
Je doba temna. Zásoby kouzla čerpaného z mrtvých bohů pomalu docházejí. Démoni a netvoři zamořují zemi a poslední hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Žárliví mágové tří velkých měst sedí ve svých kamenných věžích a přemítají nad tou špetkou magie, která zbývá… Není to doba stvořená pro hrdiny. Hrdinské písně jsou už dávno zapomenuty, jejich činy zůstávají nezapsány.
I v takových chvílích se však najde pár odvážlivců, kteří si uchovají jiskru naděje, spojí své síly na obranu proti tyranii nesmrtelných pánů a vytvoří nezvyklou skupinu - Temné bratrstvo.

Asi nemám na to číst knihy od spisovatelů. Nemůžu si pomoct ale knížka mi vždycky připadá ochuzená o ženské ruce. O takovou tu žeskost na kterou jsem zvyklá a kterou u knih vítám, pokud to není přehnané....A tak možná díky tomu ve mě kniha nevyvoll žádný silný zážitek, ale nemohu říct, že by to bylo špatné, to ne. Jen mi to nesedlo

David Levithan - Dash a Lily- kniha přání

22. června 2015 v 13:47 | Silmarilli
Název : Dash a Lily, kniha přání
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 276
Nakladatelství : CooBoo


Dash tráví v knihkupectví Strand dlouhé hodiny a jednoho dne najde mezi ostatními knihami červený zápisník, v němž je série úkolů souvisejících s knihami. Samozřejmě mu to nedá (taky který knihomol by odolal???) a pustí se do jejich plnění. Na závěr pak napíše do zápisníků svůj vlastní úkol a nechá ho na smluveném místě. A v tom okamžiku vstupuje do hry Lily (jak už jste asi uhodli, právě ona je majitelkou zápisníku i autorkou úkolů). A následuje série šifer, dopisování, vtipných míjení se i setkávání.

TAk tohle byla taková ta odechovka, ale nápad se mi moc líbil. Ve výsledku na mě kniha pusobila opravdu dobře i když některé věci byly předvídatelné a navíc bych knihu zařadila mezi to jednoduší čtivo. Ale pravdou je, že co jsem začala číst, tak jsem hltala jednu stránku za druhou..

Neil Chloe - holky někdy kouškou

13. června 2015 v 13:43 | Silmarilli
Série : Upíři z Chicaga
Díl : 1
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fantom Print

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou.
Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, "majiteli panství".
Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje.
Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války - a při té poteče krev.

Na Merit a její chování jsem si musela dlouho zvykat. Né že by mi její sarkasmus nějak vadil ba naopak tohle mám v knihách ráda. Jen mi některé pasáže v knize přišly, nedotažené do konce, nebo příliš pubertální. Spoiler - navíc měla šílený strach zařadit se k domu a složit přísahu, přitom si ani nepřečetla kanon, ve kterém bylo vše vysvětleno co to doopravdy obnáší. Přece tohle je duležité, to by si přečíst měla. Zvlášt když se toho tak obávala. Nakonec jsem to dočetla a ve výsledku to nebylo nejhorší. Ještě uvidím jestli se pustím do dalšího dílu

Nix Garth - Sabriel

2. června 2015 v 13:40 | Silmarilli
Série : Staré království
Díl : 1
Rok vydání : 1995
Rok vydání v ČR : 2004
Počet stran : 336
Nakladatelství : Triton

Sabriel vyrostla daleko od Starého království, tajuplného světa, kde vládnou magické síly a kde mrtví nezůstávají mrtvými. Jednoho dne záhadně zmizí její otec a Sabriel se musí vydat na cestu plnou nástrah, aby jej zachránila. Jejími jedinými zbraněmi jsou meč a sedm kouzelných zvonků, jejími průvodci na nebezpečné pouti se stávají kocour a záhadný mladík. Nemůže si být jistá nikým a ničím, protože ve Starém království nic není takové, jak se na první pohled zdá…

Nějak jsem se do toho nemohla začíst. Aspon prvnícj několik stran, možná to bylo tím, že jsem si na styl psaní musela zvyknout. V konečném výsledku musím říct, že to nebylo špatné. Svět ve kterém se příběh odehrával byl fascinující.

Jeaniene Frost - Z hrobu

28. května 2015 v 12:54 | Silmarilli
Série : Noční Lovci
Díl : 7
Rok vydání : 2014
Počet stran : 256
Nakladatelství : Fntom Print

Poslední román série Noční lovci…

Kolem upírů Cat Crawfieldové a jejího manžela Bonese vládne poslední dobou až podezřelý klid. Zdání však klame, protože je co nevidět čeká šokující odhalení, které je pošle zpět do akce. Musí totiž zabránit válce obrovských rozměrů…
Díky tajným a zrůdným aktivitám agenta CIA, který se vymkl kontrole, se nebezpečně stupňuje napětí mezi lidmi a nemrtvými. Cat a Bones svádějí souboj s časem, aby uchránili přátele před osudem horším než smrt, protože čím více tajemství odhalí, tím fatálnější jsou následky. Pokud selžou, jejich životy - stejně jako těch, na nichž jim záleží - budou viset na nepatrném vlásku.

Když se autorka této série, pokusil u prostřet knihy zabít Bonese, moje první myšlenka byla - to až tady jednou bylo ne ?. A samozřejmě taky, že umřít nesmí :)
Nicméně to bylo napsané tak nějak rychle, takže jsem v pruběhu čtení, přestávala věřit tomu, že byy Bones umřel. Nenapsala to moc přesvěčivě. Také musím řít, že i když někdo Happyend, muže považovat za takové klišé, já jsem za Happyendy ráda. Vždycky, když očtu knihu z dobrým koncem, tak jí odložím a cítím se v pohodě. Když se špatným koncem, celý den mám knihu neustále v hlavě....Takže díky za tenhle konec, užasné série :)

Richelle Mead - Šachovnice bohu

23. května 2015 v 15:07 | Silmarilli
Série : Věk X
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 542
Nakladatelství : Domino

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá.

V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života.
Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace - zejména pro samotného Justina.
Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů

NO, od téhle spisovatelky a téhle série,jsem opravdu čekala víc. Hrozně mě to zaujalo a možná je moje chyba, že jsem od toho hned něco očekávala. Ve výsldku jsem se místy modlila at to mám přečtené. Abych knížce ale jenom nekřivdila, tak i já musím uznat, že se tam občas našli pasáže, které byly čtivé....

Jeaniene Frost - Jeden hrob za druhým

4. května 2015 v 8:51 | Silmarilli
Série : Noční lovci
Rok vydání : 2014
Počet stran : 224
Nakladatelství : Fantom Print

Od hrobu ji dělí jeden neopatrný krůček… Jen tak tak zabránili válce nemrtvých a Cat Crawfieldová si teď nepřeje nic jiného než trochu oddychu se svým manželem, upírem Bonesem. Nadání, které získala od voodoo královny New Orleans, přetrvává, až je nakonec vrhne opět do boje, tentokrát proti zákeřnému duchovi.
Heinrich Kramer byl před několika stoletími lovcem čarodějnic. Teď na sebe každý rok o Halloweenu bere fyzickou podobu, mučí nevinné ženy, a nakonec je upálí zaživa. Tento rok však Cat a Bones musí riskovat vše, aby ho navěky poslali na druhý břeh. Jak lze ale zabít vraha, který už je dávno mrtvý?

Já tu Cat prostě žeru, tak strašně mě mrzí, že je tohle předposlední díl, že jsem se celou dobu modlila, abych tu knížku četla věčně ! Jednou ale musí skončit všecchno a tak i tomuhle se blíží konec. Nicméně jsem si tenhle díl užila, čekám už jen na ten poslední a pak truchlit tak dlouho, dokud nevydají od ní něco dalšího. Mohly by třeba tu série co spisovatelka píše o Vladovi ...to by mohlo být taky dobré

Moriarty Liane - Manželovo tajemství

20. dubna 2015 v 12:35 | Silmarilli
Ro vydání : 2013
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 392
Nakladatelství : Ikar

Ceciliin manžel se poslední dobou chová rozhodně podivně, a Cecilia teď navíc najde na půdě tenhle záhadný dopis, nadepsaný jeho roztřesenou rukou. Otevřít jen v případě mé smrti. Tess zase manžel oznámí, že se právě zamiloval do její sestřenice; no ano, té sestřenice, se kterou byly až doteď nejlepší kamarádky, protože spolu vyrůstaly jako siamská dvojčata. Rachel před osmadvaceti lety zabili dceru, Conner Whitby, který v tom má určitě prsty, si běhá po svobodě, a jako by toho bylo málo, ta protivná snacha se chystá odvézt jejího vnuka, Rachelinu největší radost, na celé dva roky do New Yorku… Tři ženy, tři Pandořiny skříňky, jeden společný osud.

Bylo to chytlavé, zajímavé a dobře se to četlo :)

Kiera Cass - Selekce

9. dubna 2015 v 12:33 | Silmarilli
Série : Selekce
Díl : 1
Rok vydání : 2012
Rok vydáí v ČR : 2014
Počet stran :288
Nakladatelsství : CooBoo

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Člověk by řekl, že na ttéhle knize člověka nemuže nic zaujmout. Snad jen ta nádherná obálka. Myslela jsem si, že mě na tom nic moc nenadchne, byla jsem dost skeptická, vždyt přece je to příběh, který není ničím vyjmečný a navíc zamilovaný trojuhelnik, na ten už zaačínám být alergická.Opak je ale pravdou. Naprosto mě kniha vtáhla do děje. Americu, jsem si hned zamilovala a i když příběh, který se mezi ní a Maxonem odehrával byl trošku klišé,tak to člověka opravdu chytí a už nepustí. Aspon já jsem knihu zhltla jedním dechem a prince Maxona jsem si opravdu zamilovala. Jak moc jsem ho oblíbila mi kniha ukázala v momentně, kdy se na scénu oběvil Aspen a já zalitovala, že se vubec vrátil. Každopádně tuhle knihu vřele doporučuji a určitě se vrhnu nas další díl, jak budu mít příležitost

Lang Joachim Hans - Ženy z bloku 10

1. dubna 2015 v 9:19 | Silmarilli
Rok vydání : 2012
Rok vydání vČR : 2014
Počet stran : 328
Nakldatelství : Ikar

V mužské části osvětimského koncentračního lágru nechalo vedení SS na jaře 1943 oddělit dvoupodlažní budovu kasáren, blok 10, od ostatního táborového území. Prováděly se tam lékařské pokusy na zhruba 800 židovských ženách. Dva doktoři na nich zkoušeli metody sterilizace, jíní je podrobovali dalším experimentům.

Autor líčí, co se s těmi ženami dělo, jak zvládaly úkoly všedního dne a s jakými následky se přeživší vězeňkyně - bylo jich kolem 300 - musely po válce vyrovnávat.

M.T. Majer - Hot Boys

27. března 2015 v 11:23 | Silmarilli
Rok vydání : 2012
Počet stran : 288
Nakladatelství : Fantom Print

Hot Boys si říká skupina striptérů, kteří pravidelně přivádějí do varu návštěvnice nočního klubu Red Wolf. Jedním z nich je Chris, přitažlivý muž krátce po třicítce, který začíná být dosavadním životem unavený a uvažuje o konci striptérské kariéry.
Na jednom představení poznává fotografku Taru, která drze odolává jeho šarmu a vypracované postavě. Provokuje ho a dráždí a Chrise to k ní přes počáteční antipatii silně táhne. Snaží se ji získat, ale Tara se jakémukoliv sblížení brání. Ona jediná totiž ví, že v jejím životě je temný stín, kterému se snaží uniknout. Někdo natolik nebezpečný, že se obává o svůj život, i všech, kteří jsou jí blízcí…

Tak tohle bylo takové to počtení , naprosto nenáročné, místy usměvné a naprosto jednoduché. I když je to příběh, který je v podstatě už tak ohraný a plno lidí to kvuli tomu ani nepřečte, tak to bylo příjemné a přesně to co jsem ted potřebovala. Něco absolutně nenáročného...u čeho bych si mohla vyčistit hlavu a totálně vypnout mozek. Tak že i přez svou jednoduchost téhle knížce dávám bod :)

Colleen Houck - Tygrovo prokletí

18. března 2015 v 11:16 | Silmarilli
Série : Tygří sága
Rok vydání : 2012
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 408
Nakladatelství : CooBoo

První kniha Tygří série.
Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud?
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.

Trošku mě mrzí, že mě tohle moc nechytlo. Možná to bylo právě mím rozpoložením a potřebovala jsem nákou oddechovku, při které člověk muže číst a přitom absolut ě vypnout. Což tohle nebylo a tak i když mě to hrozně moc mrzí, musím říct, že jsem tohle ani nedočetla....

Sepetys Ruta - v šedých tonech

16. března 2015 v 10:53 | Silmarilli
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 288
Nakladatelství : CooBoo

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

Knihy s touhle tématikou mám opravdu ráda, už jenom proto, že by jsme si stále dokola měli připomínat to co se všechno stalo, aby nikdo nezpoměl kam až lidská chamtivost po nadvládě muže dojít....Je to kniha nad kterou člověk musí pořád dokola přemýšlet...


Dashern James - Labyrint - Utěk

13. března 2015 v 10:53 | Silmarilli
Série : Labyrint
Díl : 1
Rok vydání : 2009
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 360
Nakladatelství : Yoli

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...

Tohle byla a je kniha, která mě naprosto nadchla. Ani jsem netušila, že to bude tak užasné , jaké bylo! Už mám za sebou i filmovou verzi a obojí se mi velice líbilo. Každopádně tohle u mě opravdu vede....AA už se nemohu dočkat dalšího dílu....

Young Moura - Pustina

11. března 2015 v 10:56 | Silmarilli
Série : Dustlands
Díl : 2
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 358
Nakladatelství : CooBoo

Saba doufala, že se její svět vrátí do normálu poté, co porazila Tontony a zachránila svého bratra Lugha. Všichni teď míří na západ za lepším životem a toužebně očekávaným setkáním s Jackem. Avšak nový, mnohem nebezpečnější nepřítel je na vzestupu a postupně buduje svou vizi nového světa, kde jeho odpůrci nemají co dělat. A jaká je vlastně pravda o Jackovi? Opravdu je tím, za koho se celou dobu vydával? A kam až je Saba ochotna zajít, aby dostala to, co chce?

První díl byl pro mě naprosto fascinující...hltala jsem každý řádek a knihu jsem zbožnovala. Už proto jsem neváhala a hned jakl byla možnost jsem si přečetla i díl druhý a byla jsem dost zklamaná. To co se mi na prvním díle tak líbilo, tak ve dvojce totálně zničily! Nesmím se ale vzdát. Určitě si přečtu i trojku, jestli se autorka polepší a nebo opět zhorší...

Lissa Price - banka těl- mladší

6. března 2015 v 10:55 | Silmarilli
Série : Banka Těl
Díl: 1
Vyslo v originále : 2012
VYšlo v ČR :2012
Počet stran : 344
Nakladatelství : Fortuna Libri

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu...
Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti.
Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti - a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít.
Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost - a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat - a do toho ji zasáhne láska..

Určitě to byl velmi zajímavý příběh, navíc jsem tak uvažovala, jestli by to bylo opravdu možné. Aby se tenhle svět takhle změnil. Pokud ano oufám, že já to nezažiju.
Navíc musím řct, že příběh jako takový byl sice zajímavý, ale pro mě styl psaní jaksi nezáživný. Kvuli mé zvědavosti jak ten příběh celý skončí, jsem se zdárně dopracovala konce ...a pokud u nás vyjde druhý díl ...nebudu váhat a koupím si ho!

Sophie Jordán- Návrat

5. března 2015 v 10:55 | Silmarilli
Série : Drakie
Díl :3
Žánr : Sci-fi a fantasy
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále :2012
Počet stran : 260
Vydavatelství : CooBoo

V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou dvakrát drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo.
S Jacindou chce opustit město u Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom že o ní Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášt poté, co uzavřela svazek s Jacindou.Záchranou skupiny nakonec ale tvoří čtyři osoby:Jacinda Tamra Cassian a Will. Všichni i když s cyhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se mí Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojcí.Cassian by jí totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je Realita...

No upřímě řečeno, jsem tuhle knihu měla doma už víc jak pul roku a nebyla jsem schoipná se do toho pustit. Vevýsledku jsem jí četla spíše z povinosti a u té povinnosti i zustanu na dále. Nebylo to nejhorší ,ale ani žádné mistrovské dílo. Další díl si přečtu bohužel, taky jenom z povinnosti, že už jsem tuhle sérii rozečetla...
 
 

Reklama