Knížky co sem četla

Young Moira - Krvavá cesta

13. února 2015 v 20:25 | Silmarilli
Série : Dustlands
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Saba žije u Stříbrného jezera - pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi - kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř…
Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství.

Ani jsem nečekala, že kniha bude opravdu tak dobrá jak popis slibuje. Akce tam byla nadmíru dost a to mi opravdu vyhovalo. K takovým knihám nikdy nevím co víc dodat, než že ...užasné to musíte číst. Navíc tu její vránu jsem si zamilovala hned a měla jsem nutkání jí porovnávat s naší malou žlutou korelou :D směšné,ale záviděla jsem jí to jak jí Nero měl rád :)

Harkness Deborah - Stíny noci

10. února 2015 v 20:25 | Silmarilli
Série : Čas čarodějnic
Díl : 2
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 536
Nakladatelství : Knižní klub

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…

Na druhý díl jsem se nesmírně těšila. První díl mě dokonale pohltil a Dianu jsem si okamžitě zamilovala. V druhém díle je plno historie a hrozně se mi líbí jak se s některými historickými postavami, spisovatelka pohrála. Možná tam mohlo být trošku víc akce, ale i tak je tohle podle mě jedne z nejlepších sérii jaké jsem za poslední dobu četla. Upěnlivě budu zase čekat na třetí díl :)

Forman Gayle - jestli zustanu

28. ledna 2015 v 22:40 | Silmarilli
Série : Jestli zustanu
Rok vydání : 2011

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.

Tohle pro mě bylo srdce rvoucí. U takovýhlech knížek pláču pomalu od začátku až do konce. V nímám to bohužel příliš osobě , ale byla to dobrá kniha. Nic víc nebudu dodávat

Bronský Aline - Za zrcadlem

15. ledna 2015 v 22:14 | Silmarilli
Série : Za zrcadlem
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013


Má dar.
Pronásledují ji.
Je tvoje matka.
A kdo jsi ty?

V životě patnáctileté Juli má všechno svá pravidla. Vybočovat je nebezpečné, kdo neodpovídá normě, toho sledují. Ale pak Julina matka zničehonic beze stopy zmizí a její otec se třese strachy. Juli postupně začne odhalovat všechna rodinná tajemství: Máma je jedna z mála víl, kterých se společnost Normality obává. Má totiž zvláštní schopnosti. Je Juli taky taková? Společně se svou novou kamarádkou Ksy a jejím bratrem Ivanem se vydá pátrat - po zmizelé matce, po zakázaném vílím světě a po pravdě o sobě samotné.

Za zrcadlem ve mě zanechalo rozporuplné pocity. Nápad to není špatný, ale jeho zpracování mě dost mátlo. Do plno věcí jste prostě musely skočit po hlavě bez nějakého vysvětlení či uvedení do světa o kterém tato kniha vypráví. Často jsem se ztrácela a nevěděla jsem jestly jsem náhodou něco nevynechala. A nakonec to zjištění na kterém hlavní hrdinka pracovala v podstatě celou knihu, jsem já věděla už od poloviny. Některé myšlenky jakoby nebyl dotažené dokonce. Navíc na mě trochu zmateně pusobilo to jak na začátku autorka charakter některých postav vykreslila a nakonec se chovaly uplně jinak. Nesedělo mi to.Nebudu to zbytečně obkecávat, ale myslím, že další díl si už nepřečtu.

Hugh Howey - Silo

9. ledna 2015 v 22:13 | Silmarilli
Série : Silo
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2014
Počet stran : 496
Nakladatelství : Knižní klub

V silu pod zemí, zamořenou jedy, se ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech, ovládaných lidmi z mechanického úseku, se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému IT oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát? Silo je jedinečný postapokalyptický sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. I proto se setkal s nebývalým celosvětovým čtenářským zájmem a ohlasem.

Měla jsem určité pochybnosti o téhl knize,možná právě proto jaké má ohlasy. Ale zklamaná jsem rozhodně nebyla. Ponořilo mě to do světa sil, kde je život tak realistickým s tím co všechno se může stát. Lidstvo se samo zahrabává už nějakou tu řadu let a já jen můžu doufat, že se toho nedožiju. Což je dost pravděpodobné. Ze začátku jsem byla mírně zmatená , který bude ten onen co to všechno rozpoutá, ale když se to nakonec rozjelo nespustila jsem oči z vět naplněné touhle knihou. Vřele doporučuji, je to užasné a napínavé čtení, navíc podle mě není tak uplně z cesty jak už jsem se jednou zminovala.

Arthur Keir - smyslné zlo

10. prosince 2014 v 21:41 | Silmarilli
Série : Strážkyně Riley Jensonová
Díl : 3
Rok vydání : 2007
Rok vydání v ČR : 2014
Nakladatelství : Fantom Print

Ve světě magie a svodů odhaluje noc krásu, zatracení i touhu. Riley Jensonová, napůl vlkodlak, napůl upír, pracuje pro organizaci dohlížející na nadpřirozené rasy - avšak nyní je sama.
Nadřízeným i milencům věří asi stejně jako úhlavním nepřátelům, a tak hraje podle vlastních pravidel. Jejím nejnovějším úkolem je proniknout do přísně střeženého paláce rozkoší, které vlastní zločinec jménem Deshon Starr. Tento šílený vědec již po desetiletí experimentuje v oblasti genetiky.
O Rileyinu přízeň soupeří dva sexy muži: chladný, svůdný upír, a neodolatelně přitažlivý vlkodlak. Riley musí zůstat ve střehu, protože pokud zachrání svět před Deshonem Starrem, zároveň zachrání i sebe samu - a kolem ní se zatím svírá past…

Nějak se do toho nemůžu dostat. Chvilku se mi zdá že to pujde, že to není tak špatně a pak příjdou zase pasáže, které mě od toho názoru zase odvrátí. Mám na to rozporuplné pocity.

Marissa Marr - nebezpečně krásný

1. prosince 2014 v 14:12 | Silmarilli
Série : Wicked Lovely
Rok vydání : 2012

Málokdo z obyvatel Huntsdalu tuší, že existuje ještě jiný svět, svět elfů a víl. Svět plný tajemství a nebezpečí, který je smrtelníkům zapovězený.

Aislinn vidí víly od narození, ale nikdy netušila, že ve světě éterických bytostí, před nimiž celý život utíká, bude muset sehrát zásadní roli. Vše se pro ni změní v okamžiku, kdy se setká s Keenanem, letním králem. Ten v ní spatří svou královnu, kterou marně hledá již tisíc let. S její pomocí má zachránit svět letních elfů i lidí před zlovůlí kruté zimní královny. Najde v sobě Aislinn dostatek odvahy, aby podstoupila osudovou zkoušku? Bude ochotná riskovat vlastní život, aby pomohla nebezpečně krásnému elfovi, kterého ani nezná?

Tohle jsem ani nedočetla. Není to tím, že by kniha nebyla dobrá, jen tím že tohle mi nic neříká....škoda

Alex Flinn - Dýchání pod vodou

26. listopadu 2014 v 10:01 | Silmarilli
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2001
Počet stran : 2014
Nakladatelství : MOBA

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém - věta "jaký otec, takový syn" v sobě může skrývat i cosi děsivého.

Nebylo to špatné počtení. Člověk aspon trochu nahlédne do koutu, kde lidé manippulují , ubližují a mlátí. A my můžeme sledovat pohony v hlavě hlavního hrdiny co ho v ten moment napadá a co ho přinutí s tím přestat. Nevým, jestly oprvdu takovýhle lidé prožívvají přesně tohle, ale je to aspon malinké přiblížení

Ward J. R. - Milenka pout zbavená

6. listopadu 2014 v 9:08 | Silmarilli
Série : Bratrstvo černé díky
Díl : 9
Rok vydání : 2009
Rok vydání v čr: 2011
Počet stran : 560
Nakladatelství : Baronet

Vishousovo dvojče, sestra Payne, je ukuta ze stejného bojového ducha jako on. Po nekonečné době věznění z vůle všemocné Stvořitelky se jí podaří osvobodit, jen aby vzápětí utrpěla hrozné zranění. Její záchranu svěřuje Bratrstvo do rukou lidského chirurga, Manuela Menella, jediné možné spásy. Ten nikdy nevěřil na bytosti zjevující se v temných nocích a tím spíše se nechává svádět touto silnou ženou. Jejich světy, lidský a upíří, se však nutně dostávají do konfliktu, když je Payne předložen prastarý účet a jak její láska, tak život, se ocitají v nebezpečí

Tahle série mi jednak příjde nekonečná a jednak jak na horské dráze. Chvílku moc dobré pak zase horší, naštěstí tenhle díl patří k těm lepším dílum a byla jsem opět ráda za společnost chlapů z bratrstva. Navíc na Payne jsem se hrozně těšila, protože na mě působí příjemným dojmem.

Oliver Lauren - chvíle před koncem

1. listopadu 2014 v 9:44 | Silmarilli
Rok vydání : 2010
Rok vydání v ČR : 2011
Počet stran : 384
Nakladatelství : CooBoo

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední…

Musím říct, že to bylo...zajímavé. Určitě to byl zajímavý nápad. Bohužel to pro mě nebyl nějaký zázrak. Celou dobu mi přišlo, že to už jsem někde viděla a nebo četla. Bohužel...

Rachel Caine - Slavnost bláznu

16. října 2014 v 15:00 | Silmarilli

Série : Upíři z Morganville
Díl : 4
Počet stran : 240
Nakladatelství : Brokilon

Ve městě Morganville žijí upíři a lidé spolu v relativním klidu. Studentka Claire Danvers tomu ale nikdy neuvěřila - obzvlášť , když se objevil Bishop, starý upír, který ohrožuje křehkou harmonii mezi živými a mrtvými. Co požaduje od města živých a mrtvých je nepředstavitelně zlověstné. Má to být pouze obyčejný ples, kterého se zúčastní upíři i lidé. A pouze Claire si uvědomuje hrozící nebezpečí a past, která číhá na Morganville...

No jak už jsem mnohdy psala typická oddechovka. Tenhle díl, mi ale přišel něčím lepší. Něco mě k němu víc táhlo a nutilo číst a tak jak dřív jsem to brala hodn na lehkou váhu, ted jakoby to teprve dostávalo štávu a s Clair už konečně není jenom děcko. Čehoš si opravdu vážím a cením.

Paul Hoffman - levá ruka boží

8. října 2014 v 18:03 | Silmarilli
Série : Cale
Rok vydání : 2010
Rok vydání v originále : 2010
Počet stran : 4014
Nakladatelství : Knižní klub

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům.
S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů - lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.

Je mi líto...i přes všekerá doporučení mě tato kniha neoslovila. Moc jsem se snažila jí přelouskat , ale asi tak v polovině jsem to vzdala

Veronica Rossi- cesta věčnou nocí

5. října 2014 v 18:02 | Silmarilli
Série : Nebe 2
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2013


Od chvíle, kdy se Árie dozvěděla o smrti své matky, uplynulo už několik měsíců. I Perry už je nějakou dobu Krvepánem a dívka o něm nemá žádné zprávy. Nyní se však mají znovu setkat. Po tomto okamžiku oba nesmírně touží, a skutečně jsou naplněna všechna jejich očekávání. Tedy aspoň zpočát

Řekla bych, že každý díl je lepší a lepší. Už to podle mě místami nepusobilo tak amatérsky. Pravda je že to nebylo tak akční jak jednička,ale evidentně spisovatelka potřebovala udělat takovou výpln před finálem :)

Levithan David - Den co Den

2. října 2014 v 18:02 | Silmarilli
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2012
Počet stran : 344
Nakladatelství : CooBoo

Každý den se probudíte v jiném těle, každý den žijete život někoho jiného. A tak platí jedna jediná zásada - vyhněte se tomu, aby si někdo všiml, že na jeden den přebýváte v těle někoho jiného a nepleťte se do jeho života.
Vše je v pořádku, až do rána, kdy se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Od toho okamžiku všechna pravidla, podle nichž jste až do teď žili, přestávají platit. Konečně se objevil někdo, s kým chcete být den co den.
Úspěšný román bestsellerového autora Davida Levithana.
Musím říct, že když jsem četla anotaci ke knize, měla jsem z ní smíšené pocity. Po přečtení první kapitoli jsem začala tuto knihu vnímat zase uplně jinak. Bylo to zajímavé, neotřelé a skvěle napsané.Konec byl pro mě opravdu skvělí. I když svým zpusobem smutný. Každopádně tahle kniha patří k těm, které doporučuji

J.R. Ward - Milenec jen můj

22. září 2014 v 18:02 | Silmarilli
Série : Bratrastvo černé dýky
díl : 8
Rok vydání v originále : 2009
Rok vydání : 2011
počet stran : 640
Nakladatelství : Baronet

Upírské Bratrstvo černé dýky se rozrůstá o dalšího bojovníka. John Matthew musel urazit dlouhou cestu, než byl nalezen mezi lidmi, kteří nepoznali jeho upírskou podstatu, stejně jako si jí nebyl vědom on sám. Nikdo však nezná ani jeho minulost, ani jeho pravou identitu. Osobní msta zavede Johna do nejzuřivějších bojů. A když se jeho spolubojovnice Xhexania ocitne v ohrožení, vkládá do jejího osvobození celé srdce. Xhex, kterou John přitahuje, však nechce podlehnout citům, protože právě ztratila milence, ale osud ukáže, je jejich spojení nevyhnutelné


BYl to opravdu zajímavý díl a musím říct, že Xhex s Johnem se mi k sobě opravdu hodí. Trošku divné bylo, ale to byl pouze muj problém, že mám Johna pořád v hlavě usazeného, jako toho malého kloučka. Horko těžko jsem si ho tedy představovala v těch erotických situacích, něbo těch bojových atd. Ale jak říkám, to je pouze muj problém a jinak se mi díl líbil. Pravdou je, že základní bratrstvo bylo asi nejlepší ale bylo to dobré.

Veronica Rossi - pod hvězdnou oblohou

11. září 2014 v 8:44 | Silmarilli
Série : Nebe
Díl : 1
Rok vydání:2012
Rok vydání v originále : 2012
Počet stranek - 328
Nakladatelství : Knižní klub

První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.
Budu upřímná. K této knížce jsem se dostala jen díky tomu, že mě zaujala obálka. Tak jsem si přečetla o čem to je a říkala si, že to zkusím. Jsem ale dost zklamaná. Autorka hned na prvních několika stranách na čtenáře vychrlí plno názvu a plno pojmu a čtenář má pak pocit, že se uplně ztratil. I tak jsem ale vydržela a říkala si, že to časem bude třeba lepší. Nakonec to nebylo špatné, ale popis pořád dost okulhával. I když se autorka snažila občas něco popsat, nešlo jí to.

Sarah Crossan - Dech

7. září 2014 v 8:43 | Silmarilli
Série : Dech
Dil : 1
Rok vydání : 2013
Rok vydání v originále : 2011
Počet stránek : 264
Nakladatelství : Baronet

Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom. Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí - svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech.
Od téhle Dystopie jsem nečekala, že bude tak dobrá. Myslím si, že se do naší doby i dost hodí, protože si dost dobře umím představit , že tak nějak tam pomalu směřujeme. Lidstvo si skázu připravuje samo, stejně jako tomu bylo i v této knize. Opravdu je to velmi dobré čtení...

Rachel Caine - Pulnoční ulička

2. září 2014 v 8:43 | Silmarilli
Série : Upíři z Morganville
Díl : 3
Rok vydánání : 2013
Rok vydání v originále : 2011
Počet stran : 256
Nakladatelství : Brokilon

Město, kde Claire Danversová studuje na univerzitě, sice ovládají upíři, ale příměří mezi živými a mrtvými poskytuje relativní bezpečí. Na chvíli. V okolí se objevují mrtvá lidská těla, pronásleduje ji psychopat a starověká pijavice jí nabídla soukromé vyučování. Claire brzy zjistí proč. A pojem večerní škola získá zcela nový význam.
Tohle, jak už jsem párkrát psala, není žádné mistrovské dílo, ale jako takováta lehká oddechovka to není nejhorší :)

Veronica Roth _ Aliance

6. srpna 2014 v 9:57 | Silmarilli
díl : 3
Rok vydání : 2014
Rok vydání v originále : 2012
Počet stránek : 364
Nakladatelství : CooBoo

Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.
Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.
Tahle série pro mě bylo opravdu silná. Bavila mě od prvního dílu a co pro mě bylo hodně pozitivní, že to bylo plné akce a napjetí. Nechyběla tam samozřejmě láska. Každý díl byl napínavý od začátku až do konce. NA tomhle posledním třetím díle mě trošku vadilo,že se tam na muj vkus až příliš kecalo a oproti předešlím tam bylo o poznání málo akce. Ovšem jako celek to musím shrnout jako užasnou trilogii. S chutí bych si to přečetla znovu

MArie Lu - Legenda

3. srpna 2014 v 9:57 | Silmarilli
Série : Legenda
Rok vydání : 2011
Rok vydání v ČR : 2013
Počet stran : 280
Nakladatelství : CooBoo

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.
Tak tohle bylo opravdu zajímavé počtení a dost mě to bavilo. Těším se na další díl, protože plno otázek pro mě nebylo ještě zodpovězených a jsem opravdu velmi zvědavá. NA druhé straně si myslím, že autorka mohla dát hlavním hrdinum trošku jiný věk. Tak třeba sedumnáct aby to bylo pro mě víc realistické. Vždycky jsem si říkala, že patnáct je málo na to co museli všechno prožít. NA druhé straně špatná doba donutí dřív dospět.
 
 

Reklama