moe vykecávky

To teda byl porod!!

Úterý v 9:28 | Silmarilli
Zrovna se koukám na tu naší princeznu jak tu tak sladce spí a nemůžu uvěřit že před pár týdny tu ještě nebyla. Že v té době si ještě hověla u mě v bříšku a byla ten lump co mě kopal do žeber už tak silně, že jsem nemohla pořádně ani sedět. A i když v té chvíl jsem to vnímala jinak teď zpětně musím říct, že to všechno stálo za to. Že bych si ten porod dala klidně ještě jednou, jen aby tu byla s námi.

A ted už k samotnému porodu. První náznaky něčeho už jsem pocitovala v pátek ráno. Občas mě tak zvláštně bolelo v podbřišku a docela dost ( aspoň tak mi to přišlo, ale byla to ještě prd bolest :D) , jenže nic nepravidelného a tak jsem tou nevěnovala pozornost. Celý den se to tak zvláštně ozívalo a až v sedm večer to začalo být pravidelné po pěti minutách. Já pořád muže přemlouvala, že to určitě není ještě ono, že to všichni popisují jako šílenou bolest. Nicméně kdy mě viděl, že stojím na místě a dýchám když mě to chytne, na nic nečekal a donutil mě jet.
V porodnici mi řekli, že je to začínající porod, nicméně díky tomu, že bydlím kousek tak mě poslali,ještě domů s tím, že v noci ještě určitě přijedu, ale doma jsou rodičky klidnější. A měla pravdu, ve tři ráno jsem se pozvracela a bolest se tak vystupnovala, že jsem chvílemi málem lezla po zdi. A tak jsem se kolem třetí ráno vrátila do porodnice, kde si mě už nechali a jenom se čekalo až se pořádně otevřu.

A čekalo se a čekalo se až jsem se v neděli ve třičtvrtě na šest večer, konečně dočkala. A proč to trvalo tak dlouho? Voda mi sama nepraskla, otevírala jsem se velm, ale opravdu velmi pomalu a sem tam mi doktor musel i trošku pomoct. Celou dobu už jsem se modlila at jdu na císař, že už jsem z těch bolestí opravdu unavená a vlastně jsem se i tak trochu proklínala. Díky problémům s kyčlí, jsem mohla jít na císař hned, ale já jsem prostě chtěla rodit normálně. Chtěla jsem si to opravdu prožít ale netušila jsem, že to budu prožívat takovou dobu :D Každou chvilku jsem od někoho slyšela, že to trvalo jen dvě hodinky, čtyři hodinky atd. Koho by napadlo, že zrovna já budu takovou výjimkou ...

Nakonec mi píchli i epidural, po kterém přišla na pár hodin slastná uleva a když mi praskli vodu věděla jsem, že už to budu mít určitě brzo za sebou. A co samotný porod? Budou tam na mě hodně dlouho vzpomínat. u tlačení jsem vždycky řvala jak tur, strašně mi to pomáhalo. S doktorem jsem vedla diskuzi, že to prostě nejde, že tak velkou hlavičku není možný protlačit ven. A bez nástřihu by to snad ani nešlo.

Ale na co nikdy nezapomenu ? Na ten pocit, když vyklouzla ven a já jí konečně uviděla. Na to jak mi jí položili na bříško a já plakala jak želva. Na zvuk jejího pláče, který jsem poprvé uslyšela. Nádherný pocit. A pak už jsem nevnímla nic. Jenom jsem zahlédla ten masakr co ze mě všechno ještě vytahovaly ( hotový jatka), vím, že mě zašívali ale všechno je to ted už tak nějak za oponou. Zpětně vnímám jenom to moje miminko. Jak poprvé rozlepila očka , na muže kterému ukápla slzička radosti, jak jí hrdě držel a pyšně na ní koukal. Tohle všechno ve mě zůstane hluboce zakořeněné a já si ty pocity chci uchovat co nejdéle.

Pravdou taky je, že bez muže bych to všechn těžce zvládala, takže i jemu patří obrovské díky. Za to, že se ode mě v podstatě od pátku do neděle ani nehnul na krok. Vyjímkou když se jel přez noc trošku prospat a na oběd. Strašně se mi snažil pomáhat a trpělivě mlčel, když jsem už ze samé bolesti byla protivná. Za to jak mě držel př porodu jednou rukou za ruku a nechal se ode mě drtit a druhou rukou mi otíral čelo. Strašně mu budu vděčná za tu jeho trpělivost a za to jak pyšnej tatínek to je :)

Těhotenství, aneb jak jsem si ho (ne)užívám

28. ledna 2018 v 11:08 | Silmarilli
Dva roky jsme čekali, až se na těhotenském testu ukážou dva proužky. Dva roky jsme si zasněně plánovali, jak to bude užasné až se objeví a jak si to budeme užívat. Když se ty dva pověstné proužky ukázali, byly jsme oba dojatí a myslím, že hlavou tak trochu v oblacích.
Ze začátku jsem si nepřipadala jiná. Bříško dlouho nerostlo, chutě jsem výrazné neměla, nezvracela jsem. Jenom jsem byla trošku unavenější. A dalším příznakem mého těhotenství bylo neustálé pálení žáhy, které mě doprovází až do teď.
Začalo to celkem nevinně. Občas se mi začala motat hlava a bylo to čím dál častější. Což jak jsem se dozvěděla, bylo naprosto normální a i přez to jsme s partnerem byly pořád nadšení. Těšili jsme se na vybírání kočárku, postýlky a celkově na jakékoliv zařizování.
Kdy jsem si skutečně uvědomila, že ve mě roste nový život? Nejspíš s prvními pohyby bříška, které byly tak nepatrné, že jsem je stěží rozpoznala. Ale tehdy jsem byla poprvé skutečně dojatá. Miminko se ozívalo tak málo a tak trošku, ještě nějakou dobu trvalo, než jsem plně vnímala , že jsem těhotná.
Řekla bych, že to nejhezčí období, je v době, kdy už vám bříško narostlo tak, že je na první pohled poznat, že jste těhotná a né jen tlustá. :) Pak ty otřesy když dítě šíleně kope nožkami. Neustálí tlak na močák, takže chodíte čůrat snad dvacetkrát. Nikdy ovšem nevymažu ty krásníé vzpomínky na to, jak jsme s mužem seděli večer na sedačce před televizí a víc než jí, jsme oba koukali na můj pupík, smáli se a poštuchovali se. Když mi hladil bříško a mimčo reagovalo a koplo mu do ručičky. Ten pohled, tu jiskru co se mu objevila v očích nikdy nevymažu a ani nechci. Je to jedna z mích nejštastnějších vpzomínek.
Takže i když občas nadávám, jak jsem bachratá, do ničeho se nevejdu, nemůžu spát, pořád chodím na záchod, pořád mě šíleně pálí žáha,neustále mě bolí třísla a záda, nevyměnila bych to za nic na světě. Přez tohle všechno, je tohle krásné období života :)

Bude ze mě rodič

7. prosince 2017 v 11:16 | Silmarilli


Je zvláštní představa, že ve mě několik měsíců roste život. Když jsem ucítila první nepatrné pohyby toho tvorečka uvnitř mě, bylo to opravdu zvláštní. V noci jsem budila partnera at si sáhne a oba jsme na sebe hleděli v užasu. Do té doby jakoby nám ani jednomu nedocházelo, že se to skutečně děje. Byl to první moment , kdy o sobě naše mimčo dalo skutečně vědět a já na ten pocit nikdy nechci zapomenout. Až v ten moment mi ale došlo, že se malinko ozívalo už dřív, á to ale přisuzovala pohybům střev :)

Od té doby to bylo čím dál lepší. Miminko o sobě začalo dávat čím dál víc vědět a my jsme v přímém přenosu mohly vidět jako se můj pupík otřásá pod kopanci toho mrňouska :) Navíc jsme se dozvěděli, že by to měla být holčička :) Nyní už o sobě dává vědět dost důrazně a někdy až bolestivě.

Momentálně se blížím k osmému těhotenství a až ted bych řekla, že si ho začínám užívat. Hlavně už je poznat, že jsem těhotná a né jenom tlustá, nevolnosti ustoupili a jakoby malá věděla, že píši o ní začala se dost ozívat a nedokážu jí vysvětlit, že to žebro na pravé straně je moje :) A když ze všech stran poslouchám, užij si spánek, pak ho mít nebudeš, užíj si volno jenom pro sebe, pak ho mít nebudeš, strašně moc se oba těšíme až tu ten náš dáreček bude s námi :)

to mě podrž

25. září 2017 v 9:57 | Silmarilli
Páni, ten čas tak neskutečně letí...Nejsmutnější na tom je, že se mi nic psát ani nechce...chtěla jsem se rozepsat o rodiných utrapách..o tom jak jsem těhotná a jak moc se na nový přírustek těšíme. Jaký je pocit ucítit poprvé v bříšku nějaký pohyb. Ale nějak se nechce.
Začala jsem psát a pak to všechno smazala. Nebavilo mě to a bylo to dost mdlé...bez života. A než sem psát něco z čisté povinnosti, tak to snad raději vůbec...a toho se ted budu držet.....

stále žiju

9. března 2017 v 15:28 | Silmarilli
Páni, čas tak nezadržitelně letí a já jsem v šoku, že poslední příspěvěk tu byl v lednu. Nějak mi nedocházelo, že už je březen a já se tu neukázala.
Kupodivu jsem svůj život ted tak zaplnila zážitky, že internet vidím jednou za čtrnáct dní na pět minut. Občas se mi po blogování zastestkne, ale když už jsem konečně doma, nemám najednou energii, ani náladu.

Takže stěhování už mám za sebou sice delší dobu, ale začali jsme makat na zahradě a opravovat všechno kolem, né že by jsme koupili uplnou barabiznu, ale konkrétně na zahradu nikdo nesáhnul, minimálně deset let.
Pořídili jsme si pejska, kterému věnuju zbytek svého času, milujuho a určitě se mu budu věnovat v jedno samostatném článku :)

Tak to jen tak aby jste věděli, že žiju :)

minulý a budoucí

7. ledna 2017 v 9:01 | Silmarilli
Rok 2016 je úspěšně zanámy, a my jen můžeme doufat, že rok 2017 nám přinese jen to nejlepší. Když bych to zhrnula v těch nejdůležitějších bodech :

Pro mě to byl především rok, kdy jsme neustále řešili něčí zdravý a převážně to byly mopje problémy. Doufám, že v tomhle roce to bude trochu klidnější a všechno se postupně ustálí. Ke konci roku měl i přítel problém a i když mě šíleně děsil, nakonec to dopadlo dobře.

Jeden milovaný člen mé rodiny nás v tohle roce opustil. Dlouho se léčil s rakovinou a nakonec už to jeho tělo nezvládlo. Oplakali jsme a ted na něho s usměvem vzpomínáme. Což je důležité ( at je ti v nebi krásně ).

Ale v čem je pro mě rok 2016 opravdu výjmečný, tak to, že bydlíme ve svém :) Dva roky jsme hledali, něco co by se nám líbilo a bylo to cenově přijatelné a konečně našli :)

Je to jen krátké a malé zhrnutí toho, co se událo. Začala jsem chodit do práce, takže jsem z toho taková rozdivočelá, než najedu na pořádný režim :)
Hlavně rok 2017, bude určitě skvělý :) musí být :)

pustina

30. prosince 2016 v 14:30 | Silmarilli
I když tady je teď pusto, prázdno a nic zajímavého se neděje, tak v mém životě je to přesně naopak. Totální chaos. Takový shon kolem vánoc už jsem dlouho nezažila a doufám, že už ani nezažiju. Místo, pohody a koukáním na pohádky, jsem lítala jak střelená a nevěděla jsem, kam dřív skočit. Jsem z toho tak unavená a zdevastovaná, že si snad poprvé přeju, aby to už bylo všechno za mnou a my se zařadili do klasického pochodu života.

Konečně jsem si našla pět minut času, mezi další návštěvou, kdy jsem sem mohla zaskočit a konečně něco napsat. Opravdu už mi to chybělo a akorát jsem se utvrdila v tom, že blog bych smazat nechtěla. I když někdy není nálada, jindy čas, vždycky když potřebuju je tady a já se můžu ponořit do svých myšlenkových pochodů.

Ježíšek byl k nám letos opravdu štědrý a možná mi to tím chtěl vynahradit :) Doufám, že i vy jste byly spokojení a splnilo se aspoň velká část vašich přání. S polovičkou jsme oslavili první vánoce v našem hnízdě a myslím že to proběhlo celkem slušně :) ( když nepočítám to lítání ).

Navíc jsme ještě mezi svátky čekali na Polovičákovi výsledky, jestli nemá nádor, takže o to to bylo, vzhledem k jeho dorinné anamnéze, letos stresující. Naštěstí to dopadlo dobře a byla to jen neškodná blbůstka :) Jenže to čekání bylo příšerné. Ačkoliv jsme si to nechtěli přiznat, byly jsme nervozní,víc hádaví a navíc já jsem stresař, takže už jsem viděla to nejhorší. O to větší byla radost, když to dopadlo dobře. Výsledky jsme se dozvěděli včera a já mám pocit, že to byl takový opožděný dárek k vánocům :)

Tak to by bylo takové malé schrnutí a přeji všem štastná a krásný nový rok :)

nežer - neuvidíš zlaté prasátko

5. prosince 2016 v 11:38 | Silmarilli
"A když to vydržíš, až do večera, nepapat. Tak uvidíš zlatý prasátko. "
"A tati, bude mít ty velký zahnutý zuby nahoru?"
"Musíš vydržet a budou i zuby."
"Nene, já nemusím. Já už ho vidím...."

Tak tahle reklama , i když už je ohraná, nás vždycky na vánoce těší...Vždycky když jí začnou dávat, křičíme na sebe s polovičkou: " Je to tady, už jsou vánoce".
A letos když jsme byly na jednom výletu, měli tam stánek, kde prodávali ručně vyrobené baňky. Dokonce vám na ně napsaly co jste chtěli a pokud jste chtěli. My jsme tam objevily tyhle prasátka a nemohly jsme odolat :)

Takže letos, letos už můžem papat od rána, protože svoje zlatý prasátka už máme :D

Brandnooz Box - Listopad

1. prosince 2016 v 9:50 | Silmarilli
A konečně jsem se opět dočkala a dorazil brandnooz box. Tentokrát je trošku zaměřený a to na pečení, což mi vůbec nevadí, protože pořád něco doma kutím :)

čertík

7. listopadu 2016 v 14:04 | Silmarilli
Nejsem příliš zastánce brzké vánoční výzdoby, ale když jsem jeden den šla kolem obchodu, nemohla jsem odolat a něco jsem si už teď pořídila. Patří to spíš k Mikulášovi, ale já si to koupila hned jak jsem to uviděla.

Jedná se o tohohle čertíka, který se roštácky dloubá v nose :) Hned jak jsem ho uviděla získal si moje sympatie a popříchodu domů už má své vlastní místo :) Ještě pokud jsem to neřekla, je to svíčka, takže letos u nás budou hořet čertíci :)


Brandnooz Box - Říjen

1. listopadu 2016 v 9:13 | Silmarilli
Na novou adresu mi už přišla i první zásilka. A ano jedná se o Brandnooz box. A tak jak už po každé se jdu o něho podělit :)
Ještě bych chtěla dodat, že musíte omluvit kvalitu fotek, všechno fotím telefonem, protože nemůžeme najít od fotáku kabel :D Navíc musím podotknout, že se mi tentokrát balíček opět líbí a byly jsme příjemě překvapeni :)

mám to už za sebouu ...

31. října 2016 v 17:41 | Silmarilli
Stěhování úspěšně za mnou a tak je čas se taky ozvat.
Krabice vybalené, pytle roztříděné, vše vydrhnuté a internet úspěšně zapojený. Nikdy bych nevěřila, jak moc to může být náročné. Obzvlášt pro mě, coby panelákovou holku, která jde do baráčku. Dvůr i sklepy byly po bývalém majitely tak zaházené bordelem, že nám trvalo dva nebo tři dny, všechno vyklidit a odvést. Nakonec jsme řezali dřevo na poličky do spíže a jednoho sklepa, abych měla kam dávat věci. Ještě jsme vymalovali co bylo potřeba, vyvrtali co bylo potřeba a nakonec jsme si včera udělali odpočinkový den, plný válení a totální pohodičky :).
Už nám zbývají dotřídit takové ty maličkosti, co se stejně špatně zařazují a bude téměř hotovo. Zatím co stěhování už mám za sebou, tak co se týče blogu, tak mám plno restů před sebou. Přišel my nový brandnooz box, takže to sem musím ještě hodit,ale teď už ne :)

Lepší vyhořet....

20. října 2016 v 10:03 | Silmarilli
Né nadarmo se říká, lepší vyhořet. Já mohu pouze přikyvovat jak moc je to pravdivé.... Kolik krámů je schopný každý člověk za celkem krátkou dobu nashromáždit, to je mi záhadou.

Když jsme se s mužem z předchozího podnájmu stěhovali do tohohle, byly to v podstatě na chvíli , teď mě mrazí v zádech pokaždé, když se kouknu na tu obrovskou haldu krabic. Třináct krabic jich už je plných a to ještě nemám sbalené nádobí :D Jenom moje knihy vyšli pomalu na tři krabice.Máme momentálně malý byt, ale oba jsme ho byly schopni naplnit tolika krámama, že se to zdá až nemožné.

Kuchyni budu balit až jako poslední a tak zatím můžu vydechnout. Navíc jsem si připadala jako totální alkoholik. Pořád jsme chodili a nacházeli flašky chlastu, které jsme nasbírali na narozeninách atd. A když jsem k tomu naskládala ještě domácí ořechovku,kterou jsem letos dělala, ( a že je výborná) tak jsem nestačila mrkat, že je to na krabici a půl. ( pijeme minimálně i když se tomu nedá věřit :D )

Nenávidím se stěhovat...to balení a vybalování je vážně o nervy. Pozitivní je tak možná to, že jdem do našeho. A možná ještě, že u toho vyhážeme plno krámů. Už aby to bylo za náma.,....

Tím to se tedy s vámi na krátko loučím, protože zítra už začínáme stěhovat. Nevím jak dloouho to potrvá,ale v baráčku ještě nemáme internet...
Tak se tu mějkte krásně, užívejte počasí.. i když není moc vydařé a držte mi palce ať to přežijeme :)

Brandnooz Box - Září

3. října 2016 v 13:35 | Silmarilli
Dneska celkem brzo ráno mi došel opět brandnooz box a já jsem v něm hned začala lovit co mi to tentokrát přišlo. Musím říct, že jsem o hodně spokojenější než minule. Tentorát jsem v balíčku narazila na plno věcí, které mi hrozně chutnají a nebo, které jsem chtěla ochutnat a vyzoušet, takže za mě určitě super volba. I když musí být těžké zavděčit se všem, takže určitě se box nebude líbit každému :) Tak jdem na to ...


10 let

22. září 2016 v 8:59 | Silmarilli
Trochu pozdě, ale přece. Nějak se mi uplně vykouřilo z hlavy, že letos a navíc tenhle měsíc, je to přesně deset let , kdy jsem si založila tenhle blog. Byl to můj druhý pokus, protože první blog byl tak nějak o ničem a brzo mě omrzel. Už si ani nepamatuju název.

A protože jsem v té době byla zblbnutá do anděů a dotakové té lehce gotické atmosféry, navíc jsem moc anglických slov neznala, dostal název angelblack :D Strašná adresa :D Ale je to kus mé historie a je pěkné se kolikrát ohlédnout zpět.Proto jsem nikdy nedostala odvahu blog smazat a začít od začátku. Osobně bych měla uplně jinou představu o názvu a celkovém vyhlížení blogu.

Když mám chmury, cítím se špatně, nebo potřebuju povzbudit kouknu se kde jsem byla před několika lety, co jsem psala a častokrát mě to pobavilo. O tohle bych přišla. Nebo když jsem ztrácela přehled a rozhodla se promazat rubriky, nestačila jsem koukat co všechno mě dřív zajímalo za blbosti :D Ale to asi k dospívání patří. :)

Každý rok si říkám, kdy mě to asi přestane bavit a kdy se na tenhle svět vykašlu. Pak si představím jak mi bude čtyřicet a budu na své děti křičet at mě okamžitě pustí k počítači, protože nutně potřebuju zveřejnit článek. :D

No nic, to bylo jen takové neuvěřitelné kecání o tom, jak už tu vyhlížím dlouho :)

Naše Hnízdečko ...

8. září 2016 v 10:21 | Silmarilli
Mám skvělou zprávu. Není ani tak skvělá pro vás jako spíš pro mě, ale potřebovala jsem se s někým podělit. Před dvěma roky jsem já a můj partner vedli rozhovor, kde jsme se shodli, že je na čase pořídit si vlastní bydlení. Rvát pořád peníze do podnájmů už nás vyčerpávalo.

Já jsem se do toho pustila opravdu s velkým nadšením. Pořád byly k dispozici bud předražené nemovitosti a nebo totální zříceniny. Nakonec jsem začala mít zdravotní problémy což nám hrozně zkomplikovalo. Na chvíli jsme hledání ukončili a když jsem znova začala měla jsem další nový parametr, kterého jsem se musela kvůli mě držet. Další komplikace.

Ale naše odhodlání se vyplatilo a my jsme konečně našli to co jsme hledali. Přijatelná cena, v celkem dobrém stavu a k baráčku i pěkná zahrada v což jsme už ani nedoufali. Odcházeli jsme po prohlídce nadšení, stejně jako plno dalších uchazečů. Nakonec jsme měli štěstí a protlačili jsme se úplně do předu. Výběrem jsme prošli na jedničku a včera nám dokonce už schválili i hypotéku, takže baráček je náš. :)

Papíry jsou podepsány, všechno schváleno a teduž jen počkat až se dodělá menší rekonstrukce, kterou máme v cenně. A potom konečně do našeho. Sice s hypotékou, ale jinak to ani nešlo. A pokud půjdou rekonstrukce tak jak mají tak od 1. října v svém. Jupí......

život

18. července 2016 v 13:58 | Silmarilli
Mám jednoho strýce,který by se líbil asi každému z vás( no strýce, je to bratr mojí babičky). Je to neuvěřitelný srandista, nezkazí žádnou zábavu a každý v rodině jsme kolikrát skřípali zuby nad tím, jak nám někde udělal "ostudu". Ale uměl být i neuvěřitelně chápající a nikdy jsem nezažila situaci, kdyby někoho odbyl, nebo zrovna neměl náladu. Vživotě jsem ho neslyšela na někoho křičet, pouze u měl důrazněji odpovídat, ale to se stávalo tak zřídka, že kdybych si měla vybavit přesný ton hlasu, nejspíš bych to nezvládla.

Milovala jsem ho. Jako dítěti když mi babička oznámila, že dorazí, se mi rozsvítili očka nedočkavostí a nervozně jsem postávala u dveří. A když vešel utíkal mě obejmout a u toho nezapomněl udělat nějaký svuj vtípek, kterému se celá domácnost smála. Prostě když vešel, jakoby se rozzářila celá místnost.
Usadil se na židli, sestřenice mu pletla copánky na bradce a strašně se s námi smál, že z něho děláme kozlíka :) Ještě ted se připitoměle usmívám, když si to vybavím.

Černý pátek aneb když nám ulítne štěstí

13. června 2016 v 15:12 | Silmarilli
Téměř každý z nás má doma nějakého domácího mazlíčka, kterého si hýčká. A my jsme nebyly výjimkou. Před třemi lety přišel polovičák domů s tím, že by si chtěl pořídit nějakého ptáčka. Já, milovnice zvířat jsem nadšeně přikyvovala a hned jsem zasedla k počítači a pátrala jaký druh by se nám nejvíc líbil atd.
Poradili mi aby jsme si pořídili ptáčka ještě maličkého a postupně ho dokrmovali. Prý si lépe zvykne na lidi a bude daleko přítulnější.
Nakonec jsme se rozhodli pro Korelu a do týdne jsme pro ní vyrazily. Byl to maličký uzlíček ve věku dvou týdnu a my jsme se o něho staraly jak o naše miminko. A stejně tak jako mnozí i já jsem ke svému mazlíčkovy přilnula tak silně, že jsme spolu každý den dělali uplně všechno. Když jsem vařila seděl na rameni a koukal zvědavě co dělám. Když jsem krájela zeleninu, seděl na lince a uždiboval, nebo když jsem šla do sprchy musela jsem ho v koupelně položit na vysokou poličku s ručníkem,protože když jsem byla doma nevydržel chvilku sám a pořád mě volal. Zatím co já se sprchovala náš miláček Ferda si pobrukoval písničky a čekal než budu hotová a vezmu ho zase sebou. Prostě mazílek.
Nakonec nám tolik věřil, že když jsme seděli a koukali na televizi chodil nám po zemi a koukal co kde máme. A tak jsme mu s polovičkou začali říkat naše miminko :) , protože polovičák ho taky miloval a pořád mu nosil nějaké dobroty :)
V pátek jsme o našeho mazlíčka , ale přišli a to díky naší hlouposti. Polovičák s ním na rameni vylezl na balkon a jak jsem na něj křikla, tak se ho snažil rychle chytit a Ferda se lekl a frnkl. Hledali jsme ho po sídlišti několik hodin, párkrát jsme ho i zahlédli ale chudák byl tak vyděšený, že splašeně lítal z jedné strany na druhou.
S příchodem tmy se ušili i Ferda a někde se uvelebil ke spánku. Ještě pár hodin jsme hledali, ale nakonec jsme to vzdaly. Ráno jsme ho opět slyšeli jak na nás volá, ale neviděli jsme ho. I tak jsme hned oba vyběhly ven a hledali ho. Už se neozval.
A tak mi nezbývá nic jiného než doufat v to, že ho snad našli nějací dobří lidé, kteří se o něj postarají lépe než my. Je to ta lepší varianta.
S Ferdem jsme se vnitřně rozloučili a doufám,že něco podobného se nám už nestane...

Možná nás někteří odsoudíte, ale my to ticho bez toho našeho roštáka nemůžeme vydržet a pomaličku se koukáme po novém ptáčku, který by nám to tu zase zpříjemnil. Můžu jen slíbit, že uděláme maximum proto aby jsme podobný osud žádnému jinému zvířátku nedopřály.

Brakovala jsem levné knihy

9. dubna 2016 v 12:38 | Silmarilli
Tak dlouho jsem si prohlížela v levných knihách knihy od Sherrilyn Kenyonové až jsem to nevydržela a nakonec pořídila :) Zvítězilo u mě, že nakonec do levných poputovaly všechny tři knihy, které u nás vyšlo. Noční rozkoše jsem už kdysi měla možnost číst a to byla chvíle kdy jsem objevila tuhle spisovatelku a začala pátrat po jejich knihách. A i když moc knih nekupuju, protože mě je líto peněz a i když je možnost plno knih sehnat na jednom blogu, kde autorky překládají jako diví, nemohla jsem odolat a nakonec si je objednala z levných knih. Ono přece jenom dát padesát korun za knihu, není tolik. Navíc ta radost když knihy dorazili. :) Nakonec jsem k tpomu pořídila i Sarah lotzovou a její trojici, kterou si chci přečíst už delší dobu a nemohla jsem jí nikde sehnat......Tak ted už je jenom zařadím do mé knihovny a budu se s tím muset poprat , protože přece jenom knihovna je malá a knih je moc :)
Jinak kvalita fotek nic moc, focené mobilem, protože foták jsem zapůjčila tátovi na focení svých nálezů s hledačkou :)

Naivita, nebo jen nezkaženost

14. března 2016 v 12:36 | Silmarilli
Jako mladá holka, mám stále plno ideálu a přání. Plno plánů do budoucna a ještě víc nadšení a chuti k jejich realizaci. Bohužel, se stále více setkávám s lidmi, kteří moje tužby odsuzují a dělají si legraci, že jsem stále tak naivní a ještě věřím ve štěstí a lásku. Možná mají pravdu a já si žiju ve své bublině, kterou nechci opustit a držím se jí zuby nehty.
Všichni starší než jsem já a můj partner, se kterými se setkáváme jsou rozvedení, nebo je rozvod brzy čeká, nebo se k němu jejich manželství ubírá, nám dávají jasně najevo jak jsme hloupí. Otázky typu proč se chceme v dnešní době brát, když všude je tolik rozvodů a podle nich se mu ani my nevyhneme, už znám nazpaměť. Jsme hloupí, že spolu chceme plánovat budoucnost, jsme hloupí, že chceme mít svatbu, která nás bude stát plno peněz a ještě víc potom rozvod, jsme hloupí, když spolu chceme mít rodinu, jsme hloupí, když se díváme do budoucnosti a malujeme si jí růžově. A nakonec jsme hloupí, že chceme koupit byteček, nebo dům, kde máme v plánu to všechno realizovat.
Pokud jsme ve všem opravdu tak hloupí a nestihl nás zkazit svět svým pesimismem, znamená to, že je to špatně ? Je špatné že odmítám vylézt z té evidentně naivní bubliny a naopak se chci v ní zavrtat ještě hlouběji ? Pokud jsou vztahy v dnešní době tak špatné a všechny vedou jen k rozpadu tak proč tu vlastně jsme ?
Mám toho po krk. Já chci mít jednou svatbu a k mému štěstí můj partner po ní touží možná víc než já, tak proč jí nemít. A k čemu tedy vlastně žít, když nic nemá smysl ? A hlavní otázka, která mě trápí nejvíc, opravdu všechny vztahy končí dřív nebo později rozvodem, nebo rozchodem? To nemáme v tomhle světě šanci na šťastné a spokojené manželství na věky ? Buď jsem já opravdu tak naivní, nebo se celý svět topí v sebelítosti a pesimismu a špatné zkušenosti ovlivnili téměř všechny.
Mrzí mě, že nemám podporu ani u své rodiny, když jsem jim s přítelem řekla, že se jednou vezmeme a už na to šetříme, odstartovalo to hromadu řečí a běsnění, jak moc jsme hloupí a naivní. Možná opravdu jsme a myslím, že chybami se člověk učí a pokud to tak přeci chceme, je blbost aby jsme své životy řídili tím co si myslí ostatní, nebo ne ?
Kdysi jsem si řekla, že ze mě nikdy nebude takový pesimista jako je z mé matky a taky se toho snažím držet. Nikdy bych ovšem neřekla jak moc to bude těžké ve světě, kde na vás tohle zlo číhá úplně všude.
 
 

Reklama