moe vykecávky

olala dovolená

8. srpna 2014 v 10:05 | Silmarilli
Dnes večer opět odjíždím na dovolenou. A opět k moři. Je strašně zvláštní, že když každý vykládal jak je moře užasné a jak se tam pokaždé těší víc a víc, jak jsem si říkala, že to přece nemůže být tak krásné. Když jsem tam byla poprvé ( a to loni) z dálky když jsme přijížděly jsem si říkala, že je to akorát trošku větší mušov.
Jenže když člověk dorazí a poprvé se proplave v té slané vodě, zažije tu jinou kulturu a ochutná třeba i jejich jídlo tak se mu opravdu nechce zpátky do toho fádního života.
Já jsem třeba byla unešená i z toho jak místní lidé jsou v klid. Na všechno mají plno času a i obsluha cizincu probíhá v naprosté pohodě. Nikam nespěchají. Kdežto u nás je to jenom samí schon. Pořad všichni nekam spěcháme a honíme se za uspěchem a vlastně možná ani nevíme proč kolikrát žijeme v takovém schonu.
Kdybych měla možnost, hned se odstěhuju do toho klidu. Určitě tam mají i problémy, ale tak nějak máte pocit, že se to tam dá všechno zvládnout. Aspon teda na mě to tam přesně takhle pusobí.
Takže hurá do auta a na cestu za mou vysněnou krajinou. Za jedenáct dní zpátky ...

kouzlo života

11. července 2014 v 16:40 | Silmarilli
Čím dál víc si uvědomuju, jak je život křehky. Jak stačí málo a jeden život se rozplyně. Připadám si spíš paranoidní. Každou chvíli mě budí noční muri s tím, že někdo muj blízký umřel a nebo umírá. Každou chvíli ráno stávám s oroseným čelem a přemýšlím, kdy se to opravdu stane.
Přítel pracovně hodně cestuje a dřív mi to tolik nevadilo,ted za každou jeho cestou vidím hromadu bouraček a ruzných přepadení a celou dobu se modlím aby se vrátil v pořádku. Začíná mi to drásat nervy. Dřív jsem to tolik neřešila tak proč tak najednou? Co můj mozek přinutilo k takovým drastickým závěrům ?
Říkám si, že toho musím necha, že z toho akorát tak scvoknu a nebo to přinejhorším opravdu přivolám, ale kdyby to bylo tak jednoduché.
Někdy si říkám, jestly lidi kteří jsou uplně sami na tom vlastně nejsou líp. Nejsem připravená se takhle o někoho strachovat. Vážně to nezvládám.
Připadám si jak hysterka. Jedna z těch ženských, kterým jsem se vždycky smála a ono mě to popadlo taky. Opravdu to není jednoduché. Kdyby šlo aspon jenom o tu jedno osobu,ale jedná se o kruh přátel a rodiny bez, kterých bych tu nechtěla být i když vím, že něco je nevyhnutelné. KAždý jednou umřeme, já mám jenom panickou hrůzu z toho, že všichni kolem mě mi zemřou a já tu zustanu sama. Vím co by následovalo ani při té představě se necítím jinak. Pokud bych neodešla hned za nima tak bych to opravdu nezvládla.Moje srdce by se utopilu v žalu.
Někdy bych si přála aby životy těch na kterým nám nejvíc záleží šlo malinko ovlivnit a nebo jenom určit svuj život. Řict si jak dlouho tu chce být a proč. I když možná by tím život ztratil to kouzlo...

Přátelství na věky

7. března 2014 v 19:26 | Silmarilli

Kdo může říct, že takového přítele opravdu má ? Je fascinující, že za školních let si plno znás našlo bezvadnou kamarádku. Já si s tou svou plánovala budoucnost a těšila se novým zítřkum. Neznám nikoho komu by jeho dětské přátelství opravdu vydrželo.
Já se svou kamárdkou dělala snad uplně všechno.Prožívaly jsme všechno spolu a já se těšila z její podpory. Když jsem ze základky každá odcházely jinam, slibovaly jsme si, že to zvládnem. Že nás přece nic rozdělit nemůže.
Jenže už tehdy jsem pocitovala lehké otřesi našim dlouholetým přátelstvým. Nakonec jsme si každá našly partnera. Přišly neshody, každá jsme po škole začaly plánovat sami za sebe a našly si jiné přátele. Občas si napíšem ale to už je asi tak všechno.
Musím se přiznat, že ze začátku mě to hodně mrzelo. Ted už jsem možná i ráda. Bylo to krásné období, ale všechno jednou musí skončit. Každý se mění a je jenom zajímavé jak lidi nové zkušenosti změní a začnete zjištovat, že tohle pro vás asi nebylo to pravé.
Někdy si říkám, že už možná nikdy nenajdu takovou bezvadnou kamarádku. Jindy mám pocit,že jí vidím v někom jiném. At si to přiznáme nebo ne, přátelství je důležité. Důležitější než partner a životní lásky. Pravá kamarádka bude s vámi i když se budete hřát na výsluní a nebo naopak padat a válet se v kaluži s bahnem. Je jenom hloupé zahodit něco tak cenného jako je přátelství. Smutné je,že si to uvědomíme až když to ztratíme.
Často se v noci vzbudím a vzpomínám jaké to bylo a často mi to vykouzlí usměv na tváři. A kdybych mohla vytesala bych do kamene, že přátelství je důležité a dala bych to všem lidem, aby to měli na očích a vždycky si na to vzpoměly.
Za

laciná putika

31. ledna 2014 v 7:49 | Silmarilli
Je to opět jeden z mích výlevných textu, kdy se vykecaám aby mi bylo líp. Takže at už na muj blog narazí kdokoliv,klidně přeskočte.
Nevím kde, začít. JAk se uvést do děje abych ze sebe dotala přesně to co potřebuji? Mára by mi řekl, že přeháním a všechno zbytečně komplikuji. Prostě mám začít.
MOje máma mě vychovávavala v duchu toho co ona považuje za nejlepší ( na tom není nic špatného, ostatně podle mě to dělají všechny mámi). Oblékala mě v rize klučičích věcech a mě se to jeden čas jako dítěti i líbilo. Svoje dětštví jsem strávila v kratasech, vytahaných tričkách a teplácích.
Pravdou je, že jsem byla takový kluk. Pořád jsem někam lezla a každou chvílku jsem domu odnášela roztrhané mikiny atd.
Ale podstata věci, každá holka aspon v nějakém svém useku života chce vypadat jako princezna. Bud jako malé holky , kdy vás rodiče opravdu do princezny strojiry a nebo si to malinko vynahrazujete v dospělosti.
Já patřím do té druhé skupiny a tak každý rok s ním otom, že si zajdu na ples. BYla jsem tam pouze jednou a náramně jsem si to užila.Při mé smule mám přítela, který plesy a jiné takové události nenávidí. Tři roky jsem to trpěla, snažila se chápat a říkala si, že třeba jednou v budoucnu.
Letos mělo nastat to "budoucno." Přišel s tím, že mi chce udělat radosr a na ples pujdem. Opravdu jsem měla radost, představovala jsem si jak se vystrojím co si na sebe vezmu, co si udělám s vlasama, plně jsem se do toho ponořila. Nakonec ale stejně přišlo zklamání. Mára byl tak protivnej, že na všechno odsekávala , urážel a snažil se mi to co nejvíc z nepříjemnit. Následovalo pár hádek, které jsem většinou sice vyhrála , nicméně on nepolevil a dělal mi z toho peklo. Nakonec jsem to byla nucena odpískat.
Jsem z toho zklamaná , znechucená a unavená. Člověk vám něco slíbí , nadchne vás tím a nakonec vás to donutí zrušit. A tak místo krásných šatu, třpitivých ozdob a krásných bot, budu opět trávit večery v smradlavé putice nad laciným vínem s našimi přáteli.
Jsem z nich nejmladší a přesto mě jedinou přestalo bavit celej víkend být v lihu a pak celej týden jenom makat a čekat na víkend , kterej zase prožiju jenom vlihu. Chci z toho života taky něco mít , něco zažít.

Ale věřím, že to bude dobré...

24. listopadu 2013 v 15:54 | Silmarilli
Život nás občas zavede na roscestí a je pouze na nás kam se vydáme. Někdy se to zdá scela jasné a přitom je to přesně naopak. A já se bohužel asi nikdy nenaučím se rozhodnout správně. Vždycky si zvolím špatnou cestu a namísto hladkého proplouvání, potkávám jen samé výmoly, vystrčené kořeny stromu a balvany, které složitě obcházím a nebo se je snažím přelezt. Asi je mi souzeno, nemít to tak uplně jednoduché.
Nikdy nikomu jsem se se vším uplně nesvěřila a ikdyž jsem si několikrát snažila namluvit, že aspon tady jsem plně upřímná, musím si šáhnout hluboko do svědomí abych mohla přiznat, že to nění tak uplně pravda. Jsou věci, které asi nikdy nenapíšu všechny a ani neřeknu všechny.
Nevím proč. Možná mě děsí představa, že bych měla všechno najednou vysipat. Možná se bojím co by to se mnou udělalo. Možná mám jen strach, kdo všechno by si to mohl jednou přečíst. Možná si říkám, že když upustím vždycky jenom něco bude to tak lepší to snést. A možná si říkám uplně všechno do hromady. Nevím. Vím jen to, že je to příliš bolestivé.
Je to týden zpátky, kdy jsem s kamarádkou bumbaly víno a mluvily o zvláštních a smutných vecěch a ze mě ( samozřejmně v opilosti ) začaly padat některé věci. Věci o kterých jsem si vždycky myslela , že si je vezmu do hrobu. Najednou jsem měla neodbytný pocit, že to musím říct, že by mě to jinak sežralo zaživa.
Svým zpusobem to bylo osvobozující, i když jsem si pak ráno tloukla do hlavy s tím jak se na mě po tom všem může dívat stejnýma očima. Jak se asi bude chovat.
Nicméně mluvila jsem a mluvila ale ani jí jsem nedokázala říct všechno. Zastavil mě její pohled. Pohled plný utrpení, zoufalství a hlavně lítosti. Dívala se na mě tak soucitně se zatajeným dechema jenom nechápavě kroutila hlavou se slovy, jak je to možné? A v ten moment jsem se zarazila. Nechci kolem sebe lidi co mě budou litovat. Potřebuju aby se ke mě chovaly stejně. Jakoby se nikdy nic nestalo a jakobych nikdy nic neřekla.To pro mě bude vždycky jednoduší.
Jen občas bohužel potřebuju odpustit ventyl a páru abych to nějak zvládla.... Ale věřím, že to bude dobré...

Halloween 2013

27. října 2013 v 17:56 | Silmarilli
Už je to tu zase. Blíží se nám Halloween. Jako by to bylo včera kdy jsem přítele takřka nutila, že si musíme vyřezat dýni (
nechce to přiznat, ale myslím, že ho to nakonec bavilo) Na to jsem zase našla ruzné Halloweenské nápoje, takže byl vyslán do obchodu a já zkoušela. A to muj malej chudáček, ještě netuší, že to bude muset letos absolvovat znovu :)

Ale ne, ve výsledku jsme se u toho dost pobavily a pravdou je, že jsme všechny dýně ( no spíš malinké dýničky) nakonec ani jako ozdobu nepoužily. Vždycky jsme to nějak pokazily :D Myslela jsem si, že takové nemehlo jsem jen já, ale když jsem viděla jeho, tak si myslím, že k sobě opravdu patříme. :D

Miluju tenhle svátek, takže všichni utíkejte sehnat si dýni. Já už to udělala a nevím jestly je to uspěch ale podařilo se mi něco vytvořit. A náhodou si myslím, že to dopadlo celkem slušně :)

kolekti a krádeže

8. října 2013 v 19:28 | Silmarilli
Kolektiv je snad to nejduležitější aby jste byly v práci či ve škole spokojení. To si aspon myslím já. Pokud vám to někdo znepříjemnuje tak vám znepříjení i chodit do práce.
O co horší ale je když vám někdo z kolektivu začne krást?
V práci na našem středisku jsme čtyři. Minulí kuchař musel odejít z toho duvodu, že se strašně opil a schodou okolností tam zrovna přijelo vedení. Navíc se nám tam ve velkém začaly ztrácet peníze. Bohužel jejich ztrátu jsem musela doplatit já, protože právě za to jsem odpovědná. Nakonec se ukázalo, že i to měl na svědomí náš pan kuchař.
Na místo kuchaře přišel nový a byl klid. Na myčku přišla po nějaké chvilce nová pomocná a síla a bohužel krádeže peněz opět vypukly. Nechci nikoho obvinovat a ani ukazovat prstem, ale nechápu jak si někdo něco takového může dovolit.
Opět tedy moje peněženka schudla o nějakou tu stovku a já můžu jenom plakat na snadno utracenou částkou.
Kdyby tak všechno bylo lehčí a snadnější někoho nachytat a obvinit a mít tam lidi, kterým můžu duvěřovat. bohužel nic není jednoduché a já můžu jen vymíšlet jak nejmín bych zloději dala příležitost něco vzít. Snad na něco příjdu...

sedm

20. září 2013 v 8:19 | Silmarilli
sedm let. Páni. Přesně v tento den , jsem si před sedmi lety zakládala tento blog. Nikdy bych netušila, že mi to nadšení pro tuhle zálibu vydrží tak dlouho. Rozepisuju se tady o tom snad každý rok, protože každý rok mi to příjde čím dál víc neuvěřitelné.
Žádný koníček, žádná záliba mi snad nevydržela dýl než tři roky. Kromě čtení. Proto je to pro mě takový uspěch. Každý říkal, počkej až skončí zima a začne léto, skončíš s blogem. Já neskončila. Každý říkal, počkej až pujdeš na střední nebo na učnák,skončíš s tím. Já vydržela. Počkej až začneš pracovat nebudeš mít na to vubec čas. A já i přez to vydržela. Možná až budu mít svou rodinu, možná tehdy budu ochotná se tohohle místa vzdát, ale zatím ještě ne. Zatím se na to necítím...

už to přišlo...

17. srpna 2013 v 7:50 | Silmarilli


A je to tady ! Mám poměrně všechno sbalené a nachystané. Ještě všechno několikrát projít a ujistit se, že tu nic nezapomeneme a mužeme vyrazit.
Nádherných 13 dni u moře. Nemužu se dočkat. Jsem zvědavá jestly to bude vypadat přesně tak jako na fotkách a v televizi. Třeba to bude vypadat ještě mnohem lépe.
Každý se mě ptá...ty jsi ještě nebyla umože? Odpověd: Ne, nikdy
Jak je to možné ?
A ted už budu moct říct...jo byla ..
Tak jo... šla jsem se tady s tím vším jenom rozloučit a hurá si to užít. Mejte se tu všichni krásně a za dva týdny!

slavnosti chřestu...hrozná pakárna

24. června 2013 v 11:09 | Silmarilli
Prvně jsem si říkala.. na co sem psát žvásty o chřestových slavnostech, které u nás probehly. Jenže po pár týdnech mi to stejně nedalo a potřeba napsat, co si o tom myslím, mě neustále pronásledovala. Tak je to tady!

Slavnosti chřesto, které se v našem městě pořádají každý rok, jako pokaždé zvedli velkou vlnu diskuze. Jak před začátkem tak po nich. Začínají vždy v pátek a končí v neděli. Kdysi u nás Slavnosti měli jakousi jiskru a každý se tam šel podívat rád, potkal hodně známích a celkově byli z té atmosféry nadšení. kromě letošku a minulého roku.

Na slavnosti jsme se šly podívat s přítelem v pátek. Mluvilo se o tom jaká to bude sláva, mi odcházely sklamaní. S tánek s chřestem tam byl jenom jeden, stánky s občerstvením po pár hodinkách všechno balili protože jim vše došlo a program byl dost chabý.

To by ještě nebylo to nejhorší, ale za stejný pruběh slavností v sobotu, kde jedinou vyjímkou bylo, že místo tuctové jedné kapeli tady měl vystupovat trošku známější zpěvák, chtěly vybírat hned 100 korunové vstupné. Mě b tak trošku zajímalo za co... Za to, že zachvilku neměli co občanum nabídnout ? Za to, že na to nebyly absolutně připraveni a každý odcházel zklamaný a ještě o stovku chudčí ? BYlo to celkem chabé...

pořádná dovolená

27. března 2013 v 10:57 | Silmarilli
Mám užasnou a krásnou novinku, tedy hlavně pro mě. Už máme za sebou s přítelem dvě léta, která jsme ceá prožily spolu. Za chvíli spolu budeme tři roky a pořádná dovolená prakticky nikde. Nebyly na to finance, díky našemu společnému soužití, kdy jsme se prakticky učili jak spolu žít a tak jsme to pořád dokola odkládaly. Výlety po chatách atd byly,ale nic na co by jsme se tak strašně moc těšili.

Letos to mu však bude jinak. Díky užasným kamarádum máme možnost s nimi s trávit užasných čtrnáct dní u moře. Pravda nebudem na té dovolené sami ale nás by to asi ani moc nebavilo, oba jsme dost společenští, takže , tohle je pro nás to pravé.
Navíc ani jeden z nás dvou na vlastní oči moře ještě neviděl a o to víc jsme z té naší dovolené nadšení. Jedeme sice až v srpnu,ale už ted řešíme co si sebou zbalíme atd. :)

Já vím, čím víc se na to budu těším tím věčí šance, že se to všechno pokazí, jenže , nemužu si pomoct. Jsem z toho tak nadšená. Poprvé u moře a ještě tam budeme spolu a se svými přáteli. Oni jezdí už tři roky po sobě, díky známím,které tam amjí. My jsme ještě neměli tu možnost! A víte co mi nahrnulo slzy do očí? když nám postupně volali kamarádi,kteří se dozvěděli,že tam letos pojedeme s nima a nadšeně nám hvízdaly do telefonu,že je to super:)

změna

26. února 2013 v 17:38 | Silmarilli
Je zvláštní jak se měníme. Jak se mění to co nás zajímá. Když jsem zakládala tento blog, spíš zaměřený na fantasy obrázky. Na gothic obrázky atd. Pak jsem k tomu začala přidávat věci , které se zaměřovaly na Anorexii a Bulímii, sebepoškozování, týrání zvířat a pod.


Ve výsledku k fantasy obrázkum se už v podstatě vubec nevracím a k těm dalším věcem občas pořád jo. Pak se všude začalo oběvovat takzvaná " vykecávací technika" a jíá zjistila,že je to ten nejlepší zpusobom. Přibýval tu jeden článek za druhým o tom jak sama jsem se cítila. Plno pocitu nepominulo, jenže víc než stěžovat si mě ted baví přidávat knihy, které jsem přečetla. Muj osobní nazor na ně a vést si tak svuj čtenářský deník.


Víte co je strašně zajímavé? Tolikrát bych sem potřebovala něco napsat. Uklidnit se a vyčistit si tak hlavu. Jenže to nikdy neudělám. Poslední dobou vždycky když to potřebuju, tak nejsem sama. A co mám lidem kolem mě říct : " mohly by jste mi tak na pul hodky dát pokoj , odejít třeba do kuchyně já si potřebuju něco napsat a hned jsem zpátky." - to by nejspíš neklaplo!

Jestliže se chováme k lidem podle toho,kdo jsou, škodíme jim. Jestliže se k nim chováme podle toho,jací by mohly být,pomáháme jim dosáhnout na jejich limity.

5. února 2013 v 13:43 | Silmarilli
Zatím co posledních několik let, tři možná čtyři, jsem tak tvrdě dřela a cítila jsem se dobře, ted je to všechno pryč, jako když mávnete kozelnou hulkou. Tolik jsem dřela abych ten život měla veselejší a né pořád ty pubertální výlevy smutku, kdy se oháním pocitama,že jsem na všechno sama a že mě nikdo nemá rád.
Z části si za to mužu sama a z části i moje maminka. Mám jí ráda, bohužel k mé smule je to veliký pesimista a tak i když to tak nemyslí, po pár hodinách strávených v její přítomnosti, člověk začne pochybovat pomalu o všem. Nemá smysl s ní něco řešit, všechn o vidí tak proklat černě!

Jako třeba když jsem jí tenrktá řekla,že jsem shodila pět kilo.Měla jsem z toho šílenou radost " Hned to budeš mít zpátky, uvidíš "! Byla její odpověd. Tak moc mě to mrzelo. Měla jsem radost ze své pevné vuli. A tak je to pořád. A ve všem.

Nejhorší na tom všem je,že to nemyslí ani v nejmenším špatně, chce mě prostě jenom připravit na možnost,že to nejspíš dopadne všechno špatně! Co je horší, že si neuvědomuje jak moc to dokáže kolikrát člověka ranit. Ani neví jak moc se v tomhle snažím být odlišná. Pořád myslet i na tu lepší variantu a všechno dělat s nadšením. S obrovským nadšením.

Někdy to prostě ale nejde. Snažíte se, všechno vidět v tom lepším světle a máte co dělat sama se sebou aby jste se v té myšlence udržely. Pak příjde někdo takový a totálně vás odrovná a vám nezbyde nic jiného, než oči pro pláč!

Občas je to s ní těžké ale na druhou stranu s kým to těžké není ?

Jsem tvrdohlavá jako beran a to je možná problém

24. ledna 2013 v 19:36 | Silmarilli

Muj přítel by o mě možná řekl,že bych se hlavou tak dlouho pokoušela prorazit zed až by nakonec zed ustoupila bokem aby mě nechala projít.
UVědomuji si ,že to kolikrát jistě není dobrá věc a taky si uvědomuji,že jsem si tím často zkomplikovala život, nicméně co by to bylo za život, kdyby jsme si o něm nemohly rozhodovat sami?
Jako malou se mě každý snažil řídit. Namísto abych sloužila jako miloučké autíčko, co mají vaši prarodiče a které je poslouchá, muj motor zavelel vždy na protest a já se vydala přesně na opačnou stranu. Když na mě křičely zabrzdi , já se rozjela, nohou sešlápnutý pedál plynu a frčela jsem jako o život. A samozřejmě i naopak!
A tak se moje osobnost pomalu vybarvovala a ze mě se stal snad ten nejpaličatější člověk na světě. Není to o tom,že bych za každou cenu měla mít u všeho pravdu. Spíš, když mi někdo řekne neskákej z toho okna, vytočí mě to natolik ,že just skočím!
Prostě nenávidím,když se mi někdo snaží poroučet, vnutit mi své názory a řídit muj život. Myslím,že jsem dost stará na to abych se dokázala rozhodnout co sama uznám za vhodné. A pokud ne, budu to já kdo si zkazí život. Mnohem víc bych se nenáviděla kdybych si ho nechala zkazit vuči nekomu.Žijeme jen jednou a navzdory pochmurným náladám a výbuchami vzteku či plačtivým večerum, kdy mám hlavu zabořenou do polštáře a ráno bych ho mohla ždímat, jak je nasáklí mými slzami, by jsme nad svým životem neměli zanevřít. Až se jednou ohlédneme do minulosti, co chceme vidět. Smutnou, věčně uplakanou holku, co má ze všeho strach a nikdy se nerozhodne proto co sama chce ze strachu,že by mohla někomu ublížit? Nebo věčně usměvavou a laskavou holčinu,která se navzdory všemu snaží mít ráda život a mít nad ním určitou kontrolu. Holčinu,která je i trochu sobecká a díky tomu si dokáže urvat náké to štěstí? Já bych se vsadila,že každý by chtěl jednou vidět tu druhou variaci. Tak nad čím všichni přemýšlíte? Zvědněte se a běžte něco dělat. Užíjte si život dokud to jde ....jdednou muže být pozdě

Upřímnost

23. ledna 2013 v 13:24 | Silmarilli
Víte co je nepochopitelné? Že jsem si Blog založila aby mi pomohl.A taky to udělal. Byl mi nápomocen. Měla jsem komu se svěřit, komu se vyplakat a u koho jsem měla jistotu,že mě poslouchá a já mužu žvatlat pořád dokola. I kdybych stále opakovala jednu a tu samou větu tak on bude pořád poslouchat.
Tak mi řekněte proč najednou nedokážu být upřímná ani ke svému blogu?? Proč přemýšlím nad každou větou abych náhodou nenapsala něco nevhodného. Proč sepíšu scela otevřený článek o problémech, o starostech a o tom co se mi stalo a přitom si poplaču a mám nutkavou potřebu ho zveřejnit aby ze mě vše odplavilo, přesně jako dřív, ale na místo toho ho smažu, protože se cítím provinile.
Mohu být vubec upřímná někde, kde mám strach kdo všechno to muže zjistot a číst? Díky pár mým životným omylum o tom tady ví víc lidí, než by mělo a já se s tím nemužu vyrovnat. Zakládala jsem tyto stránky na základě anonymity, která se mě postupem několika let pomalu odhalovala a já ted vlastně ani nevím, kdo si to čte a kdo ne.
Existujou prostě lidi u kterých je lepší když nic neví. Akorád by Vám život ještě víc ztížily, takže mám jen pár možností.
Nevím ještě jak to všechno dopadne, protože potřebuju pro sebe náké utočiště! Každopádně tenhle blog nikdy nesmažu. Je v něm kousek mého srdce!

Všeho nej!!!

31. prosince 2012 v 14:10 | Silmarilli
No nevim jestli si to vubec někdo přečte, ale chtěla bych vám popřát krásného Silvestra, krásný nový rok a at je lepší než ten předchozí :) Prostě do nového roku všeho nej, přeji všem :)
Článek je přednastavený, protože opravdu v den kdy se tento článek zveřejní, nebuddu mít nejspíš na kompl čas, takže aby to tu nechybělo. Ještě jednou všeho nej všem :)

A když vydržíš až do včera nepapat, tak uvidíš zlaté prasátko

24. prosince 2012 v 15:57 | SilmarilliVánoce..v pořadí mé sedmé tady na blogu:) Jako každý rok kdy tu žvatlám o tom proč mám vánoce ráda atd. A jak vám přeju aby se vám splnila vaše přání to letos nebude jinak :)
Sedím tu u počítače sepisuju článek, popíjím horké kakao a přitom jedním očkem pokukuji po nazdobeném bytě a stromečku vedle mě. Miluju tuhle atmosféru.Miluju procházet se posledních pár dní před Vánocemi městem a pozorovat shon lidí,kteří na poslední chvílku dokupují poslední dárky pod stromeček. Někdy mezi těmi lidmi běhám i já !
Vím , je smutné,že pro věčinu lídí už nejsou Vánoční svátky to co to bylo dříve, ale spíš jen nekoneční shon a utrácení majlantu peněz za dárky,které se stejně nejspíš víc jak polovině obdarovaných vlastně ani nelíbí.
Snažím si v sobě udržet takového toho dětského ducha vánoce. Neříkám taky bolí mojí penženku nákupy dárku,ale potom se to snažím vygumovat z hlavy a užít si to! Miluju to čekání ( i když posledních pár let marně ) na sníh. Jestli aspon letos budou bílé vánoce. Miluju ty rozjařené očka když někomu dáte dárek,který si tolik přál! Miluju všude blikající světílka. Ruzně barevná , jedno barevná. Tolik je blbustek na Vánoce !
Neměla bych se tu tolik rozkecávat. Za chvilku budu muset připravovat zbytek dárku,které ponesu ještě za chvíli k rodičum. Takže bych VÁM všem chtěla strašně moc popřád všechno nejlepší k Vánocum 2012.Hodně štěstí , zdraví a at najdete pod tím vaši stromček,přesně to co jste si přáli! Chtěla bych aby jsme tu o příštích Vánocích byly zase :) tak at se vám nikomu nic nestane a nezapomente ...musíte vydržet nepapat at uvidíte zlaté prasátko!

Jedním slovem - unava

22. prosince 2012 v 23:08 | Silmarilli
Každý kdo mě zná tak by vám vyprávěl o tom jaký jsem blázen. Jak miluju Vánoce a tyhle svátky. JAk si užívám Vánoční shon. Jak s očekáváním sleduju lidi,kteří na poslední chvilku hledají poslední dárky. Zdobení Vánočního stromečku a celkovou výzdobu kam se podíváte. A i když už na ježíška nevěřím miluju pohled na stromeček a podním dárky. I kdyby v každém byl jenom text,že vánoce jsou super, tak bych to milovala. Nejde o ty dárky,ale o ty pocity a o tu krásu.
Letos je to jiné. Všechno tohle nadšení z velké části prožívám,ale letos k tomu ještě něco jiného. Tak nějak na mě dolehla určitá tíha a já se cítím vyčerpaná a jak na pokraji sil. Témeř každý večer padá do postele unavená a okamžitě usínám. Ráno vstávám jak kdybych spala sotva desetminut a tak to ted probíhá každý den. Mám pocit,že nic nestíhám a cítím se i psychicky vyčerpaná. Přítel už hovoří o tom,že je to se mnou k nevydržení. Jsem večně protivná a podrážděná. Sebemenší blbustka mě dokáže tak strašně rozčílit.
Nevím proč. Proč zrovna letos. Ale už aby to bylo za mnou a já se cítila po dlouhé době opět v plné síle a pohodě. MOžná to bude až po mích milovaných Vánocích....Kdo ví

time

8. prosince 2012 v 10:22 | Silmarilli
Je strašné jak čas neuprosně žene do předu! Co si pamatuju tak za těch pár let co jsem tady na blogu o tomto tématu nebudu hovořit poprvé! Opět mě tíží to,že nestíhám absolutně nic, měla jsem tolik plánu a tak hezky promyšlené jsem to měla. Nakonec jako vždycky mi to absolutně nevychází.
Mám tolik knížek,které bych si chtěla přečíst a samozřejmě než se k těm knížkám vždycky do kopu, tak vím že to jen tak nestihnu. Mám jich ted doma pět a potřebovala bych je nejlíp do konce prosince vrátit. Což se asi nestane , protože jsem ještě nepřečetla ani tu první.
Měla jsem k tomu rozplánované i Vánoční cukroví co a jak začnu píct. Ted jsem měla být ve stádiu nákupu surovin. Ještě jsem si ani nevybrala co přesně to budu péct. První adventní neděli jsem si udělala v uterý večer, protože přitom spěchu jsem na to uplně zapoměla. Nemluvě o tom,že mám koupený jenom jeden dárek.
Jediné z toho co jsem opravdu chtěla stihnout a stihla jsem je předvánoční uklid. Vygruntovala jsem si byt a umyla jsem i okna. Musela jsem přemluvit přítele abych mohla vyhodit zbytečnosti,které schováváme se slovy - " co kdyby se nám to mohlo někdy hodit ". Takže jsem vyhazovala dva obrovzské pytle bordelu. Z toho mám opravdu radost.
Jinak absolutně nic pořád práce a doma pak uklízím a pořád někde lítám...

Vánoce? už se blíží

1. prosince 2012 v 8:07 | Silmarilli
a je to tady. 1.posince :) včera večer u nás bylo slavnostní rosvícení vánočního stromečku a tím se zahájil první adventní víkend :) Za chvilku už tu sou :) Užila jsem si tu atmosféru ted si pujdu ještě vyzdobyt řádně svuj byt a pak už jenom nákupy dárku a čekání na vánoce :) No jako obvikle si přeju aby Vánoce byly u nás na sněhu,ale už ted tomu přestávám věřit ...I když by to byl po tolikati letech krásný zážitek :)

 
 

Reklama