Movie

Rezistence

18. října 2015 v 16:51 | Silmarilli
Samozřejmně jak je známo, film na knihu nikdy nemá a tak se snažím svoje očekávání co nejméně mírnit, abych ve výsledku nebyla jen zklamaná. Než jsem tenhle snímek zhlédla, četla jsem komentáře uživatelů na csfd.cz jaký mají názor. Byla jsem příšerně zklamaná když jsem četla jednu negativní výtku za druhou a tak trochu mě to odradilo. Nicméně i tak mě ted přítel ukecal a společně jsme se podívaly na rezistenci.
Prvně musím říct, ž to třeba ani není nejdokonalejší film , který byl natočený, ale taky musím dodat, že nechápu kde se vzalo tolik kritiky?! Copak věčinu lidí těší, když můžou něco strašně pomluvit a zhodit, když by sami nic takového nedokázaly?
Tak jsem se rozčílila a ted k samotnému filmu. Jak už jsem psala určitě je plno lepších věcí, ale i tak se mi to líbilo. Měla jsem z herců pocit, že jsou daleko zkušenější ( což taky určitě jsou) a to podle mě přidalo na kvalitě filmu. Nechybělo tam plno akce stejně jako v knizu, což jsem byla ráda. Stejně jako v knize i tady se nepřestávám rozčilovat nad Calebem, a nejraději bych ho rozcupovala na kousky :) což je pochopitelné :)
Jinak si myslím, že Rezistence si nevedla vůbec špatně a můžu jenom doufat, že Aliance si povede ještě lépe :)

OBSAH

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti.
zdroj : csfd.cz

TRAILER

Konečně doma

5. října 2015 v 16:49 | Silmarilli
Nikdy asi nedorostu do věku, kdy by mě přestali bavit pohádky. I ve svých 23 letech se ráda podívám na krásnou pohádku a nerada bych, aby se to někdy změnilo :)Pravda, pohádka Konečně Doma jistě nepatří mezi ty nejlepší co jsem kdy viděla ( na dobu ledovou se asi už nic nevyšplhá), ale i tak pro nenáročné diváky, jako jsem já, to je pohodová pohádka.
Myslím, že to, že jsem nenárčoná se dá poznat snadno, už jen proto, že tu téměř vše vlastně chválím. :) Možná je to i tím, že nemám ráda, když člověk přehnaně kritizuje. Hlavně , když kritizuje něco, co by vlastně sám nedokázal. Každopádně jak už jsem psala, Konečně doma k nejlepším pohádkám sice nepatří, ale rozhodně vidět to, neublíží. Buvové jsou velice zajímavé stvoření i když trošku otravní. Asi se s moc lidmi neshodnu, že pro mě tam nechybělo aspoň trošku humoru.
Takže pokud chcete své malé ratolesti něčím zabavit, a veškeré pohádky už došly, nebude to podle mě uplňě špatná volba...

OBSAH

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá - Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že?
Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu.
zdroj: csfd.cz

TRAILER

Labyrint: zkoušky ohněm

4. října 2015 v 12:14 | Silmarilli
Ták, pro mě dlouho očekávané pokračování filmu Labyrint je tu. Měla jsem příležitost na film vyrazit do kina a tak není divu, že jsem ani vteřinku nezaváhala a vyrazila. Přítel byl celou dobu mírně skleslí a pořád hudroval, že dvojka bude stát za prd. Ze začátku mě svým pesimismem chvíli nakazil a v momentě kdy jsem zakoupila lístky, jsem byla na váškách jestli to nebudou jen vyhozené peníze z okna. NAkonec jsme usedli do sedaček a čekali co nám druhý díl přinese.
A doufám, že můžu mluvit za nás za oba, ale byly jsme opravdu mile překvapeni. Je pravdou, že ve filmu mají dost nepřesností, nad kterými jsem po shlédnutí přemýšlela, ale během filmu nemáte čas si nad něčím takovým lámat hlavu. Mámm pocit, že jsem téměř celý film byla napnutá jako struna. Těch napínavých scén tam bylo mraky a to taky je jedno velké plus. Navíc zombíci byly podle mě udělaní perfektně. Věčinou se mi tyhle potvory moc nelíbí jak je vytvoí, ale tady to nebylo vůbec špatné. Navíc tam nechybý ani zrada, nečekaná spojenectví. Kupodivu, jsem z kina možná odcházela nadšenější než z prvního dílu. Ale to je možná jen ten začátečnický pocit.
Je mi jasné, že věční kritici, to opět roznesou na kopytech, já byla ovšem spokojená a kdybych ted byla postavena před otázku, jestli bych ty peníze obětovala znovu, bez zaváhání bych řekla ano.

Obsah :
Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily - a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní "raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání?
Zdroj : csfd.cz

Trailer :

Mimoni

14. září 2015 v 13:36 | Silmarilli
Tak strašně moc jsem se těšila na tenhle film, nebo spíš pohádku, až jsem od toho nejspíš čekala mnohem víc. Mimoni mě uchvátily svým humorem a škodolibostí, ale tady jakoby jim scházela ta jiskra, se kterou se vloudili do našich myslí v pohádce já padouch.
Je to škoda, protože příběh byl zajímavý a podle mě z toho mohly vykřesat mnohem víc. Vlastně 90% vtipných scén, jste už mohly zahlédnout v traileru a tak tam kde, sjte se poprvé smáli, už vám ve filmu tak tipné nepřišlo, protože jste věděli co příjde. Chápu, že trailer musí udělat co možná nejlákavější, ale takhle ve všech vzklíčily to semínko zvědavosti a donutili lidi, tedy aspoň mě aby od toho čekali o dost víc, než jsem měla.
Abych je pořád jen nehanila, tak musím také dodat, že pokud bych nečekala nějakou super užasnou pohádku, nejspíš bych neměla nic proti :)

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů.

Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové - hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. "Ta a žádná jiná!" řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat.

Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu.

Lets Dance - All in

3. září 2015 v 13:31 | Silmarilli
Tyhle taneční filmy jsou moje všechno. Miluju tanec a svého času jsem se mu i věnovala, ted už ale nemůžu. Kakždopádnětohle není film z žádným velkým příběhem, ten spíš vyplňuje to prázdno mezi tím ostatním. A to je tanec. Proti tomu snad nemohu vubec nic mít. Díl Revoluce, byl možná o kapánek lepší a propracovnější, ale ani tohhle nemělo chybu. Mělo to zase svoje osobní kouzlo a bylo vidět, že to natáčely malinko jinak. Díky bohu na kvalitě se to nepodepsalo

obsah :

Sean se vydá z ulic rodného Miami do Hollywoodu, kam ho táhne vidina slávy a bohatství. S krásnou a tvrdohlavou Andie si založí novou taneční skupinu, která to přes všechny překážky dotáhne až do finále televizní talentové soutěže. Velké finále v taneční aréně v zářícím Las Vegas znamená nejen milionovou výhru, ale také budoucí kariéry všech zúčastněných. Není to ale tak jednoduché. Ve finále se proti Seanovi a jeho skupině postaví nejen jeho dávní nepřátelé, taneční skupina Grim Knights, ale i jeho vlastní bývalí parťáci. Aby mohli zvítězit, musí pustit k vodě všechny staré antipatie a žárlivosti a soustředit se na to, co umějí nejlépe: tančit.
Zdroj : csfd.cz

Trailer :

Teorie Všeho

6. srpna 2015 v 15:43 | Silmarilli
Celkem dlouho jsem přemýšlela cod vlastně chci o tomhle filmu napsat. Ani tak vlastně o filmu jako o samotném příběhu, který jak jistě věčina z vás ví, je natočený podle skutečné události a slavný Stephen Hawking je stále mezi námi, i když je to neuvěřitelné. Jeho život byl jistě krutý a o to víc si cení, že i v životě si tento pán nechal velký kus optimismu a humoru, který mu jistě pomáhá překonat nejtěžší období jeho života.

Nevím nakolik se film podobal realitě, ale pravdou zůstává, že jsem s jeho manželkou soucitila a velmi jí obdivovala. Každou chvíli jsem se přistihla při myšlence, jak užasná byla a jak bych tohle já nikdy nezvládla. Strašně jsem se styděla když jsem své svědomí načapala při tom, že jsem vlastně šíleně sobecká a asi bych neuměla svůj život obětovat své životní lásce. I když bych sit o strašně přála. Taková prostě nejsem i když se to těžko přiznává.

Každopádně si myslím, že člověku tenhle film dost dá a je škoda, pokud ho někdo neshlédne.


OBSAH

Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho "nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu - neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít.
zdroj : csfd.cz

Trailer

Květ pouště

24. července 2015 v 8:51 | Silmarilli
Nejspíš jsem velmi ovlivněná knihou, kterou jsem četla a film jsem si pustila i z toho důvodu. Neskutečně mě to zklamalo!! Jsou vynechány podle mě velmi důležité pasáže, které by podle mě ve filmu chybět neměly. Jistě obřízka byla šílená a chtěly ukázat jak moc šílené to je, ale na poušti se dělo daleko víc a je škoda, že to ve filmu neukázaly. Navíc pokud jsem knihu dobře pochopila, přesně to chtěla Waris. Dát světu vědět co se u ní v jejím pravém domově děje a film se tomu věnuje jen minimálně. Navíc její manželství, které bylo na oko probíhalo taky daleko víc katastrofálně a film to pojal velmi jednoduše. Je to škoda...podle mě když tyhle filmy natáčejí tak by měly věnovat věčí poornost věcem, které jsou důležité. Těžko říct, jak by to na mě pusobilo, kdybych nečetla knihu, takže nemůžu být objektivní.

Obsa :
Film Květ pouště vznikl podle stejnojmenné autobiografické knihy autorky Waris Dirie, která vyrůstala do svých třinácti let v Somálsku a po útěku do Londýna se stala jednou z nejznámějších světových topmodelek. Když se kniha v roce 1998 objevila na pultech knihkupectví, svět byl šokován. Bývalá modelka vypráví dechberoucí životní příběh, v němž popisuje svou neuvěřitelnou cestu od kočovného života v somálské poušti na nejznámější světová přehlídková mola. Byl to sen a noční můra zároveň. V New Yorku, na vrcholu své kariéry, poprvé v rozhovoru otevřeně promluvila o problému ženské obřízky, kterou sama vytrpěla, když jí bylo teprve 5 let. Krátce po rozhovoru se rozhodla, že skončí s kariérou modelky a zasvětí život boji proti tomuto starobylému rituálu. Od roku 1997 je Velvyslankyní UNFPA (United Nations Population Fund) pro odstranění problému ženské obřízky ve světě

zdroj : csfd.cz

Trailer : Bohužel jsem nenašla trailer v češtině

Černobílý svět

20. července 2015 v 8:50 | Silmarilli
Bohužel jsem neměla možnost si černobílý svět přečíst a tak když jsem zjistila, že je to i filmově zpracované, neváhala jsem. Téma minulosti s barevnými obyvateli je pro mě velmi důležité,myslím, že všichni bychom si takové věci mněly neustále připomínat aby jsme nikdy nezapoměly jaká zvířata umí lidé být!
Je jen škoda, že celý film se kolem této problematiky stáčí jen mírně a nedá tak divákovy zakusit, jaké to skutečně bylo. Jen v několika málo momentech se opravdu přiblížily k ralitě a to si myslím, že je škoda. Herci podle mě předvedly skvělé výkony i když na některé jsem si prostě nemohla zvyknout. Ve své podstatě to nebyl špatný film ale pro někoho jako jsem já je asi nedostačující,mmožná to ale byl záměr , který jsem já zatím uplně nepochopila. Každopádně je i pro slabší povahy a místy je to i usměvné a myslím, že na jedno podívání proč ne :)

Obsah

Eugenia "Skeeter" Phelanová právě dokončila školu a je rozhodnuta začít se živit psaním. Na rozdíl od dívek, v jejichž společnosti ve městě Jackson v Mississippi vyrostla, touží Skeeter po kariéře a je zcela smířena s tím, že manželství a děti budou muset nějaký čas počkat. To se setkává s velkým odporem jak u jejích vdaných kamarádek, tak především u její matky. Když se jí podaří získat práci v místních novinách, požádá o pomoc Aibileen, služku své nejlepší kamarádky, a následně začíná na popud nakladatele pracovat na tajném spisovatelském projektu.
Aibileen Clarková strávila celý život jako služebná v domech bílých lidí v Jacksonu. Vychovala pro své zaměstnavatele 17 dětí a jednoho vlastního syna, který tragicky a zcela zbytečně zemřel během nehody. Aibileen, zarmoucená ztrátou svého jediného dítěte, je velkou oporou jak víra, tak její nejlepší kamarádka Minny. Když jí do života vstoupí Skeeter, Aibileen zjišťuje, že je poprvé v životě ochotna se s někým podělit o své zážitky a zkušenosti - ačkoliv tento zdánlivě prostý čin s sebou nese velká rizika.
Přímočará Minny Jacksonová je třiatřicetiletá služebná, která má pověst nejlepší kuchařky v Mississippi. Pracuje pro Hilly Holbrookovou (Bryce Dallas Howard), ale následkem vzdoru je z práce vyhozena a nucena vydat se na periferii Jacksonu, kde pracuje pro osamělou Celii Footeovou (Jessica Chastain). Minny je Aibileenina nejlepší kamarádka a pomáhala jí vyrovnat se se ztrátou jediného syna. Ačkoliv je silná a nezávislá, je Minny současně velice rozumná a také zdravě skeptická, co se Skeeteřina projektu týče.
Mezi trojicí žen vznikne doslova sesterské pouto, které jim pomáhá překonat těžkosti, jimž jsou během svého snažení vystaveny, a pomáhá jim uvědomovat si, že občas je třeba vybočit ze zajetých kolejí - i pokud to znamená nutnost konfrontovat celé město tváří v tvář a ukázat mu, že doba se mění.

zdroj : csfd.cz


Trailer

Hvězdy nám nepřály

19. května 2015 v 15:07 | Silmarilli


Název : Hvězdy nám nepřály
Délka :125 min.
Země USA, 2014


Hazel a Augustus jsou dva svérázní teenageři, které spojuje záliba v černém humoru, opovržení konvencemi a láska, která s nimi pořádně zamává. Jejich vztah je výjimečný i vzhledem k místu, kde se potkali. Zamilovali se do sebe totiž během sezení v podpůrné skupině pro boj s rakovinou. Snímek Hvězdy nám nepřály je filmovou adaptací celosvětového bestselleru Johna Greena

Tohle byl opravdu krásný, smutný a vtipný film. Moc se mi to líbilo a to, že je to momentálně hit je jen takový malý bonus. I když tenhle film si to zaslouží :)

Je to i muj život

16. května 2015 v 15:06 | Silmarilli

Název : Je to i muj život
Délka : 109 min.
Země USA, 2009

Co drží rodinu pohromadě? Nick Cassavetes, režisér Zápisníku jedné lásky a Johna Q., v tomto filmu o milující rodině, zkoušené - a semknuté nemocí dítěte, znovu dokazuje, s jakou jistotou umí zacházet s příběhy o hloubce lidských emocí. Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin a další členové výjimečného hereckého obsazení s velkým citem oživují příběh jedenáctileté Anny Fitzgerald, která má být dárcem pro svou nemocnou sestru, ale nakonec se začne domáhat práva rozhodovat o vlastním těle. Tento akt svobodné vůle možná Fitzgeraldovy rozdělí - anebo se stane prvním krokem k vítěznému pochopení oddanosti, důstojnosti a významu rodiny.

50 odstínu šedi

6. května 2015 v 15:05 | Silmarilli
Motto : Nech se ovládat
Délka 124 min.
Země USA 2015

Studentka literatury Anastasia je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye , kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.

SAmozřejmě na knihu to určitě nemá. Čtenáři jistě chápou, i tak to ale nebylo uplně nejhorší. Hlavní postava chlapa se mi vzhledově moc nelíbila, takže na tohle jsem si musela zvykat hodně. Jinak to podle mého názoru nebylo nic mistrovského,takový normál....Herkules

26. října 2014 v 15:08 | Silmarilli


Klasický mytologický příběh o Herkulovi dostává zcela nový rozměr. Začíná v momentě, kdy Herkules splnil pověstných dvanáct úkolů, aby se vykoupil ze svých minulých hříchů. Žije ve vyhnanství a živí se jako žoldák. On a jeho pět věrných společníků putují po starověkém Řecku a výměnou za zlato poskytují ochranu každému, kdo je potřebuje. Když o jejich služby požádá samotný trácký král a jeho krásná dcera, jejichž zemi neustále ohrožují tyranští bojovníci, Herkules pochopí, že svému osudu nemůže utéct. Musí přijmout svůj mýtus a stát se opět tím slavným hrdinou, kterým byl kdysi dávno ..

Já jsem se na tohle těšila. Jednak hlavního herce mám opravdu ráda,( nejvíc ho žeru asi ve filmu vítejte v džungly) a také jako dítě jsem Herkulesa moc žrala, takže jsem si tohle nemohla nechat ujít. Není to sice nic převratného, ale humorné scénky nechyběly a akce tam bylo taky dost. Takže já to nemám proč obkecávat, líbilo se mi to. Připravovala jsem se na to jak budu zklamaná a ono ne. :D

Divergentní

10. října 2014 v 14:59 | Silmarilli

Filmová Anotace :

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.
Já jsem knižní sérii naprosto hltala. Podle mě to bylo napsané naprosto suprově a čtenář byl od začátku až do konce pod vysokým napětím. Nakonec to vyustilo v závěr, který mnohým fanouškum možná přišel strašný, já si ale myslím, že to mělo něco do sebe.Film jsem toužila vidět od chvíle, kdy jsem se dozvěděla o jeho natáčení a konečně jsem měla tu možnost ho shlédnout.

Film ve mě zanechal plno rozporuplných pocitu. Z některých scén jsem byla zklamaná a z jiných nadšená. Možná bych začala pro mě tím pozitivným. Hlavní hrdinku ztvárnila dle mého názoru, užasná herečka. Dokonce si myslím, že jí mohly dát ještě trochu víc prostoru. Plno scén bylo užasných a hudba byla taky skvělá.Myslím, že s čistým svědomím mohu říct, že fanošci série Divergence z filmu nebudou zklamaní.
Ale možná ani nadšení. Nebýt toho, že jsem četla knihu tak bych mnohdy ani nechápala o jaké vedlejší hrdiny jde. Všichni mi tam připadají dost podobní a člověk se v tom za chvilku ztrácí kdo je kdo. Což je možná jedna ze zásadnejších chyb, protože podle mě se v tom člověk lehce ztratí a pak film chátrá. I když je film i tak dost dlouhý možná se tam tomu mohly trošku víc věnovat. Ale i tak si myslím, že to nebyl špatný film

12 let v řetězech

29. července 2014 v 9:56 | Silmarilli
Solomon Northup měl milující rodinu,dobrou práci, talent,svobodu i právo na život. V jeden nečekaný moment o to všechno přišel a stal se otrokem. Přesně tak začíná popis tohohle filmu.MYslím, že to byla šílená doba a upřímně, představa že tohle se stávalo běžně je děsivá.
Solomona vylákali do Waschingtonu pod příslibem houslového melochu a to se mu stalo osudným. Opiliho a ráno se probudil spoutaný v řetězech a následně byl prodán do otroctví, kde na něj čekala jen obrovská dřina. Solomona potkalo snad všechno co ho jako otroka potkat mohlo...
Co dokázala nadělat običejná barva kůže že ?!
NA tohle se opravdu musíte podívat. Je to film, který chytí za srdce a nepustí i potom co skončí. Neustále vás to nutí nad minulostí a nad samotným Solomonem přemýšlet. NAvíc podle mě si ve filmu i bezvadne pohrály s kamerou a i když mi pár záběru přišlo zvláštních a možná i nevyhovujících ve výsledku to jako celek působilo opravdu dobře.
Neumím psát recenze, neumím správně poskládat věty a vždycky toho mám v hlavě o tom filmu tolik co vyprávět. Bohužel nevím co napsat první tak plácám páté přez deváté. Takže proto si myslím, že bohatě stačí když napíšu, že film stojí určitě za schlédnutí.

Noe

17. června 2014 v 10:55 | SilmarilliZneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná zname
ní mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na "nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít.

Tento snímek pro mě byl obrovským potěšením i obrovským zklamáním. Dlouho jsem se na to těšila a chtěla film vidět. Možná i proto jsem od toho mnoho očekávala. Chápu, že hlavním prvkem muselo být náboženství. To je podle mě scela pochopitelné, ale to prolínání s obříkama mi přišlo trošku ujeté. Pusobilo to na mě jak vystřižené uplně z jiného filmu.
Nesedělo mi to tam a navíc to na mě pusobilo, jako že nevěděli co s příběhem tak vzaly starý film s " obříky" a použilo to.
Jinak to byl podle mě rozhodně silný příběh, který ve mě vyvolal plno pocitu. A rozhodně si odnáším poměrně silný zážitek.

Nic Nás Nerozdělí

8. června 2014 v 18:36 | SilmarilliNic nás nerozdělí je film, který nese nálepku " podle skutečné události". Mnozí z nás si jistě pamatují na dobu, kdy byly zprávy plné o vlně tsunami,která zničila všechno co jí stálo v cestě. Tento film o tom vypráví.
Je to o rodině, která se rozhodla strávit vánoce v Thajsku. Začíná to štastnou rodinkou, ale to se brzy zvrhne poté co se na ně sesuna vlna tsunami.
Musím říct, že film je napínavý od začátku až do samého konce. Nutí diváka s žít se s hlavními postavami a naplno se ponořit do děje. Od samého začátku vás film chytne a nepustí ze svých drápu a nutí vás přemýšlet nad osudem postav. Celí film si budete lámat hlavu nad tím jak to vlastně dopadne, jestly někdo přežije a pokud jo kdo to bude, kolik jich bude. Nakonec možná jako já si budete přát aby přežily všichni, protože je to tak zdrcující že si říkáte atjsou nakonec aspon všichni pohromadě.
Navíc režisér se podle mě z hercu i dětských hercu snažil vydolovat maximum. Což se opravdu vyplatilo, protože i to se odrazilo na kvalitě filmu. Abych to shrnula a zbytečně to neobkecávala tak snímek Nic nás nerozdělí je podle mě opravdový unikát. A nikdo kdo má rád katastrofické filmy by tento snímek neměl přehlédnout.
Naopak každému doporučovat tak jako já to ted doporučuju tady .

Podfukáři

10. listopadu 2013 v 10:37 | Silmarilli
Je zajímavé, že i když víme, že kouzla nejsou a tyto věci nám nemůžou přinést nic reálného, stále jsme ochotni se na to se zvědavostí a zaujetím dívat. A proto ani já jsem neodolala snímku Podfukáři, který ještě nedávno brázdily na filmových plátnách v kinech.
Původně jsem to ani neměla v plánu, když jsem si přečetla jednu velmi nelichotivou recenzi. Já, po shlédnutí s ní nemůžu souhlasit.
Film začíná vyprávět příběh o tom, kdy a jak se naši kouzelníci daly dohromady.V podstatě to vyprávý jejich příběh.Jak se dostaly na výsluní, proč se tam dostaly a kdy začaly lidi zajímat. Samozřejmě když ukradnou peníze jedné banky začnou značně být do očí a všimne si jich i policie. Jako hlavní vyšetřující je nasazen Dylan Hobbs ( Mark Ruffalo), který má ze začátku trošku tuctovou roli. Jako klasicky se zamiluje do své kolegyně, která mu byla na začátku případu přidělena a s kterou se samozřejmě ze začátku, nemůže snést. Což je syce tuctové, ale nemyslím si, že by to filmu nějak extra ubralo na kvalitě.
Ve filmovém obsazení se mi strašně líbil Jesse Eisenberg a Woody Harrelson. Podle mě se oba na tu svojí roly bezvadně hodily a oba jí ukázkově zvládly.
Nevím, možná nemám v kus a možná je to opravdu jen laciný snímek, který má spoustu děr. Třeba to opravdu byla jen hloupá ztráta času. Já se ovšem nemůžu zbavit dojmu, že ten film byl dobrý...

Iron Man 3

29. září 2013 v 17:56 | Silmarilli
Kovového mužíčka jsem fanda stejně jako jiných komixových hrdinu. Spiderman, Batmen,Hulk a mnoho jiných. Tyhle fantasy filmy zbožnuju. Nenechám si žádný díl ujít.
Iron man v podstatě znázornuje budoucnost. Líbí se mi všechna moderní technologie, a i když se občas moderní doby trošku bojím tak vždycky žasnu nad tím co Tony Stárk opět vytvořil.Podle mě je tenhle hrdina jedinečný. Je vyjmečný svou povahou a i když si hraje často na tvrdáka, sem tam projevý to jak je v hloubce své duše citlivý.
Miluju jeho vtipné hlášky a sarkasmus.
Z třetího pokračování jsem se cítila mírně rozpolcená. Je vidět, že se toho ujal uplně někdo jiný než předešlého dílu už jenom pro ten styl. Na druhou stranu si myslím, že tím Iron man neochudily. Dobře, možná malinko. Chybělo mi tam trošku víc srandovních scén a o proti předešlím dvoum dílum, my tenhle připadl nejvážnější. Chyběl tam Starkuv nadhled nad věcí. Na druhou stranu byl snad ještě paličatější než dřív. Což byl celkem bonus.
Na místo odlehčené povahy Tony Stárka, jej nahradila povaha co v noci nemůže spát a trpí stavem uzkosti. To mi k postavě vůbec nesedělo ale budiž, každý to vnímá možná trošku jinak.
Akční scény byly opět na jedničku. Co se týče děje tak ten nezklamal. Nechyběly tam napínavé momenty a ani šokující zjištění. Což dělalo tenhle film ještě napínavějším.
Tony se vrací do své minulosti, kde se snaží poukázat na své chyby, které ho v budoucnosti doženou. Obraz nám s kočí do přítomnosti a my se setkáváme s hlavními záporáky. Klasicky proběhne pár bitev, které Stárk málem nepřežije, ale co si budeme vykládat, přežít musel. Jinak bychom film mohly v polovině vypnout. Nakonci opět zvýtězí. Konec mě naštval. Stark si nechal vydělat tu věcičku ( nemůžu si vzpomenout na název), která mu držela střepy dál od srdce. Takže šel na lékařský zákrok kde mu je odstranily a tu věcičku vyndaly.
Z toho jsem byla zklamaná, protože to bylo to co na něm bylo zajímavé. To co ho lišilo a připomínalo jeho minulost....Nevím. Možná se s tím jen špatně loučím :)

Nádherné bytosti

7. srpna 2013 v 15:17 | Silmarilli
O tomhle filmu, jsem toho slyšela tolik. Původně jsem se chtěla pustit do knižní předlohy, ale přítel mě ukecal, že se spolu na to musíme podívat. Momentálně jsem ráda, že tyhle žánry se ted víc točí. Stejně jako je ráda čtu, tak je ráda shlédnu jako film.

Moje nadšená z tohohle filmu opadávalo hned několik minut po začnutí filmu. Hodnocení tohohle snímku mám o to jednoduší,jelikož jsem nečetla kníhu, tak to nemám s čím srovnávat. I tak jsem ale byla dost zklamaná.
Kolem Nádherných bytostí bylo tolik humbuku, že jsem od toho asi očekávala příliš mnoho.
Příběh to byl svým zpusobem opravdu zajímavý. Takže za nápad plný počet bodu. Líbila se mi představa, jak hluboce to zasahovalo do minulosti rodin a jak moc to mohlo ovlivnit " současnost". Nemohu se zbavit dojmu, že knioha to musela být užasná a že film trochu odrbali.
Přišlo mi, že ve filmu toho strašně moc chybí. Že si málo pohráli s rodinou zaklínaču a hrozně na všechno spěchaly. Ve filmu mi chybělo i víc akce a humoru. Navíc se nemohu zbavit dojmu, že chlapecký hlavní hrdina to tak uplně nezvládl. V některých scénách si vedl skvěle, v jiných jakoby pokulhával. Pořád jsem si opakovala, že si na něho zvyknu, ale nestalo se tak !
PO shlédnutí, mě napadla myšlenka , že jsem o moc nepřišla, když jsem to neviděla. Hlavně , že film je natočený jak kdyby ve spěchu a vubec si ho člověk nemá čas užít a vychutnat. Muj názor , ale je to tak !!

Hobit a neočekávaná cesta

19. června 2013 v 10:50 | Silmarilli
Je tomu již mnoho let kdy kniha o hobitovi vyšla. Jsem fanoušek celé té záležitosti o hledně příběhu pána prstenu atd. Pravdou je,že v psané formě mě to nebaví. Zato ta filmová verze ohromně. BYla jsem šíleně zvědavá na hobita a šíleně
zklamaná, když jsem se na něj nedostala do kina. Nyní už mám jeho zhlédnutí za sebou a mohu tady něco málo poreferovat.
Nebylo všechno dokonalé.
Samozřejmě náš Gandalf zustal stejný. Plno postav jsem si z Pána prstenu oblíbila, takže jsem byla ráda, že aspon pár jich v Hobitovi zustalo. Jeho kamarád kouzelník Hnědý byl takový správnácký, že bych si Hobita bez něho asi ani neuměla už představit.
Ze starých známých postav se tam oběvil i Bilbo Pytlík. No, né tak docela, herec to byl jiný, což mě taky mrzelo. A samozřejmě nechyběl ani hlavní Elf z roklinky.
Jako velké mínus musím filmu odepřít za jeho nesrovnalosti. Když bylo v Hobitovi ukázáno jak Bilbo vlastně přišel k prstenu, celkem dost se to lišilo od toho, co ukázaly v Pánu prstenu. Přišlo mě škoda, že se na to víc nezaměřily a tady ty nesrovnalosti nezkusily víc zahrabat, aby to tolik nebylo do očí. Ráda bych vám toho napsala víc, ale všechny nesrovnalosti si už taky nepamatuju.
Některé scény mi přišly příliš přehnané a zbytečně moc načančané počítačovímy efekty. Což né zrovna každému muže vadit já k tomu nemám zrovna pozitivní přístup.
Kdybych měla film zhot´dnotit jako celek, určitě bych ho hodnotila kladně. Mladý Bilbo se mi taky celkem líbil. Celkově byl podle mého ten film napínavý a mě ty tři hodiny utekly nesmírně rychle. Byly tam akční scény dojemné a já se i občas zasmála.
Škoda jen, že na další díl si budeme muset počkat dva roky. Skončilo to tak, že to vyloženě člověka láká počkat si a těšit se na pokračování. Což je určitě i záměr aby lidi nalákaly na pokračování....jak jinak

.
 
 

Reklama