Tvoření

Ozdoba, stromeček

26. listopadu 2016 v 10:26 | Silmarilli
V tescu u nás jsem objevila takovou vánoční ozdobu, která se mi moc líbila. Když jsem viděla cenu, hned se mi líbit přestala. Ale pak jsem si řekla,že to vypadá jednoduše a že bych si to mohla zkusit vyrobit. Sehnala jsem si teda potřeby. Květináč, barevné kuličky, nebo miny baňky, polyesterovou kouli, velkou skořicy, aby to hezky vonělo, tavnou pistol a kamínky barevné.
Myslím, že výsledek se docela zdařil a pravda je, že mě výroba dost bavila. Takže třeba vás to trochu inspiruje, nekupovat za každou cenu všechno. Navíc mě všechno stálo o víc jak polovinu levnějí, než kdybych to koupila hotové a ještě to byla zábava :)

Falešný patchwork - Věnce

23. listopadu 2016 v 19:10 | Silmarilli
Protože se vánoce blíží neuvěřitelným tempem, začala jsem se na ně pomalu připravovat. Nakupuju dárky,chystám si suroviny na pečení, vytahuju ozdoby z krabice, které jsou pečlivě schované ve sklepě a začínám zdobit. Každý se asi připravujeme trošku jinak a někteří téměř vůbec.
Polovina mojí rodiny by vánoce nejraději vystřihli z kalendáře. Nebaví je zdobit,ani pohled na blikající světélka ( v tomhle se jim naštěstí nepodobám). Kapra si smaží spíš jen z povinosti a jediné co je na vánoce aspoň trochu těší je fakt, že se všichni sejdeme. Nadávají na zimu, nadávají na to, že utrácejí moc peněz za dárky. Vánoční stromeček vytáhnou 24. prosince a 26. prosince už ho pomalu zase balí.
Letos je to ale trochu jiné. V loňském roce jsem objevila falešný patchwork a vyrobila jsem si baňky na stromeček i vánoční věnec. Ten sklidil obrovský úspěch a i tahle část mé rodiny přišla s prosbou, že by ho chtěli taky. Moje srdce zaplesalo radostí, že jsem v nich vykřesala aspoň krapet vánoční nálady a vrhla jsem se na výrobu. A tak se vám dnes jdu pochlubit :)


Šumivky do koupele

10. listopadu 2016 v 7:54 | Silmarilli
Myslím, že téměř všichni postřehly jak se s různými DIY návody roztrhl pytel. Ani já nejsem výjimka a tyhle věci mě prostě baví.
Každý rok jsem si na Vánočních trhách kupovala šumivé bombičky do koupele ze kterých jsem byla nadšená. Asi před rokem se vynořilo plno návodů, jak si takovou šumivku vytvořit. Já jsem jako blázen letěla do obchodu a nakoupila všechno co bylo potřeba. Postupovala jsem podle návodu a čekala na vítězný okamžik, kdy šumivku vyklopím a dám si koupel. První pokus nedopadl a já si myslela, že jsem něco udělala špatně a tak se pokus opakoval. Pořád se nedařilo a mě se šumivka rozpadala a nebo něco podobného. A tak jak je u mě zvykem, jsem to vzdala. Teď po čase jsem se do toho vrhla znova a ještě s mnohem větším nadšením. A když se pokus nezdařil, hrála jsem si s tím tak dlouho dokud nebylo dílo dokonáno. :)
A tak se teď můžu chlubit vlastní tvorbou šumivek juchů :)

Falešný patchwork - srdce

13. října 2016 v 8:45 | Silmarilli
Mezí balením a uklízením jsem si našla zase chvilku pro sebe a utelevize jsem vytáhla své stuhy a špendlíky, které ležely v krabici celkem dlouho. Propíchané prsty mě sice nechyběli, ale to potěšení z tvoření něčeho nového zase ano :) A tak jsem se vrhla na srdíčko, které jsem ještě nikdy netvořila a říkala jsem si, že to bude do nového bydlení :)

Tak tady to je :)

Ořechovka

12. července 2016 v 11:38 | Silmarilli
Už loňi jsem poprvé zkoušela domácí ořechovku a byla naprosto luxusní. Udělala jsem jí tolik, že jsem předpokládala , že nám nějakou dobu vydrží,ale nakonec jsem jí darovala i příbuzným a po ořechovce se jen zaprášilo. Letos každý hudroval, že ořechů je strašně málo a já se bála, že se k tomu letos nedostanu. Nakonec se nám ale podařilo několik ořechů splašit, takže i letos se můžeme těšit na ořechovku.
A protože jsem si říkala, že je škoda tenhle recept si nechat jen tak pro sebe tak se s vámi o něho podělím, kdyby měl někdo zájem si to také vyzkoušet :)

Pampeliškový med

26. dubna 2016 v 11:39 | Silmarilli
K pampeliškovému medu mě zase přivedla moje babička :D Její kamarádka ho dělá pravidelně a ona ho chtěla vyzkoušet,bohužel jak už to s důchodci bývá prostě na to neměla čas a mě to tak zajímalo, že jsem ho vyzkoušela a rozhodně nelituju :) Chutná trošku jinak, než klasický med od včelaře , ale přitom výborně :)
Jsem tak nadšená, že tenhle medík budu nejspíš dělat každý rok. Med nekupuju dostávám ho od včelaře mého strýce, ale je ho každý rok méně a méně a přítel med zbožňuje. Bohužel mu ho zakazuju jíst abych měla med do buchet a jiných receptů. Teď ho může baštit jak je libo :)
Kvalita fotek je nic moc....foták jsem zapůjčila tátovi a tak vše pořízeno mobilem....

Medvědí česnek

24. dubna 2016 v 11:29 | Silmarilli
Už pár let chodíme pravidelně na medvědí česnek. Kdysi mi to poradila babička mé kamarádky a já jsem si to opravdu zamilovala. Dělávám z toho pesto, které je dobré na maso, do polévky, prostě v podstatě kam si vzpomenete. Navíc když to uchováte jako já, vydrží vám to v ledničce i rok :)


patchwork- tulipánky

10. dubna 2016 v 13:04 | Silmarilli
Velikonoce už jsou sice dávno za námi, ale já jsem k té příložitost dělala z Patchworku tulipánky, které jsem dala do vázy jako ozdobu na stůl. Nakonec nám to bude ozdobou dál, protože jako dekorace to vůbec nevypadá špatně :) Pravda je taková, že jsem spěchala abych to opravdu stihla, jejich míň, než jsem měla původně v plánu. Možná pak ještě některé dodělám, uvidíme. Falešným patchwork mě prostě učaroval. Nevím na jak dlouho, ale jsem z něho pořád vedle a i když si musím vždycky odpočinout, protože mám bolavé a rozpíchané prsty, vždycky se k tomu vracím ráda. Navíc je pro mě velký uspěch i to, že jsem dělala vajíčka na prodejní výstavu a i tam byl o to obrovský zájem :) Za penízky, které jsem utržila, jsem si nakoupila další stuhy a budu vyrábět jak praštěná :D
Je prostě fajn objevit nějaký koníček u kterého můžu tvrdnout, když jsem nemohla vůbec chodit, nebo když je venku škaredě a nebo se jen tak z relaxovat:)
Polovička chodí a furt hudruje, že pořád někde nachází špendlíky. Když oni jsou tak malincí a kluzcí, že občas prostě nějaký spadne a já jak hledám tak ho prostě nemůžu najít. Nakonec mi tatka poradil vzít si magnet. Tak jsem lezla po čtyřech a s magnetem v ruce a divila jsem se kolik mi jich ještě spadlo a neměla jsem o tom ani potuchy :D
Zatím nikdo nepřišel k věčímu urazu a tak si já vesele dál patchworkuju a špendlíky dál padají na zem :)

Patchwork- velikonoční vajíčka

9. března 2016 v 12:58 | Silmarilli
Velikonoce se rychle a nezadržitelně blíží a jelikož jsem dostala nabídku, která se neodmítá, tak jsem se pustila opět do tvorby falešného patchvorku. Patchworku jsem celkem propadla. Neodradilo mě ani bolavé palce a propíchané prsty od špendlíků.
Dostala jsem příležitost vytvořit několik patchvorkových vajíček na prodejní výstavu, která se koná v kraslicích. Je to poměrně daleko a tak mě mrzí, že na výstavě nebudu přítomná, ale domluvila mi to známá, takže věřím že má tvorba bude v dobrých rukou :) Navíc to je činnost, která mi krásně zpestří dny plné nudy. Konečně jsem dostala od doktora povolení pomaličku se učit chodit, takže se už moc těším až se zase pujdu provětrat ven, tentokrát už bez berlí :)
Mám v plánu udělat si doma ještě nějakou výzdobu tak uvidíme co stihnu :) No a abych to pořád neokecávala tak tady jsou mé výtvory, které poputují na výstavu.

Koule z provázku

21. ledna 2016 v 13:07 | Silmarilli
Tak jsem si všimla, že mi tu chybí ještě výtvor, který jsem dělala na oslední chvíli na náš vánoční stromeček. Musím říct, že foták nezaznamenal jak dobře to vypadalo. Na těch fotkách vypadá dost nevkusně ale realita byla parádní. Až jsem nechtěla věřit co se dá vyrobit pouhým provázkem a lepidlem :) Nakonec už mi to kazili jen zelené háčky, které pořídil polovičák. A protože už nebylo tolik času a já se sama nikam nedostala, nechala jsem to na těch háčkách.

Nejprve sem se prala s balonky, které jsem musela nafouknout. Normálně by to šlo na pohodu, ale polovička koupil nějaké extrémně malé a nešlo to ani nafouknout jemu. A tak jsme použili pumpičku :D Pak přišel další oříšek, omotání šlo v pohodě ale když jsem začala nanášet herkules, nějak mi ty provázky začali sjíždět, ale nakonec se to povedlo :)návod- jak na Falešný Patchwork

16. ledna 2016 v 11:55 | Silmarilli
Táákže, prvně se chci omluvit Eleanor , která mě o tenhle návod prosila už před nějakou dobou, ale já byla neposedná a furt jsem se k tomu neměla. Postupně jsem si slíbila, že dodělám resty, které jsem naslibovala a tak jsem se pustila i do tohohle. Doufám, že ti to tedy udělá radost a pokud se po přečtení tohohle návodu rozhodneš falešný patchwork vyzkoušet, doufám, že se podaří a že se pochlubíš výrobky :)
Navíc neumím moc dobře vysvětlovat a tak snad to bud aspoň trochu pochopitelné :)

A teď k věci co budeme potřebovat

Špendlíky - budete jich potřebovat opravdu hodně. Prodavačka mi doporučila kratší a musímříct, že je to opravdu lepší. Jednak se s nimi líp manipulovalo a hlavně, koule nebyla tak těžká. Stuhy jsem nastříhala o něco málo delší, než je násobek jejich šířky. Což v praxi znamená stuha o šířce 2,5cm jsem nastříhala na 5,5 cm. Snad jsem to vysvětlila pochopitelně :D
Stuhy : Jedno jak široké,ale já dávám přednost 25mm.
Polystyrenovou kouli - Já mám v tomhle případě kouli o průměru 8 cm.
Nužky a propisku nebo nějaký zvíraznovač, cokoliv čím jde po kouli kreslit :)


Nejprve začneme tím, že si na kouli načrtneme tyhle čáry, jedna už tam jakoby je a tak by jste měli získat zhruba 8 trojuhelníčků. Tohle rozdělení vám pomůže se víc zorientovat.

Falešný Patchwork - další tři koule :)

11. prosince 2015 v 11:37 | Silmarilli
Pulku listopadu jsem tvrdla v nemocnici a když jsem se vrátila měla jsem docela dost elánu a tak jsem se opět pustila do tvoření. Upřímně mě Patchwork vážně nadchl a tak se tu výtvory a různé barvené kombinace, budou oběvovat čím dál častěji. Aspoň prozatím. V tomto článku vám opět představím 3 moje koule z patchwoku a doufám, že i tentokrát nevypadají špatně :)


Věnec

29. října 2015 v 8:59 | Silmarilli
Když jsem zveřejnila můj poslední výtvor už jsem měla rozpracovaný tenhle krásný věnec. Moc často sama sebe nechválím, ale jednak jsem ráda, že jsem stále u tohohle vydržela a jednak si myslím, že to nevypadá nějak špatně. Jistě chybky tam stále jsou, ale i ty časem snad zmizí :) Tak co na to říkáte vy ?

Patchwork - koule

14. října 2015 v 13:24 | Silmarilli
Jedna moje známá je velice šikovná a oplívá kretivitou a zkrátka na co sáhne to se jí daří. Mě se tohle bohužel vyhlo obrovským obloukem a tak mi nezbývá nic jiného než těmhle lidem závidět a obdivovat vše co vytvoří. Několikrát jsem se pokusila něco spatlat,ale věčinou to dopadlo tak, že můj patvar vypadal strašně a jelikož neoplívám ani trpělivostí tak jsem to vzteky hodila do kouta. Několik dalších dní jsem kolem toho vždycky chodila velikým obloukem až jsem to vyhodila.
Tentokrát jsem ovšem spatřila něco co mě opravdu zaujalo a tak jsem opět uchopila svoje odhodlání a kupodivu světe div se myslím, že se celkem i povedlo.
Zatím tu mám jen mé první dvě díla, nic méně už se pouštím do daalších. Můj partner mě opravdu potvopil když mi na ramena naložil, že by se mu líbilo mít z toho i hvězdičku na vánoční stromeček , nevím jistě , jestli do mě nevložil příliš mnoho naděje :D Každopádně časem se asi pokusím :)Vlnky jednoduché

21. července 2015 v 8:50 | Silmarilli
Tohle mi přišlo e-mailem a tak jsem si řekla, že bych to mohla zkusit. Mám daleko husčí vlasy než modelka na obrázku a delší, tím pádem jsem pramínky musela rozdělit na víc, než jen dva. Ve výsledku to vypadalo moc dobře. Sice jinak než na obrázku, vzhledem k tomu jak jsem si postup upravila, ale pořád moc hezky... 
 

Reklama
Reklama